جمعی از دانشجویان در اعتراض به رفتار نژادپرستانه آمریکا تجمع کردند

چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 22:04
کد مطلب: 1070967
تجمع اعتراضی دانشجویان

جمعی از دانشجویان با برگزاری تجمعی به رفتار نژادپرستانه آمریکا اعتراض و سرکوب مردم در این کشور را محکوم کردند.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، جمعی از دانشجویان عصر امروز ( چهارشنبه 14 خرداد 99) در اعتراض به رفتار نژادپرستانه آمریکا و سرکوب معترضان در این کشور، مقابل سفارت سوئیس در تهران تجمع کردند.

دانشجویان در این تجمع که همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تهران برگزار شد با در دست داشتن دست نوشته هایی اعتراض خود را به سرکوب مردم معترض به نژادپرستی در آمریکا اعلام کردند.

تجمع کنندگان در این تجمع با سردادن شعارهایی رفتار نژادپرستانه حاکمان آمریکایی را محکوم کردند.

دانشجویان تصاویری را از جنایات آمریکا و برخورد خشونت آمیز با معترضان به رفتار نژادپرستانه پلیس این کشور را با خود همراه داشتند.

در میان تجمع کنندگان دانشجویانی از کشورهای دیگر هم حضور داشتند و همراه با دانشجویان ایرانی سیاست های جنایتکارانه آمریکا را محکوم کردند.

دانشجویان همچنین یادبودی برای قربانیان معترض به نژادپرستی برگزار کرده و به یاد آنها شمع روشن کردند.

*بیانیه پایانی تجمع کنندگان

دانشجویان و مردمی که عصر امروز در اعتراض به اقدامات نژادپرستانه آمریکا مقابل سفارت سوئیس تجمع کردند، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند: ما به دولت آمریکا اعلام می‌کنیم که شمارش معکوس فروپاشی نظام لیبرال‌ دمکراسی غربی مدت‌هاست به صدا در آمده و در حقیقت کار از کار گذشته است و اگر دولت‌مردان آمریکایی به فکر نجات خود هستند، تنها راهشان بازگشت به اصول انسانی و الهی است که از طریق آن بتوانند رابطه خود را با دنیای انسانی اصلاح کنند، که بعید می‌نماید.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

بیش از یک هفته از قتل وحشیانه سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس این کشور و شروع اعتراضات در ایالات متحده میگذرد و دنیا با چشمانی خمار از مکتب لیبرال شاهد کشتار عجیب معترضان داخلی به وحشیگری عمیق و تاریخی نظام سرمایه داری آمریکا است.

تاریخ آمریکا مملو است از ظلم آشکاری که نبض حیاتی شریانهای این کشور را به حرکت درآورده است و چونان غده سرطانی آسیبش دامن همه کشورهای جهان را گرفته است که «‌‌‎آنچه امروز در شهرهای آمریکا مشاهده میشود بُروز یک واقعیّاتی است که همیشه پنهان نگه داشته می‌شد».

طرفداران عمو سام بارها ثابت کرده اند که دامنه این ظلم محدود به ملتهای خارج از مرزهای این کشور نیست و بارها دامنگیر آمریکانشینان هم شده است. همانطور که امروز در آشکارترین تقابل تفکر حاکمان آمریکایی با انسانیت شاهد برخوردهای وحشیانه خلاف قوانین منشور حقوق بشر هستیم.

ننگی که بر پیشانی نهادهای ساکت حقوق بشری و مدعیان غربی اتحادیه اروپا ماندگار شد و این سوال در تاریخ ثبت خواهد شد که آیا این جنایت آشکار آمریکا علیه ملتش، نقض حقوق بشر نیست که سکوت کرده اند؟!

در این سکوت مرگبار مجامع بین المللی ما ملت و دانشجویان مبارز ایران که سالهاست به راهبری امام خمینی و امام خامنه ای از غرب و شرق دل بریدیم؛ امروز به همدردی و حمایت از حقوق ملت معترض آمریکا مقابل دفتر حافظ منافع آمریکا(سفارت سوئیس) جمع شده ایم تا ضمن برپایی مراسم یادبود کشته های مظلوم وحشیگری پلیس و دولتمردان این کشور علیه مردمش که مجبورند یا با دولتشان مبازره و مقابله کنند یا زیر زانوی رژیم لیبرال خونخوارش خفه شوند، اعلام کنیم با توجه به تجربه تاریخی‌مان در ریشه کنی نظام طاغوت، آمادگی داریم با ارائه مدل انقلاب اسلامی ایران به مردم آمریکا کمک حال آنان در رسیدن به حقوق انسانیشان باشیم.

و همچنین به دولت آمریکا اعلام کنیم که شمارش معکوس فروپاشی نظام لیبرال‌ دمکراسی غربی مدت‌هاست به صدا در آمده و در حقیقت کار از کار گذشته است و اگر دولت‌مردان آمریکایی به فکر نجات خود هستند، تنها راهشان بازگشت به اصول انسانی و الهی است که از طریق آن بتوانند رابطه خود را با دنیای انسانی اصلاح کنند، که بعید می‌نماید.

جمعی از ملت و دانشجویان غیور و انسان دوست ایرانی»

انتهای پیام/

104 / 361

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار