معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشورخبرداد؛

آمار عجیب از باند کودکان کار

چهارشنبه 18 تیر 1399 - 11:30
کد مطلب: 1074116
کودکان کار

 به گفته معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، تنها ۴۰ درصد از کودکان کار، به خاطر فقر خانوادگی در خیابان‌ها کار می‌کنند و بیشتر این کودکان تحت سواستفاده باند‌های مختلف قرار دارند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حبیب‌الله مسعودی فریدگفت: طرح جدیدی به عنوان ساماندهی کودکان کار و خیابانی توسط سازمان بهزیستی آغاز شده است که در آن تلاش می‌کنیم به صورت ریشه‌ای مشکلات این افراد را بررسی کنیم.

وی افزود: در ابتدا مقرر شد خانواده این کودکان شناسایی شده و علت کارکردن کودک مشخص شود. به عنوان مثال اگر این کودک بی سرپرست بود در مراکز ما نگهداری شود و اگر سرپرست بیکار داشت، با توانمند سازی آن از طریق آموزش بتوان برای او شغل ایجاد کرد تا از کارکردن کودک جلوگیری شود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: همچنین این کودکان به صورت دقیق و از طریق عنبیه چشم شناسایی شده و برای هر یک پرونده ایجاد می‌شود تا کارشناسان به صورت موردی مشکلات آن‌ها را بررسی و پیگیری کنند.

بیشتر کودکان خیابانی تحت سلطه باند‌ها هستند

فرید گفت: بیش از ۵۵ درصد کودکان کار در کشور، ایرانی نیستند؛ این در صورتی است که بیشتر این کودکان خارجی، به صورت غیرمجاز در کشور زندگی می‌کنند.
وی افزود: کودکان کار معمولا به دو علت کلی در خیابان‌ها کار می‌کنند، علت اول فقر و نداشتن سرپرست موثر است. علت دوم سواستفاده برخی از افراد از این کودکان و بهره جویی از آن‌ها است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، ۴۰ درصد این کودکان به علت فقر، به کار‌های مختلف مشغول هستند و به نظر می‌رسد بیشتر کودکان کار در قالب باند‌های مختلف کودکان خیابانی تحت نظر سودجویان فعالیت می‌کنند.
فرید گفت: در استان تهران، ۶۰۰ خانوار ایرانی شناسایی شده تا بتوانیم خانواده‌های آنان را در زمینه‌های مختلف مهارت آموزی، توانمند کنیم که از کار کردن کودکان جلوگیری کنیم.

میزان

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار