شهردار دامغان:

استادان مجرب، برجسته‌ترین نقطه عطف زندگی انسان‌ها خواهند بود

دوشنبه 12 خرداد 1399 - 09:38
کد مطلب: 1070687
1

شهردار دامغان اظهار کرد: فلسفه علم‌آموزی در توانمندسازی فرد در حوزه تفکّر و خلاقیت است و اطمینان دارم استادان مجرب، برجسته‌ترین نقطه عطف زندگی انسان‌ها خواهند بود.

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز از دامغان، مسلم نصرتی شهردار دامغان در جلسه ظرفیت سنجی دانشگاه و شهرداری به منظور تنظیم تفاهم‌نامه همکاری در جمع کارشناسان شهرداری و اعضا هیات رییسه واحد دامغان گفت: از اینکه در مهد علم و اندیشه، پژوهش و تحقیق دانشگاه آزاد اسلامی دامغان هستیم؛ خوشحال و مفتخریم و اطمینان دارم در حضور اهالی دانش و فن، روز خوبی را در تبادل اطلاعات مبتنی بر داشتته‌ها و ظرفیت‌های شهرداری و دانشگاه خواهیم داشت.

نصرتی افزود: دانشگاه طبق قول امام راحل (ره) انسان‌ساز و مبدا تحولات اجتماعی است و اصول خدمت در شهرداری‌ها نیز وابسته به پویایی اجتماعی، معنا دارد و برای دست یافتن به سعادت باید با سیاستگذاری درست آموزشی، انسان و صاحبان دانش را برای نجات انسان‌ها پرورش دهیم.

شهردار دامغان تاکید کرد: برای ایجاد تغییر، نیازمند پروژه‌های بزرگ نباشیم و با تلاش‌های مستمر و جدّی و البته ساختاری کوچک هم می‌توان طعم خوش موفقیت را احساس کرد و به همین دلیل از دانشگاه می‌خواهیم که ظرفیت پایان‌نامه‌ها را به سمت حل مسائل خُرد ولی مبتلابه جامعه مثل معماری داخلی و عمران با ظرفیت دانشکده فنی و مهندسی و حل تعارض‌های حقوقی با تکیه به توانمندی دانشکده حقوق و البته تکثیر گل و گیاه را با توجه به توانایی دانشکده کشاورزی، مرتفع کند.

نصرتی بخش اصلی علم‌آموزی را وابسته به توانمندسازی نیروی انسانی، معرفی و خاطرنشان کرد: استاد آگاه، قدرت بُروز توانمندی‌های دانشجویان را خواهد داشت و بخش اعظم علم‌آموزی در توانمندسازی فرد در حوزه تفکّر و خلاقیت و تامین رفاه نسبی در زندگی است که اطمینان دارم؛ استادان مجرب، برجسته‌ترین نقطه عطف زندگی انسان‌ها خواهند بود.

شهردار نصرتی به ضرورت تصحیح روال‌ها اشاره کرد و گفت: رفتار مردم در شهر، نمودار اخلاق شهر است و در مباحث اجتماعی باید رفتار مردم را بررسی کنیم و دانشگاه است که می‌تواند در زمینه ترافیک و فرهنگ آمد و شد شهری، معماری شهری، ساختارهای اجتماعی، الگوهای سکونت و رفتار شهروندی و ... به ما کمک کند و این در حالی است که به دو دلیل نگاه مردم به دانشگاه از جایگاه واقعی برخوردار نیست؛ نخست اینکه تصور می‌شود جوان فارغ التحصیل، توانمند نیست و دوم اینکه جوان نتوانسته رفتارهای بعضا نامناسب خانواده را تصحیح کند بنابراین استاد باید به ماهیت دانشجو به منظور تغییر رفتار و شکل‌گیری ماهیت فردی کمک کند.

نصرتی اعلام کرد: همه انسان‌ها توانمندی به قدر خدا دارند به شرط آنکه خود را بشناسند و احساس ناتوانی نکنند بنابراین توانایی مشترک دانشگاه و شهرداری دامغان می‌تواند در حوزه اقتصادی، شهری، کارگاهی و آموزشی، متکی بر جوانان هوشمند و موثر در جامعه باشد و حتی می‌توان پایگاه پژوهشی را پایه‌ریزی کرد.

در آغاز جلسه نعمت‌اله نعمتی سرپرست واحد دامغان ضمن خیر مقدم گفت: واحد دامغان در سال گذشته موفقیت‌های خوبی را در بسیاری از زمینه‌های پژوهشی، آموزشی، مهارتی و ایجاد مدارس سما کسب کرد و در حال حاضر با ظرفیت‌های مناسب، تجهیزات روزآمد و نیروی انسانی مجرّب و همکاران ساعی، آمادگی داریم با ادارات و نهادهای شهرستان و استان در زمینه‌های مشترک، همکاری داشته باشیم.

نعمتی افزود: شهرداری دامغان با توجه به سرفصل‌های مشترک در زمینه عمران و معماری و فضای سبز، رفتار اجتماعی و آموزش، تکثیر گل و نهال و درختچه های تزئینی و ... می‌تواند در قالب تفاهم‌نامه همکاری از توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی دامغان استفاده کند تا عایدات این موضوع متوجه مردم خوب دامغان باشد.

سرپرست واحد دامغان تاکید کرد: از وظابف دانشگاه کارآفرین و حل مسئله آن است که به تامین آسایش و رفع نیازمندی‌های جامعه بومی بپردازد تا مردم طعم خوش موفقیت سازمان‌ها و نهادهای موثردر تامین رفاه خود را احساس کنند.

به گزارش ایسکانیوز، در این جلسه، کارشناسان شهرداری و اعضا هیات رئیسه واحد دامغان نیز دیدگاه‌های خود را در موضوع همکاری‌های مشترک مطرح کردند و مقرر شد پس از طرح مباحث کارشناسی، پیش‌نویس تفاهم‌نامه به منظور امضا طرفین آماده شود.

167 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار