رئیس هیئت عالی جذب مطرح کرد؛

ضرورت وحدت رویه در بررسی صلاحیت علمی و عمومی اعضای هیئت علمی

دوشنبه 19 اسفند 1398 - 12:09
کد مطلب: 1063207
محمد علی کی نژاد

رئیس هیئت عالی جذب گفت: با توجه به ضرورت وحدت رویه در بررسی صلاحیت علمی و عمومی، گزارشی از انطباق دانشگاه با آمایش آموزش عالی برای ارائه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شود.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 245 هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای جلسه سید صدرالدین صدری نوش‌آبادی، معاون نیروی انسانی سازمان امور اداری و استخدامی کشور با تأکید بر اهمیت موضوع خروجی‌های دانشگاه‌ها و نسبت استاد به دانشجو، افزود: صدور ردیف‌ استخدامی براساس این موضوع و نسبت استاد به دانشجو است.

سپس اعضای جلسه مقرر کردند هیئت‌های مرکزی جذب وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌منظور تصمیم‌گیری درمورد اعطای ردیف استخدامی به دانشگاه‌ها، گزارش آمار بازنشسته‌ها و نسبت استاد به دانشجو را به تفکیک دانشگاه به سازمان امور اداری استخدامی ارائه دهند.

در ادامه جلسه محمدتقی نظرپور، معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن ارائه گزارشی درمورد تخصیص بودجه متمرکز به هیئت‌های اجرایی جذب برای اختصاص به جذب اعضای هیئت علمی جدید که وارد دانشگاه می شوند، افزود: بر این اساس دانشگا‌ه‌ها مجدداً نیاز به تأمین بودجه دارند.

همچنین سعدان ذکایی، رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تصویب سند آمایش آموزش عالی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: ستادی برای آمایش که اصول و مبانی آن هم تدوین شده، پیش‌بینی شده است.

وی با تأکید بر لزوم ساماندهی دانشگاه‌ها در مرحله اول، گفت: به‌منظور استفاده بهینه از منابع برای تربیت دانشجویان با مدل‌های استانی راهکارهای اجرایی برای ساماندهی دانشگاه‌ها اعلام شده است.

در ادامه رئیس هیئت عالی جذب، توضیحاتی درمورد اجرای سند آمایش آموزش عالی دراستان‌های اصفهان، کرمان و آذربایجان شرقی به‌صورت آزمایشی ارائه داد.

کی‌نژاد با تأکید بر اولویت قراردادن رشته‌های جدید و میان رشته‌ای، افزود: با توجه به ضرورت وحدت رویه در بررسی صلاحیت علمی و عمومی، گزارشی از انطباق دانشگاه با آمایش آموزش عالی برای ارائه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شود.

در ادامه جلسه مقرر شد در شهر تهران، جلسات حضوری برای اعضای کارگروه‌های صلاحیت عمومی دانشگاه‌ها گذاشته و برای اعضای سایر استان‌ها به صورت ویدئوکنفرانس، کارگاه آموزشی برگزار شود.

همچنین حجت‌الاسلام نیکزاد عیسی‌زاده معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ضمن ارائه گزارشی در مورد برگزاری طرح توانمندسازی در دانشگاه‌ها، گفت: از سال 1390 تا به‌حال بالغ بر 400 مرکز دانشگاهی، دوره‌هایی در این باره برگزار کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی مدرسان به عهده اداره ارزیابی و توسعه است، ادامه داد: در 4 هزار و 441 دوره برگزار شده 117 هزار نفر شرکت کرده‌اند.

در پایان جلسه، تعدادی ازاعضای هیئت‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های صلاحیت عمومی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دریانوردی و علوم دریایی چابهار، مجتمع آموزش عالی اسفراین، کوثر، زابل، یزد، تبریز، شهید مدنی آذربایجان، صنعتی سهند، جامع علمی کاربردی و محقق اردبیلی تأیید صلاحیت شدند.

انتهای پیام/

168 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار