جزئیات برگزاری امتحانات دانشگاه علم و فرهنگ اعلام شد

پنج‌شنبه 15 خرداد 1399 - 12:24
کد مطلب: 1070994
پذیرش دکتری در دانشگاه علم و فرهنگ/ امکان تحصیل در دانشگاه خارجی

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و فرهنگ، فرآیند برگزاری امتحانات نیمسال دوم ۹۸_۹۹ و روش ارزشیابی دانشجویان این دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، بر اساس اعلام دانشگاه علم و فرهنگ؛ استاد هر درس مرجع ارزیابی دانشجو در آن درس است در صورتی که اساتید پیشرفت تحصیلی دانشجویان را به طور مستمر در طول نیم سال جاری و با بهره‌گیری از امکانات فضای مجازی مورد ارزیابی قرار ‏دهند، نیازی به برگزاری امتحانات پایان نیم سال تحصیلی در آن درس نخواهد بود.

همچنین ارزیابی نهایی دانشجو از روش‏ های مختلف انجام شود تا تصویر معتبرتری از میزان و کیفیت یادگیری دانشجو در اختیار استاد قرار دهد. برخی از فعالیت‌های دانشجو در طول نیم‌سال تحصیلی که می‏ تواند برای نمره نهایی مورد استفاده قرار گیرد.

دانشگاه علم و فرهنگ تاکید کرد؛ حضور و فعالیت در کلاس به ویژه مشارکت در بحث‏ ها و پرسش و پاسخ‏ های کلاسی است، همچنین حل تمرین‏ های کلاسی و ارایه به موقع آن ها، پروژه پژوهشی نیمسال (مشروط به این که قابلیت اجرا در شرایط ویژه کنونی را داشته باشد)، ارزیابی شفاهی، شامل پرسش و پاسخ در طول و در پایان نیمسال به صورت جداگانه برای هر دانشجو، برگزاری آزمون‏ های چندگزینه‏‎ای غیرحضوری در قالب پروتکل مشخص که در آن به امنیت آزمون توجه شده باشد از دیگر شرایط حضور در دانشگاه است.

در صورت عدم منع برای برگزاری آزمون حضوری از سوی ستاد ملّی مبارزه با کرونا و تشخیص استاد درس مبنی بر الزام به برگزاری آزمون پایانی به شیوه حضوری، ضمن تأکید بر رعایت پروتکل‏ های بهداشتی، امتحانات به صورت حضوری و بر اساس تقویم اعلامی برگزار خواهد شد؛ ولی در صورت عدم برگزاری امتحان حضوری، نمره درس یا دروس به صورت ناتمام درج خواهد شد.

عدم شرکت دانشجو در ارزشیابی در تاریخ و ساعت اعلام شده، به منزله غیبت در جلسه امتحان است و در صورت برگزاری امتحانات پایان نیمسال تحصیلی به صورت حضوری، استاد درس موظف به حضور در جلسه امتحان مربوط است.

چنانچه استاد درس یا دروس، قبل از تاریخ اعلام شده در برنامه امتحانات، نسبت به ارزشیابی دانشجویان اقدام کرده باشد، نیازی به برگزاری امتحان حضوری در آن درس یا دروس نیست. در این صورت اساتید موظفند نمرات دانشجویان را مطابق روال معمول، در سامانه جامع آموزشی دانشگاه (سیستم گلستان) وارد کنند.

در صورت عدم منع برای برگزاری آزمون حضوری از سوی ستاد ملّی مبارزه با کرونا، امکان برگزاری امتحانات پایان ترم در مراکز آموزشی جهاددانشگاهی استان محل زندگی دانشجویان در سراسر کشور فراهم خواهد شد. در این حالت لازم است اقدامات زیر انجام شود:

ارائه درخواست دانشجو مبنی بر برگزاری امتحان پایان ترم در مرکز آموزشی جهاددانشگاهی استان محل زندگی از طریق سامانه جامع آموزشی دانشگاه (سیستم گلستان)، ارسال سؤالات یا برگه امتحان از سوی دانشگاه به مرکز آموزشی جهاددانشگاهی مورد نظر پس از انجام هماهنگی‏ های لازم، حضور دانشجو در مرکز آموزشی جهاددانشگاهی استان محل زندگی در زمان (روز و ساعت) مقرر و انجام آزمون با اعمال مراقبت کامل و دقیق از امنیت سؤالات از سوی مرکز آموزشی جهاددانشگاهی از جمله این اقدامات است.

همچنین در بهره‏ گیری از این روش، اولویت با آن دسته از دانشجویان شهرستانی است که در نیمسال پایانی تحصیل هستند یا به دلیل موجه امکان سفر به دانشگاه برای آنها مقدور نیست. تشخیص استفاده از این امکان، بر عهده معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه است.

در مناطقی از کشور که به تشخیص مرجع ذیصلاح، بیماری گسترش یافته است و منطقه یا استان در وضعیت فوق ‏العاده قرار دارد، بهره ‏گیری از این روش امکان ‏پذیر نخواهد بود.

زمان ارسال درخواست از سوی دانشجویان و اطلاعات (زمان و مکان) برگزاری امتحان متعاقباً اعلام می‏ شود و دانشکده‏‎ها باید ترتیبی اتخاذ کنند تا در زمان باقی مانده تا شروع امتحانات بر اساس تقویم آموزشی (16 تیرماه) برای دانشجویان متقاضی، یک یا دو جلسه پرسش و پاسخ و رفع اشکال به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‏ های بهداشتی در دانشگاه برگزار کنند.

انتهای پیام/

108 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار