عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد؛

تشکیل قرارگاه «جهش تولید» با هدف ایجاد رونق اقتصادی

یکشنبه 15 تیر 1399 - 11:00
کد مطلب: 1073736
جهش تولید

دبیر علمی قرارگاه جهش تولید جنبش استادی گفت: استادان حوزه اقتصادی در این قرارگاه با بررسی و تحلیل بازارهای داخلی و تولیدات بومی به رونق اقتصادی کمک می‌کنند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، مقام معظم رهبری امسال را سال جهش تولید نام‌گذاری کردند، جنبش استادی دانشگاه‌های کشور در راستای فعالیت برای تحقق این امر قرارگاه «جهش تولید» را در این سازمان راه‌اندازی کردند تا استادان حوزه اقتصادی در این قرارگاه راهکارهای مناسبی برای حل مشکلات اقتصادی بیان کنند.

یعقوب زراعت کیش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز از تشکیل قرارگاه «جهش تولید» خبر داد و گفت: در راستای فرمایشات و تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اولویت قرار دادن تولید با هدف کاهش مشکلات اقتصادی این قرارگاه در سازمان بسیج اساتید کشور تشکیل شده است.

فعالیت اقتصادی استادان بسیجی در قرارگاه جهش تولید

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر اولویت مسائل کشور اقتصادی است، گفت: استادان مومن انقلابی و متخصص در حوزه اقتصاد در قرارگاه «جهش تولید» گرد یکدیگر آمده‌اند تا با بررسی و تحلیل بازارهای داخلی و تولیدات بومی به رونق تولیدات داخلی در راستای شعار سال یعنی جهش تولید جامع عمل بپوشانند.

دبیر علمی قرارگاه «جهش تولید» جنبش استادی تولیدات داخلی و جهش تولید را شاه کلید حل مشکلات اقتصادی کشور دانست و گفت: مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور مسئول قرارگاه «جهش تولید» است.

وی با بیان اینکه 6 کمیته به صورت تخصصی زیر مجموعه قرارگاه «جهش تولید» فعالیت می‌کنند، گفت: کمیته‌های رسانه، علمی، راهبردی، حقوق بین‌الملل، امور استان‌ها و آسیب شناسی و مبارزه با فساد در این قرارگاه هماهنگ اهداف از پیش تعیین شده را پیش می‌برند.

شناسایی مشکلات اقتصادی و ارائه راهکار علمی در قرارگاه جهش تولید

زراعت کیش درباره اهداف تشکیل قرارگاه «جهش تولید» در بسیج اساتید کشور عنوان کرد: شناسایی موانع و مشکلاتی که در مسیر جهش تولید وجود دارد و ارائه راهکار برای حل آنها، شناسایی مزیت‌های نسبی منطقه‌ای و نقطه به نقطه در تمامی کشور و ارائه پیشنهاد و تسهیل کسب و کار و کاهش بروکراسی اداری در راه‌اندازی کارهای زودبازده، بررسی مسائل مربوط به فساد اقتصادی در کشور و برقراری عدالت اقتصادی از جمله اهداف و اولویت‌های قرارگاه «جهش تولید» است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی درباره نقش‌آفرینی جنبش استادی در تدوین برنامه‌های در دست اجرای قرارگاه جهش تولید جنبش استادی بیان کرد: استادان بسیجی دانشگاه‌های کشور امید دارند با فعالیت در قرارگاه «جهش تولید» سهم کوچکی در جهش تولید که مدنظر رهبر انقلاب است را برآورده کنند.

وی با تاکید بر جهش تولید در راستای حل مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرد: اتکا بر ظرفیت‌های داخلی و اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدکنندگان تنها راه‌حل جهش تولید و خودکفایی اقتصادی است.

حل مشکلات اقتصادی جزو اولویت‌های کشور است

به گفته زراعت کیش؛ استادان بسیجی در قرارگاه «جهش تولید» فعالیت‌های اثرگذاری انجام داده‌اند که به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

دبیر قرارگاه جهش تولید جنبش استادی درباره زمان فعالیت قرارگاه «جهش تولید» یادآور شد: براساس تصمیمات مسئولان در سازمان بسیج اساتید کشور بنا داریم این قرارگاه را تمامی فصول سال و همچنین سال‌های آینده فعال نگاه داریم؛ زیرا اهمیت تولید داخلی و حل مشکلات اقتصادی به اولویت‌های اصلی نظام تبدیل شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استادان به همراه دانشجویان می‌توانند با ارائه راهکارهای علمی و طرح‌های پژوهشی به حل علمی مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور کمک قابل توجهی کنند؛ اما به شرطی که مسئولان نیز پذیرای طرح‌ها و ایده‌های آنها باشند.

انتهای پیام/

300 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار