حاجی‌میرزایی:

با «شبکه شاد» آموزش‌ها در بستر امن داخلی انجام می‌شود/ اجرای رتبه‌بندی معلمان

چهارشنبه 21 خرداد 1399 - 18:58
کد مطلب: 1071536
محسن حاجی میرزایی

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه با ایجاد شبکه شاد همه آموزش‌ها در بستر شبکه امن داخلی انجام می‌شود گفت: برای سال تحصیلی جدید هم برنامه‌ریزی می‌شود تا اگر مدرسه تعطیل شد چطور و اگر برقرار بود چگونه آموزش‌ها ادامه پیدا کند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، محسن حاجی‌میرزایی عصر امروز در دیدار با نماینده، ولی فقیه در همدان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران واکنش هوشمندانه‌ای را در قبال ویروس کرونا از خود بروز داد اظهار کرد: در حوزه آموزش سرعت واکنش کمیت و کیفیت و واکنش متناسب با این پدیده قابل توجه بوده است.

وی با بیان اینکه بهمن‌ماه وقتی با بیماری کرونا مواجه شدیم در اسفندماه مدارس تعطیل شد گفت: در همین راستا و به منظور آموزش دانش‌آموزان در کمتر از یک ماه برنامه‌های تلویزیونی آغاز شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بیش از ۹۸ درصد پوشش جغرافیایی برنامه تلویزیونی را داشتیم و امکان دانلود برنامه‌ها و آموزش‌ها نیز میسر بود افزود: یک ماه پیش آماری ارائه شد مبنی بر اینکه بیش از ۲۷ میلیون بار برنامه‌های تلویزیونی دانلود شده بودند.

وی با تاکید به اینکه به این فکر افتادیم برای رفع ابهام و تردید‌ها ارتباط تعاملی بین دانش‌آموزان و معلمان فراهم شود گفت: خوشبختانه سکوی مناسبی تولید شد و بیش از ۱۳.۵ میلیون نفر از معلمان، مدیران و دانش‌آموزان به شبکه شاد پیوستند.

حاجی‌میرزایی با بیان اینکه برای کسانی که امکان ارتباط با تلویزیون و اینترنت نداشتند بسته‌های خودآموز فراهم شد افزود: در ۱۱ استان نیز معلمان سر کلاس حضور یافتند، از سوی دیگر در این مدت کوتاه سامانه آموزشی شاد ظرفیت بومی خوبی را به کشور اضافه کرد.

وی با اشاره به اینکه در این شبکه می‌توانیم با مدیران ارتباط زنده برقرار کنیم گفت: در حال حاضر یک رسانه جدید به رسانه‌های کشور افزوده شده که در شرایط فعلی نیز به فکر برنامه‌های تربیتی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در ایام تابستان هستیم.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: حال که به زیست بوم جدید وارد شده‌ایم به دنبال استفاده از ظرفیت جدید هستیم البته هیچ چیز جای کلاس حضوری را نمی‌گیرد، اما با توجه به موقعیت کنونی ناگزیر به استفاده از این شیوه هستیم و باید حداکثر استفاده را از ظرفیت‌ها را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر محتوای تمام دروس در شبکه شاد در دسترس است ابراز امیدواری کرد با تلاش مجموعه آموزش و پرورش کاری اثرگذار و ماندگار ارائه شود.

حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه در این مدت تجربه کشور‌های دیگر قابل توجه بوده است بیان کرد: در اجلاسی که بین وزاری آموزش و پرورش کشور‌های اسلامی به صورت مجازی برگزار شد تقریبا هیچ یک از آن‌ها کار متمایزی انجام نداده بودند بنابراین ایجاد شبکه شاد در کشور موضوعی قابل توجه است، زیرا همه آموزش‌ها در بستر شبکه امن داخلی انجام می‌شد و این موضوع ظرفیت خوبی برای جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه برای سال تحصیلی جدید هم برنامه‌ریزی می‌شود تا اگر مدرسه تعطیل شد چطور و اگر برقرار بود چگونه آموزش‌ها ادامه پیدا کند در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: رتبه‌بندی معلمان در دو مرحله انجام شده، اما هنوز