فیفا مقابل وزارت ورزش ایستاده است

میزبانی جام ملت‌ها؟ محال است

پنج‌شنبه 15 خرداد 1399 - 11:44
کد مطلب: 1070916
فیفا

رئیس پیشین کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال با اشاره به مخالفت فیفا با پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: وزارت ورزش می‌خواهد کنترل فوتبال را در اختیار داشته باشد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری ایسکانیوز و به نقل از مهر، حسن غفاری درباره ایرادات فیفا به پیش‌نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: من در جریان جزئیات ایراداتی که فدراسیون جهانی گرفته است نیستم اما بدون شک روی دو موضوع مهم، تاکید دارند که فدراسیون هم فعلاً به آن تن نمی‌دهد.

عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال افزود: تغییر اساسنامه کار اصلاً سختی نیست. می‌توان در عرض یک هفته این کار را انجام داد. چون کلیاتی دارد که باید آن را رعایت کرد و در جزئیات هم نیازی به زمان زیاد هم نیست. می‌توانند ابهامات فیفا را یک هفته‌ای برطرف کنند.

رئیس پیشین کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال تاکید کرد: فدراسیون جهانی فوتبال نمی‌خواهد دولتی‌ها نقشی در مجمع فدراسیون فوتبال داشته باشند. آن‌وقت در کشورمان وزیر ورزش و معاون او صاحب رای هستند. واضح است که فیفا ایراد می‌گیرد چون نه تنها عضو هستند بلکه ریاست مجمع را نیز بر عهده دارند. قطعاً نباید اشخاص دولتی در فدراسیون فوتبال تاثیری داشته باشند.

وی در پاسخ به اینکه آیا وزارت ورزش می‌خواهد رئیس «بله قربانگو» به فدراسیون بیاورد؟ اذعان داشت: بله همینطور است. فیفا هممقابل چنین چیزی ایستاده است و نمی‌گذارد بله قربان گویی که وزارتخانه تعیین می‌کند به فدراسیون بیاید.

غفاری افزود: علاوه بر این موضوع، فیفا اصرار دارد کمیته‌های زیر مجموعه فدراسیون نظیر اخلاق و استیناف نیز استقلال کامل داشته باشند.

رئیس پیشین کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال یادآور شد: وزارت ورزش می‌خواهد کنترل فوتبال را داشته باشد. وزارت دنبال چنین برنامه‌ای است تا هر وقت خواستند اعمال نظر کنند.

وی راجع به پیشنهاد شفاهی فدراسیون نشینان برای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ آسیا تصریح کرد: به هیچ وجه امکان ندارد. وقتی تیم ملی آلمان به ایران آمد نتوانستیم نور کافی را برای فیلمبرداران شبکه آلمانی فراهم کنیم. مجبور به خرید تجهیزات شدیم تا آن بازی برگزار شود. وزیر به جای نشست چندساعته در مجمع فدراسیون فوتبال دنبال زیرساخت‌های کافی برای گسترش ورزش و فوتبال باشد. چطورمی‌توانیم با چنین امکاناتی مدعی میزبانی شویم؟ هیچ ورزشگاهی در کشورهای عربی را پیدا نمی‌کنید که ورزشگاه‌هایشان غیر استانداردباشد. آن‌وقت فدراسیون ایران مدعی میزبانی جام ملت‌های فوتبال است که چنین چیزی محال است.

104 / 351

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار