دانشگاه فرهنگیان با چه مجوزی اقدام به کسر حقوق دانشجومعلمان می‌کند

یکشنبه 15 تیر 1399 - 09:13
کد مطلب: 1073657
کلاس درس

هنوز از سوی نهادهای مربوطه به دانشگاه فرهنگیان برای کسر 25‌درصدی حقوق دانشجو‌‌معلمان هیچ  ابلاغی صورت نگرفته است؛ اما متاسفانه این دانشگاه کسری حقوق را انجام می‌دهد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، کسر از حقوق دانشجومعلمان توسط دانشگاه فرهنگیان برای هزینه‌های رفاهی(25 درصد برای دانشجویان غیرخوابگاهی و 45 درصد برای دانشجویان خوابگاهی)، موضوعی بوده که از ابتدای تأسیس دانشگاه فرهنگیان محل اختلاف نظر بین مسئولان این دانشگاه و دانشجومعلمان است. دانشجویان معتقد هستند این کسر از حقوق قانونی نبوده و حقوق آنها نباید صرف هزینه‌های آموزشی و رفاهی شود.

محمد امین غیرتمند در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره کاهش حقوق دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: مسئولان این دانشگاه به بهانه‌های واهی از فروردین ماه اقدام به کسر 25 درصدی حقوق دانشجومعلمان کرده‌اند.

کسری 25درصدی حقوق دانشجو معلمان برای امکانات رفاهی

وی ادامه داد: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور یعنی بهمن‌ماه دانشگاه‌ها به صورت نیمه تعطیل یا تعطیل بوده‌اند و طبیعتا دانشجویان در دانشگاه‌ها حضور نداشتند تا از امکانات رفاهی و آموزشی استفاده کنند؛ اما همچنان از حقوق آنها رقمی برای این امکانات کسر می‌شود.

دبیر شورای صنفی پردیس علامه دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: در حالت عادی 45 درصد از حقوق 2 میلیون و 800 هزار تومانی دانشجومعلمان معادل 1 میلیون و 260 هزار تومان کسر می‌شود. این هزینه‌ها عمدتاً به اسم شهریه خوابگاه، غذا و ایاب و ذهاب است.

وی با بیان اینکه در ایامی که دانشگاه‌ها به دلیل ویروس کرونا تعطیل بوده است حدود 25 درصد از حقوق دانشجومعلمان کسر شده است، گفت: این در حالی رخ می‌دهد که اسفندماه نیز همان 45 درصد از حقوق دانشجو معلمان کسر شده است.

غیرتمند با اشاره به پیگیری‌های شورای صنفی پردیس علامه دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: مسئولان دانشگاه در پاسخ به مطالبات دانشجویان می‌گویند این هزینه‌ها صرف افزایش امکانات رفاهی و آموزشی دانشگاه‌ می‌شود.

دانشگاه فرهنگیان بدون ابلاغ رسمی اقدام به کسر حقوق دانشجویان می‌کند

این دانشجومعلم دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: هنوز از سوی نهادهای مربوطه به دانشگاه فرهنگیان برای کسر 25 درصدی حقوق دانشجومعلمان هیچ ابلاغ صورت نگرفته است؛ اما متاسفانه این دانشگاه کسری حقوق را انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: حدود یک ماه پیش جلسه هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان با حضور رئیس جمهور، وزیر آموزش و پرورش، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه فرهنگیان تشکیل شد. در آن زمان شورای موسس صنفی دانشگاه فرهنگیان نامه‌ای خطاب به 14 نفر حاضر در جلسه ارسال کرد.

غیرتمند با اشاره به اینکه وزیر آموزش و پرورش به شورای صنفی قول همکاری برای حل کسری حقوق دانشجو معلمان را داده بود، گفت: متاسفانه حاجی‌میرزایی به وعده خود عمل نکرد و تنها خروجی جلسه هیئت امنا تشکیل هیئتی برای بازنگری در هزینه‌ها داشته باشد.

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مشکل کسری حقوق دانشجومعلمان را حل کند

دبیر شورای صنفی پردیس علامه دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان در مقابل مطالبات دانشجومعلمان بیان کرده است که کسر 45 درصدی از حقوق دانشجویان مصوبه مجلس شورای اسلامی است و دانشجو معلمان اگر اعتراضی دارند باید از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیگیری کنند.

وی با اشاره به کارکرد کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تنها این کمیسیون می‌تواند کسری هزینه‌های دانشگاه فرهنگیان را تامین کرده تا دیگر این دانشگاه با حقوق دانشجویان خود درآمد زایی نکند.

غیرتمند بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان طبق قانون باید بعد از اتمام امتحانات پایان ترم تنها 10 درصد از حقوق دانشجو معلمان را تحت عناون نگهداری از خوابگاه‌ها کسر کند و اگر از ماه آینده باز نیز 25 درصد کم کند خلاف قانون عمل کرده است.

این فعال دانشجویی در پایان خاطرنشان کرد: کسر 45 درصدی حقوق از دانشجومعلمان ظلم آشکار در حق آنهاست و امیدواریم این مشکل هر چه سریعتر از سوی مسئولان برطرف شود.

انتهای پیام/

300 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار