نماینده مجلس:

مجلس باید به‌دنبال حل مشکلات آموزش‌و پرورش باشد

پنج‌شنبه 19 تیر 1399 - 17:32
کد مطلب: 1074252
ایزد خواه

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: باتوجه به تاکیدات رهبر انقلاب، مجلس باید هر چه سریعتر مشکلات حوزه آموزشو پرورش را حل کند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز؛ روح الله ایزد خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه حضوری با بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران گفت: باوجود قوانینی که در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد، تاکیدات و حمایت‌های بسیاری که مقام معظم رهبری از مسئله تعلیم و تربیت داشته‌اند.
وی بیان کرد: هنوز مشکلات زیادی در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد که مجلس شورای اسلامی باید به دنبال پیگیری و اجرای این منویات باشد که در سالیان گذشته از آن غفلت شده است.
ایزدی خواه اضافه کرد: طبق گفته مقام معظم رهبری، دانشگاه فرهنگیان باید کماً و کیفاً توسعه پیدا کند و ما از طرح های کارشناسی شده در این حوزه، استقبال می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: ارتباط نمایندگان و نمایندگان مردم با جریان دانشجویی بیشتر شود و دانشجویان با ایده ها و طرح های خودشان، به نمایندگان در تصمیم گیری ها کمک کنند.
در ادامه حمیدرضا قائم پناه دبیر شورای تبیین و مواضع بسیج دانشجویی گفت: متاسفانه یکی از مواردی که آموزش و پرورش از آن رنج می برد، نگاه هزینه ای مسئولین به دستگاه آموزش و پرورش است.
وی گفت: در سال‌های گذشته از تصمیمات نسنجیده و کارشناسی نشده توسط مجلس شورای اسلامی با مشکلات زیادی رو در رو شدیم و همچنین طرح خرید خدمات که به طور صریح در قانون از آن منع شده بودیم؛ تصویب شد و زمینه بی‌عدالتی آموزشی را فراهم آورد.
امیرحسین محقق، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران گفت: تعلیم و تربیت مهم ترین موضوع تمدنی است و متاسفانه همه مسئولان نظام از آن غفلت کرده اند و تنها مقام معظم رهبری از جایگاه تعلیم و تربیت و معلم دفاع می‌کنند.
وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر موضوع آموزش و پرورش جزو اولویت‌های دسته چندم حساب میشود و معیشت به عنوان تنها دغدغه معلمان عنوان می‌شود. در حالی که مطالبه دانشجومعلمان از نمایندگان مجلس، توجه بیشتر نسبت به آموزش و پرورش به عنوان یک وزارت خانه مهم است که سرنوشت جامعه به آن مربوط می‌شود و پیگیری اجرای سند تحول بنیادین است.
مهدی نمازی زادهمعاونت گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران گفت: دانشگاه فرهنگیان باید به عنوان محل اصلی تامین نیرو انسانی آموزش و پرورش باشد و فقط در مواقع اضطرار و با رعایت ملاحظات باید از ظرفیت های دیگر آن هم به طور مقطعی استفاده کرد ولی امروزه بیشتر نیروی انسانی آموزش و پرورش از راه های دیگری وارد می‌شود.

انتهای پیام/

300 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار