قائم مقام انجمن حمایت از بیماری‌های عفونی:

۴۰ تا ۷۰ درصد افراد باید به کرونا مبتلا شوند/بدون علامت بودن۵۰ درصدمبتلایان

یکشنبه 24 فروردین 1399 - 15:00
کد مطلب: 1065899
دکترمینو محرز

قائم مقام انجمن حمایت از بیماری‌های عفونی گفت: بر اساس نظر اپیدومولوژیست‌ها در هر اپیدمی بین ۴۰ تا ۷۰ درصد افراد جامعه یا به طور متوسط ۵۰ درصد افراد جامعه باید به آن بیماری مبتلا شوند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، دکتر مینو محرز قائم مقام انجمن حمایت از بیماری‌های عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در واکنش به این موضوع که بر اساس پیش بینی اپیدومولوژیست‌ها ۸۰ درصد افراد کشور ما که باید کرونا بگیرند هنوز کرونا نگرفته اند گفت: بر اساس نظر اپیدومولوژیست‌ها در هر اپیدمی بین ۴۰ تا ۷۰ درصد افراد جامعه یا به طور متوسط ۵۰ درصد افراد جامعه باید به آن بیماری مبتلا شوند و ابتلای ۸۰ درصد افراد جامعه اغراق آمیز است. در صورت ابتلای این ۴۰ تا ۷۰ درصد جامعه به کرونا ویروس است که سیر ابتلا نزولی و کاهشی می شود.

بر اساس نظر اپیدومولوژیست‌ها در هر اپیدمی بین ۴۰ تا ۷۰ درصد افراد جامعه یا به طور متوسط ۵۰ درصد افراد جامعه باید به آن بیماری مبتلا شوند

در صورت ادامه جدا سازی فیزیکی می‌توان ویروس کرونا را کنترل کرد

قائم مقام انجمن حمایت از بیماری‌های عفونی در ادامه گفت: البته ویروس کرونا ناشناخته است و هر روز مطالب جدیدی درباره آن مشخص می‌شود، ولی به نظر می‌آید که اجرای جداسازی فیزیکی برای مقابله با ویروس کرونا در کشور‌های اروپایی خیلی موفق بوده است. اگر بتوان جدا سازی فیزیکی را بیشتر ادامه داد می‌توان ویروس کرونا را کنترل کرد.

۵۰ درصدمبتلایان به کرونا بدون علامت هستند

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه گفت: البته اگر از تمام افراد جامعه تست کرونا گرفته شود مشخص می‌شود که ۵۰ درصد مردم که تست آن‌ها مثبت شده بدون علامت هستند یعنی علائم ابتلا به کرونا در آن‌ها وجود ندارد و خود افراد هم متوجه نمی‌شوند که کرونا گرفته اند.

قائم مقام انجمن حمایت از بیماری‌های عفونی در ادامه با بیان اینکه در کشور ما تعداد بسیار کمی به این ویروس مبتلا شده اند افزود: البته علت آن این است که ما به نسبت سایر کشورها از همه افراد تست نمی‌گیرم. حتی خیلی از افرادی که ابتلای آن‌ها مشخص می‌شود نیز با تست نیست، زیرا تا جواب آن مشخص شود چند روز طول می‌کشد.

امکانات تست گرفتن را در کشور نداریم

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نمی‌توان گفت که در دنیا تستی وجود دارد که صد در صد جوابش معتبر است. چون امکانات تست گرفتن از همه مردم را در کشور نداریم نمی‌توانیم بگوییم که دقیقا در کشور ما چند درصد مردم به کرونا مبتلا هستند.

مبتلایان به کرونا در کشور ما به نسبت جمعیت بسیار کم است

قائم مقام انجمن حمایت از بیماری‌های عفونی گفت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا که تاکنون توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام شده نسبت به جمعیت ۸۰ میلیونی جامعه ما بسیار کم است.

میزان

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار