بسته خبری فوتبال ایران؛

صادقی 4 امتیاز از سپاهان قلعه نویی گرفت/ ترس بازیکنان ماشین سازی از ماجرای فولادی‌ها/ جلالی در بحران به پیکان رسید

دوشنبه 16 تیر 1399 - 11:46
کد مطلب: 1073873
ابراهیم صادقی

با بسته خبری اخبار فوتبال ایران با ما همراه باشید.

ایسکانیوز – رضا صالحی/ حجم اخبار فوتبال کشورمان بسیار زیاد است و دنبال کردن آن ها عملا برای علاقه‌مندان به این اخبار نیز وقتگیر خواهد بود. در پروژه ورزشی ایسکانیوز، می کوشیم تا با گلچین کردن اخبار فوتبال ایران، به شما این فرصت را بدهیم که در وقت خود صرفه جویی کنید.

اتهام تارتار علیه آقای ایکس

مهدی تارتار در کنفرانس خبری پس از دیدار برابر ماشین سازی در مورد اینکه موافق ادامه لیگ با این شرایط کرونایی هست یا نه اظهار داشت: از روز اول گفتم که امکانات لازم را برای برگزاری لیگ نداریم ضمن اینکه بهترین تصمیم برگزاری مسابقات است؛ اما انصافا جان انسان‌ها در خطر است اینکه در هر تیمی 5-6 بازیکن کمتر یا بیشتر به ویروس مبتلا می شوند خطرناک است وشیوع بیماری بیشتر می‌شود. البته از برخی دوستان و مربیان گلایه کنم که نباید بخاطر نتیجه همه چیز را زیر پا بگذارند و باید جوانمردانه بازی کنیم. نباید بگوییم این بازی مهم است و بازیکن کرونایی را بازی بدهیم و هم تیمی‌ها و سایر بازیکنان را بیمار کنیم بخاطر سه امتیاز. انتظار داریم هر تیمی که بازیکن بیمار کرونایی دارد اعلام کند و ناجوانمردانه به میدان نیایند تا دیگر اعضای تیم مبتلا نشوند.

مهاجری: ماجرای فولاد بازیکنان ما را ترساند

رضا مهاجری، سرمربی ماشین سازی تبریز در کنفرانس خبری پس از دیدار با نفت مسجدسلیمان گفت:" همه دیدیم که در این هفته گذشته چه غوغایی در فوتبال ما به پا شده است. بچه های ما هفته قبل با فولاد بازی داشتند و ما بحث روانی سنگینی داشتیم وقتی گفتند 9-10 بازیکن فولاد کرونا دارند. بچه های ما در نگرانی و اضطراب بودند. یک تیم می آید برمی گردد، یک تیم نمی رود اصلا، یک تیم احترام می گذارد بازی می کند، از سویی تست ها درصد خطایش بالاست و می گویند تست ها را قبول نداریم. به نظرکار سخت است و فدراسیون و سازمان لیگ هم پاسخگو نیستند. آن ها به عنوان متولی بازی ها باید پاسخگو باشند . بحث روانی این مساله را باید چکار کنیم. بازیکن می ترسد و از نظر روانی آمادگی بازی کردن ندارند. بازی ها 4 ماه تعطیل بوده و حالا هر 4-5 روز یک بازی گذاشتند. نمی دانم هدف از برگزاری بازی ها چیست.استقلال الان رفت دو هفته قرنطینه و دو بازی اش عقب می افتد. به نظر من برگزار نکردن بازی ها خیلی بهتر است. باید هر چه زودتر تکلیف را روشن کنند. "

شهرخودرو با سرآسیایی به سوی آسیا

پس از آن‌که ذوب آهن در مشهد نتوانست مقابل درخشش شاگردان سرآسیایی امتیازی را به دست آورد و سه امتیازی بازی به شهر خودروییها رسید، امشب نوبت به آن رسید تا مشهدی‌ها برای استخراج سه امتیاز از مستطیل سبز، راهی سیرجان شوند؛ دیدار با تیم آقامعلم آن‌هم در گرمای طاقت فرسای سیرجان. ابتکار مشهدی‌ها سفر زودهنگام به سیرجان بود و آن‌ها یک روز زودتر با پرواز اختصاصی راهی سیرجان شدند تا بیشتر بدن‌شان سازگاری پیدا کند.

امشب اما عنابی‌پوشان فاصله چندانی تا از دست دادن امتیاز نداشتند اما روح الله سیف الهی مهره تعویضی سرآسیایی، گل برتری تیمش را روی یک استارت انفجاری به ثمر رساند تا کسب دوباره سهمیه آسیایی در فاصله‌ای نزدیک برای مشهدی‌ها قرار گیرد؛ البته آنها هنوز 7 فینال حساس دیگر را هم پیش‌روی دارند که شاید مهم‌ترین آن دیدار برابر استقلال است و ترافیک مدعیان آنقدر بالاست که از دست دادن امتیاز می‌تواند چند پله‌ای آنها را از منطقه سبز سهمیه دور کند.

جلالی در بحران به پیکان رسید


شکست یک گله برابر عنابی‌پوشان مشهدی باعث شد تا اکنون جلالی و شاگردانش به بحران بروند و در آستانه دیدار 6 امتیازی برابر همسایه خود در جدول یعنی پیکان، اوضاع و احوال خوبی نداشته باشند؛ جلالی که خود خاطرات خوشی از دوران حضور در پیکان دارد، 6 روز دیگر باید مصاف این تیم در تهران برود. در شرایطی که دو شکست کارنامه شاگردان گل گهری‌ها پس از شروع لیگ بود اما پیکانی‌ها یک باخت و یک پیروزی چهار گله را در چنته دارند تا با روحیه‌ای بهتر برابر آقامعلم صف‌آرایی کنند.

گل گهر برای فرار از این‌که بخواهد راهش در رسیدن به لیگ دسته اول هموار شود، باید در بازی بعدی از سد پیکان بگذرد؛ اتفاقی که باید آقامعلم و شاگردانش موفق به انجام آن خواهند شد یا خیر؟

صادقی 4 امتیاز از سپاهان قلعه نویی گرفت

بعد از اینکه استقلال با حداقل امتیاز برابر سایپا متوقف شد، نوبت به سپاهانی‌ها رسید تا در برابر ابراهیم صادقی و شاگردانش صف‌آرایی کنند؛ بازی در خانه سایپا و ورزشگاه شهید دستگردی. طلایی‌پوشان دیار زاینده رود برای حفظ فاصله 10 امتیازی خود با پرسپولیس محکوم به پیروزی بودند اما بازی آن‌طور که انتظار می‌رفت، جذاب و مهیج نبود. شاید یکی از دلایلش نیمکت نشینی استنلی کی‌روش به دلیل آمادگی کامل او برای این مصاف بود.
نکته جالب این‌که دیدار رفت دو تیم هم با حساب تساوی به پایان رسیده بود و اگر این دبل تساوی در رفت و برگشت برابر سایپا رخ نمی‌داد، سپاهانی‌ها در فاصله 8 امتیازی صدر جدول قرار می‌گرفتند؛ این بررسی آماری ارزش کار سرمربی جوان خودروسازان و شاگردانش را نشان می‌دهد. صادقی جوان در دوئل با پرافتخارترین سرمربی لیگ، موفق نشان داد و توانست 4 امتیاز حیثیتی از شاگردان قلعه نویی بگیرد تا امید های قهرمانی در لیگ نوزدهم به حداقل برسد.

سرآسیایی: فوتبال ایران آشفته بازار شده

سرمربی شهرخودرو با اشاره به وضعیت کرونایی تیم های فوتبال اظهار داشت: از روز اول هم مالک باشگاه هم ما در رابطه با بازی ها گفتیم که مدیریت این شرایط سخت است. واقعا در فضایی قدم میگذاشتیم که انتهایش نامعلوم بود و می‌دانستیم نمی‌شود اتفاقات را کنترل کرد و هرچقدر هم پروتکل ها شدید باشد، رعایت تمام مسائل بهداشتی امکان پذیر نباشد اما تا این حد هم قابل پیش بینی نبود. الان آشفته بازاری شده که کار سازمان لیگ و فدراسیون هم سخت است اما سلامتی تمام عوامل برگزاری مسابقات و خانواده هایشان بسیار مهم است. کشور ما شرایطش در حال خطرناک شدنش است و قطعا به فوتبال هم تشریف پیدا خواهد کرد.

صادقی: خوب دفاع کردیم و کم موقعیت دادیم

ابراهیم صادقی، سرمربی سایپا که از تساوی تیمش برابر سپاهان راضی به نظر می‌رسید، در سالن کنفرانس ورزشگاه شهید دستگردی حاضر شد و اعلام کرد از این‌که تیمش با همه وجود تلاش کرده، راضی است؛ او گفت: با توجه به تیمی که داریم و بازی کردن مقابل تیم پرمهره سپاهان، نتیجه خوبی کسب کردیم؛ برنامه ما خوب دفاع کردن و ندادن موقعیت بود. یکی دو موقعیت به حریف دادیم که دروازه‌بان ما خوب کار کرد. در مجموع تیم ما با تمام وجود تلاش کرد و از نتیجه راضی هستم.

قلعه نویی: امروز می‌شد بدون گلر بازی کنیم

قلعه نویی در مصاحبه خیلی زود سر اصل مطلب رفت و گفت :فوتبال ما را تنبیه کرد، چون از فرصت‌های خود استفاده نکردیم. در مجموع حق ما 3 امتیاز این بازی بود. دروازه‌بان آنها روز خیلی خوبی داشت. باید با اختلاف 3-4 گل می‌بردیم. اگر امروز بدون دروازه‌بان هم بازی می‌کردیم اتفاقی نمی‌افتاد.من فکر می‌کنم حداقل باید با اختلاف 3-4 گل می‌بردیم. کیفیت زمین هم خیلی خوب نبود و چمن‌ کمی بلند بود. فرصت‌های زیادی داشتیم و در این زمین و با لایه‌های دفاعی فرصت‌های خوبی ایجاد کردیم.

104 / 351

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار