سرپرست دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در گفت‌وگو با ایسکانیوز:

پاسخنامه ارسالی دانشجویان از طریق ایمیل، اعتبارسنجی می‌شود/ پیگیری مشکل دانشجویانِ جامانده از امتحان در سازمان مرکزی دانشگاه

شنبه 21 تیر 1399 - 13:16
کد مطلب: 1074356
مسعودی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات گفت: باوجود اینکه برخی دانشجویان خارج از قوانین آموزشی و عرف امتحانات، پاسخنامه‌ها را از طریق ایمیل به استادان و دانشکده‌ مربوطه ارسال کرده‌اند ولی دانشگاه برای همکاری و حل‌وفصل مشکلات دانشجویان این فایل‌ها را نیز برای بررسی و اعتبارسنجی از دانشجویان پذیرفته است.

رضا مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره تعیین تکلیف دانشجویانی که موفق به بارگذاری پاسخنامه امتحانات مجازی روزهای گذشته نشده‌اند، اظهار کرد: مطابق قانون دانشجویانی که فایل پاسخنامه را در سامانه کاربری خود بارگذاری کرده‌اند اکنون مشکلی ندارند و پاسخنامه‌های آنها بررسی می‌شود.

وی افزود: باوجود اینکه برخی دانشجویان خارج از قوانین آموزشی و عرف امتحانات، پاسخنامه‌ها را از طریق ایمیل به استادان و دانشکده‌ مربوطه ارسال کرده‌اند ولی دانشگاه برای همکاری و حل‌وفصل مشکلات دانشجویان این فایل‌ها را نیز برای بررسی و اعتبارسنجی از دانشجویان پذیرفته است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات بیان کرد: دسته‌ای از دانشجویان نیز نه پاسخنامه را در سامانه کاربری آزمون مجازی دانشگاه بارگذاری کرده‌اند و نه فایلی برای استادان و دانشکده مربوطه ارسال کرده‌اند و هیچ سندی از آنها مبنی بر پاسخ به سوالات آزمون در دست دانشگاه نیست و اکنون نیز قریب به یک هفته از آزمون مجازی گذشته است.

مسعودی دانشجویان فاقد پاسخنامه را طبق آیین‌نامه‌های آموزشی به مثابه دانشجویان غایب در آزمون دانست و گفت: اکنون اگر واحد دانشگاهی بخواهد مطابق قانون با این دسته از دانشجویان رفتار کند، بلاشک این دانشجویان غایب محسوب می‌شوند ولی باتوجه به اینکه دانشگاه به دنبال حل مشکلات دانشجویان بوده، اکنون در تلاش است راه‌حلی برای رفع آن نیز پیدا کند.

وی ادامه داد: براین اساس موضوع با سازمان مرکزی نیز در میان گذاشته شد تا تصمیمی متناسب با این مشکل و در راستای تسهیل امور دانشجویان، اتخاذ شود. ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در روزهای اخیر مصاحبه‌ای در همین راستا انجام داده و نسبت حل مشکلات این دسته دانشجویان تاکید داشته است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به شرایط خاص این روزهای کشور و حفظ و صیانت از کیفیت و اعتبار امتحانات پایان ترم دانشجویان اقدام می‌کند و باید در نظر داشت که واحدهای دانشگاهی در موارد خاص آموزشی نمی‌تواند به‌عنوان سیاست‌گذار عمل کند و موارد خاص و خارج از چهارچوب‌های ابلاغی باید از طریق سازمان مرکزی حل‌وفصل شود.

مسعودی خاطرنشان کرد: تجربه آموزش مجازی برای نخستین در کشور اتفاق می‌افتد و در این تجربه طبیعی است که بعضی از آیتم‌ها پیش‌بینی نشده باشد و نمی‌تواند دال بر نقطه ضعف تلقی شود. آیتم‌های پیش‌بینی نشده آموزش و امتحان مجازی درحین اجرای آن حل و چاره‌اندیشی می‌شود و این امری طبیعی است. وقتی دانشگاه هیچ سندی از پاسخنامه امتحانی تعدادی از دانشجویان در دست ندارد چگونه می‌تواند درباره تعیین تکلیف امتحان آنها تصمیم‌گیری کند.؟

وی اظهار کرد: قانون امتحانات مجازی دانشگاه آزاد این اجازه را به دانشجویان بازمانده از آزمون می‌دهد تا سقف 3 درس بدون پرداخت شهریه در نیمسال تحصیلی آینده انتخاب کنند. احتمال برگزاری امتحان مجدد از این دسته از دانشجویان را سازمان مرکزی بررسی می‌کند و نتیجه تصمیم سازمان در واحد دانشگاهی اجرا خواهد شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات درباره لغو امتحانات مجازی روز گذشته این واحد دانشگاهی، گفت: زمان برگزاری امتحانات لغو شده روز گذشته متعاقباً اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

358 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار