مدیرکل آموزش دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد تهران مطرح کرد؛

وضعیت مناسب سرانه پژوهشی در دانشکده‌ دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

پنج‌شنبه 12 تیر 1399 - 08:07
کد مطلب: 1073364
دغدغه های اصلی دانشجویان دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد

مدیرکل آموزش دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران گفت: هرم هیئت علمی در دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و حضور استادان و اعضای هیئت علمی در همایش‌ها و کنفرانس‌های بین المللی و تدوین کتب و مقالات متعدد علمی، باعث شده است که بتوانیم در رتبه بندی شانگهای جایگاه خوبی را کسب کنیم.

دنیا صدری مدیرکل آموزش دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، با اشاره به کسب مقام رتبه برتر این دانشکده در آخرین رتبه بندی شانگهای 2020 اظهار کرد: دانشکده دندان پزشکی برای سومین سال متوالی در رتبه بندی شانگهای قرار می‌گیرد که موضوعی افتخار آمیز برای کشورمان و دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می‌شود. درواقع دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد از میان 66 دانشکده کشور، توانسته مجوز ورود به این رتبه بندی را کسب کند.

وی افزود: ورود به رتبه بندی شانگهای نیازمند معیارهایی از قبیل کیفیت آموزش، کیفیت اعضای هیئت علمی، خروجی‌های پژوهشی شامل کتاب‌های چاپ شده و مقالات ISI و سرانه فعالیت‌های فناورانه مانند اختراعات می‌شود که فقط سه دانشکده از جمله دانشکده‌های دندان پزشکی دانشگاه تهران، شهید بهشتی و آزاد اسلامی توانستند وارد این رتبه بندی شوند. همچنین در رتبه بندی منطقه، هیچ تفاوتی میان این سه دانشکده قائل نشدند و هرسه به عنوان رتبه‌های برتر کشوری و منطقه‌ای اعلام شدند.

مدیرکل آموزش دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران ادامه داد: دانشکده دندان پزشکی آزاد اسلامی در آخرین رتبه بندی جهانی، در رتبه 201 تا 300 دنیا قرار دارد. رشته علوم پزشکی تنها رشته‌ای است که توانسته همچنان در این رتبه بندی باقی بماند.

صدری با اشاره به پژوهش‌ها و مقالات چاپ شده دانشکده دندان پزشکی آزاد اسلامی گفت: بیش از 40 عضو هیئت علمی به صورت تمام مشغول فعالیت در دانشکده دندان پزشکی هستند و نسبت دانشجو به استاد، یک به هشت است که در مقایسه با دانشکده‌های دندان پزشکی دیگر، در وضعیت بهتری قرار داریم. این هیئت علمی فعال، اقدام به تولید مقالات و پژوهش‌های کاربردی زیادی می‌کنند به طوری که توانسته‌ایم یک مجله علمی و پژوهشی را تولید کنیم. درواقع از لحاظ سرانه مقالات پژوهشی، در جایگاه بسیار خوبی قرار داریم.

وی اضافه کرد: هرم هیئت علمی در دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و حضور استادان و اعضای هیئت علمی در همایش‌ها و کنفرانس‌های بین المللی و تدوین کتب و مقالات متعدد علمی، باعث شده است که بتوانیم در رتبه بندی شانگهای جایگاه خوبی را کسب کنیم.

مدیرکل آموزش دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران با اشاره به توسعه تجهیزات آزمایشگاهی این دانشکده خاطرنشان کرد: درحال حاضر مهم ترین مسئله ما، توسعه فضای فیزیکی و یونیت‌های دندان پزشکی است؛ خوشبختانه امروز حدود 340 یونیت دندان پزشکی در دانشکده وجود دارد که برای ارتقای آن‌ها برنامه‌های 5 تا 10 ساله در نظر گرفته‌ایم. امیدواریم امسال بتوانیم شاهد توسعه فضای فیزیکی و افزایش تعداد یونیت‌های دندان پزشکی باشیم.

انتهای پیام/

108 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار