در گفت و گو با ایسکانیوز تشریح شد؛

دانشجویان دندان پزشکی دانشگاه آزاد امتحانات عملی خود را چگونه می‌گذرانند؟

شنبه 14 تیر 1399 - 09:57
کد مطلب: 1073616
واحد دندان پزشکی دانشگاه آزاد

مدیرکل آموزش دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران نحوه امتحانات دانشجویان این دانشکده را در روزهای شیوع کرونا تشریح کرد.

دنیا صدری مدیرکل آموزش دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره وضعیت امتحانات دروس عملی دانشجویان رشته دندان پزشکی اظهار کرد: دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد، جزو موفق‌ترین دانشگاه‌های کشور در حوزه برگزاری کلاس‌های مجازی بود به طوری که در طول هفته، حدود 110 کلاس مجازی را بدون هیچ مشکلی برگزار کرده است. البته از حمایت‌های واحد الکترونیک نیز در رسیدن به این موفقیت نباید غافل شویم.

وی افزود: امتحانات دروس نظری نیز طی چند روز گذشته در سامانه ال ام اس برگزار شده است و خداروشکر دانشجویان تاکنون به مشکلی برنخورده‌اند؛ فعالیت‌های این دانشکده در حوزه برگزاری امتحانات دروس عملی نیز در مقایسه با دانشگاه‌های دولتی از جمله تهران و شهید بهشتی، به مراتب بهتر بوده و از این لحاظ در وضعیت خوبی قرار داریم.

صدری ادامه داد: در حوزه برگزاری امتحانات دروس عملی، ابتدا دانشجویان را به گروه‌های کوچک تقسیم بندی کردیم؛ به طوری که حداکثر 10 دانشجو با فاصله گذاری اجتماعی در فضای آزمایشگاهی حاضر می‌شوند و امتحانات عملی خود را می‌گذرانند. البته زحمت اعضای هیئت علمی با توجه به افزایش تعداد گروه‌های دانشجویی بیشتر شده است؛ با این اوصاف اما تمامی امتحانات با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی آزمایشگاه‌ها درحال برگزاری است.

مدیرکل آموزش دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران تصریح کرد: در فضای کلینیک نیز دانشجویان در قالب گروه‌های متعدد وارد می‌شوند و با استفاده از تمامی ابزارهای بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی، ماسک و وسایل ppe امتحان می‌دهند. تمامی اعضای هیئت علمی، فرآیند تدریس گروه‌های دانشجویی حاضر در کلینیک‌ها و آزمایشگاه‌ها را به صورت مجازی آماده کرده‌‌اند و دانشجویان می‌توانند قبل از شروع امتحان، آن‌ها را مشاهده کنند. تراکم کمتر دانشجویان و به حداقل رساندن حضور آن‌ها در دانشگاه، از جمله مهم‌ترین اهداف این موضوع محسوب می‌شود.

وی گفت: فعالیت‌‌های عملی یکی از ملزومات رشته دندان پزشکی است؛ درواقع دانشجویان این رشته بدون انجام پروژه‌های عملی و غیرآکادمیک، نمی‌توانند در این رشته موفق باشند. به همین دلیل سعی کردیم با کمک اعضای هیئت علمی، شرایطی را فراهم کنیم که شیوع کرونا، مانع فعالیت‌های عملی دانشجویان نشود. خوشبختانه امتحانات دروس عملی دانشجویان بدون هیچ گونه مشکلی درحال برگزاری است.

صدری در پایان خاطرنشان کرد: براساس دستورالعمل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، امتحانات مجازی تا 29 مردادماه ادامه دارد؛ همچنین براساس دستورالعمل وزارت بهداشت و سازمان مرکزی، امتحانات دروس عملی که دانشجویان در آن با بیمار سر و کار دارند، تا 15 مردادماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

108 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار