مدیرکل آموزش‌های فناوری دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با ایسکانیوز:

دانشگاه آزاد با حفظ و به‌روز‌رسانی کارکردهای آموزشی و پژوهشی، تغییر نسل می‌دهد

یکشنبه 15 تیر 1399 - 08:56
کد مطلب: 1073726
معیری کاشانی

مدیرکل ایجاد توسعه آموزش‌های فناوری و خلاقیت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تغییر نسل در دانشگاه آزاد به‌معنی حذف کارکردهای آموزشی و پژوهشی نیست، بلکه به معنی ایجاد زیست‌بومی جدید برای رشد و شکل‌گیری کسب‌وکارهای مبتنی بر آموزش‌و‌پژوهش است.

حامد معیری کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز با اشاره به ضرورت تداوم کارکردهای آموزشی دانشگاه‌ها در کنار تقویت و بنیان کارکردهای فناوری اظهار کرد: آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص، پژوهش و تحقیقات پیوسته تخصصی و نیل به محصول به‌دست آمده از آموزش و پژوهش کارکرد اصلی فناوری تلقی می‌شود که با سایر مأموریت‌های دانشگاه هم‌پوشانی ندارد.

وی افزود: تغییر نسل در دانشگاه آزاد به‌معنی حذف کارکردهای آموزشی و پژوهشی نیست، بلکه به معنی ایجاد زیست‌بوم جدیدی برای رشد و شکل‌گیری کسب‌وکارهای مبتنی بر آموزش و پژوهش است. دانشگاه آزاد به‌دنبال حذف دو کارکرد قبلی دانشگاه نبوده و کماکان به وظیفه اصلی خود همانا تربیت نیروی متخصص می‌پردازد.

مدیرکل ایجاد توسعه آموزش‌های فناوری و خلاقیت دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: دانشگاه آزاد به دنبال تربیت نیرویی است که پس از فراغت از تحصیل توانایی ایجاد شغل و کارآفرینی را داشته باشد یا با مهارت‌های خلاقانه‌ای که در دانشگاه آموخته به‌عنوان موتور محرک خلاقیت در مجموعه‌ای جذب بشود.

معیری کاشانی درآمدزایی و کارکرد انتفاعی سراهای نوآوری را برداشتی نادرست از یک مدل مفهومی تلقی کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با طراحی و راه‌اندازی سراهای نوآوری به‎‌دنبال سودآوری و راه‌اندازی کارخانجات صنعتی نیست بلکه تلاش می‌کند با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد زیرساخت‌های لازم آغاز یک کسب‌وکار را فراهم کند.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد در طراحی الگوهای مشارکت به‌دنبال سهیم شدن در کسب‌وکارها نیست بلکه می‌کوشد در کنار کسب درآمدهای بالاسری و غیرشهریه‌ای ورودی دانشجویان را افزایش بدهد. دانشگاه آزاد دغدغه اشتغال دانش‌آموختگان را دارد و تمام اهداف کلان در همین راستا قرار گرفته‌اند.

مدیرکل ایجاد توسعه آموزش‌های فناوری و خلاقیت دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: تقویت خلاقیت، تحول در تکنیک‌های آموزش، ایجاد فضاهای نوآوری، هدایت به سوی کارآفرینی و تخصیص امکانات و تسهیلات، رویکردهای جدیدی است که وجه تمایز دانشگاه آزاد با سایر دانشگاه‌های کشور خواهد بود و این بزرگترین سرمایه دانشگاه به‌شمار می‌رود.

معیری کاشانی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد هیچ هدف درآمدزایی از سراهای نوآوری را پیش‌بینی نکرده و امید است در چشم‌انداز پنج ساله دانشگاه ثمرات این زیست بوم مفهومی در حوزه فناوری نتایج خود را به بهترین شکل نمایان کند.

انتهای پیام/

358 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار