مراکز تحقیقاتی در خدمت جهش تولید/6

همکاری مرکز تحقیقات «تغذیه و محصولات ارگانیک» با سازمان ملی استاندارد/ استقلال مالی مراکز تحقیقاتی باید حفظ شود

یکشنبه 15 تیر 1399 - 12:41
کد مطلب: 1073763
4

رئیس مرکز تحقیقات تغذیه و محصولات ارگانیک دانشگاه آزاد اسلامی گفت: استانداردسازی دستگاه‌های مرکز تحقیقاتی برای اخذ مجوز از سازمان استاندارد در دستور کار قرار گرفته است و طبق آیین‌نامه 17025 سازمان غذا و دارو و استاندارد ملی ایران تمامی تجهیزات بهینه‌سازی و به‌روزرسانی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، مراکز تحقیقاتی به‌عنوان بازوی پژوهش‌های کاربردی و صنعتی در بطن دانشگاه‌ها به‌منظور ایجاد بستری برای گزینش، شکوفایی و ماندگاری فرهیختگان علمی به منظور تحقق اهداف کلان دانشگاهی ایجاد شده‌اند.

تمرکز پژوهش درحوزه‌هاى پیشتاز علمى، ارتقا و تقویت کیفیت تحقیقات دوره‌های تحصیلات تکمیلی با همکاری واحدهای پژوهشی دانشگاه، جهت‌دهی پژوهش در راستای تامین نیازهای ملی و منطقه‌ای، تدوین و واگذاری دانش فنی و تجاری‌سازی نتایج تحقیقات دانشگاهی، تمدید و گسترش روابط تحقیقاتی موجود، ترویج روابط جدید با مراکز علمی پیشرفته داخلی و خارجی، شرکای صنعتی، تجاری و شرکت‌های بزرگ از دیگر اهداف مراکز تحقیقاتی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به‌شمار می‌رود.

دانشگاه آزاد اسلامی با بهره‌مندی از 190 مرکز تحقیقاتی در گروه‌های پزشکی، فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم پیشرفته در واحدهای دانشگاهی سراسر کشور از ظرفیت تحقیقاتی عظیمی برخوردار است. ظرفیت‌هایی که می‌تواند در واگذاری و انتقال دانش فنی و تخصصی به مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری ایفای نقش کند و سهم اقتصاد دانش‌بنیان را در سبد درآمدهای دانشگاهی افزایش بدهد.

امیر شاکریان رئیس مرکز تحقیقات تغذیه و محصولات ارگانیک دانشگاه آزاد اسلامی درباره آخرین دستاوردهای تحقیقاتی این مرکز اظهار کرد: ارائه خدمات آزمایشگاهی به صنایع و پژوهش‌های دانشگاهی از جمله پایان‌نامه‌های دانشجویی و رساله‌های دکتری از مهم‌ترین اقدامات ماه‌های اخیر این مرکز تحقیقاتی به‌شمار می‌رود.

وی افزود: استانداردسازی دستگاه‌ها و تجهیزات مرکز تحقیقاتی برای اخذ مجوز از سازمان استاندارد در دستور کار قرار گرفته و طبق آیین‌نامه 17025 سازمان غذا و دارو و استاندارد ملی ایران تمامی تجهیزات بهینه‌سازی و به‌روزرسانی شده‌اند. با اخذ این مجوز مرکز تحقیقاتی تغذیه و محصولات ارگانیک می‌تواند به‌عنوان همکار سازمان استاندارد خدمات تاییدیه به صنایع ارائه کند.

رئیس مرکز تحقیقات تغذیه و محصولات ارگانیک دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: ایجاد ارتباط مستمر با سایر دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی از دیگر محسنات اخذ این مجوز است. از این پس دانشجویان و دانشگاه‌های سراسر کشور می‌توانند آزمایش‌های موثق و قابل اعتباری برای برون‌دادهای علمی خود در این مرکز تحقیقاتی به‌عنوان همکار معتمد سازمان استاندارد ملی انجام بدهند.

شاکریان با اشاره به کمبود نقدینگی در صنایع و کاهش تولید کارخانجات در استان چهار محال و بختیاری بیان کرد: اکنون در شرایط نابه‌سامان اقتصادی کشور بسیاری از واحدهای تولیدی در این استان محروم با رکود و کمبود نقدینگی مواجه شده‌اند و امکان انعقاد تفاهم‌نامه و امضای قراردادهای همکاری ارتباط با صنعت بسیار کاهش پیدا کرده است. بعضی از صنایع در تأمین مواد اولیه با مشکلات روبه‌رو شده و ارتباط با دانشگاه برای آنها اولویتی ندارد.

وی ادامه داد: نبود منابع درآمدی و بودجه‌ای از جمله مشکلات عمده در مراکز تحقیقاتی به‌شمار می‌رود. ایجاد خط درآمدی مراکز تحقیقاتی مستقل از واحدهای دانشگاهی می‌تواند کمکی برای استقلال مالی و رشد مراکز تحقیقاتی بشود. اختیارات رؤسای مراکز تحقیقاتی بسیار محدود است و درباره حمایت از پژوهشگران و ایده‌پردازان دانشگاهی معمولاً با مشکلاتی روبرو هستیم. ایجاد ارتباط بین مراکز تحقیقاتی کلانشهرها و شهرهای کوچکتر می‌تواند در تحرک همه مراکز موثر باشد.

رئیس مرکز تحقیقات تغذیه و محصولات ارگانیک دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: طرح‌های بنیادین و کلان به‌دلیل محدودیت مالی و تصمیم‌گیری در شهرهای کوچک اغلب بی‌نتیجه و مسکوت می‌مانند، ضروری است ارتباط بین مراکز تقویت شود و طرح‌های کشوری و منطقه‌ای مورد حمایت قرار گیرند.

انتهای پیام/

358 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار