توسط دانشمندان انجام شد؛

توسعه محاسبه گر نرخ مرگ و میر کووید-19

دوشنبه 23 تیر 1399 - 11:02
کد مطلب: 1074521
sad

مطالعه جدید انجام شده توسط دانشمندان استفاده از یادگیری ماشین را برای درک بهترعوامل خطرزا در گروه‌های بزرگ و مختلط شرح می‌دهد.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، مطالعه حاضر ابزاری به نام خطر مرگ و میر کووید-19 یا CMR را ارائه می‌دهد که یک مدل یادگیری ماشین است و به منظور پیش بینی میزان مرگ و میر در بیماران بستری با کووید-19 استفاده می‌شود.

این سیستم به ارائه مراقبت از بیماران کمک می کند که در آن منابع با امکان امتیاز دهی به فرد امکان پذیر است. داده ها از بسیاری از مراکز در ایالات متحده و اروپا گرفته شده است.

محققان از الگوریتم XGBoost استفاده کردند که برای پیش بینی احتمال استفاده می‌شود. استفاده از الگوریتم ها به ارزیابی عینی این عوامل کمک می‌کند. سازمان اروپایی پژوهش‌های هسته‌ای این الگوریتم را به عنوان بهترین رویکرد برای طبقه بندی سیگنالها از برخورددهنده هادرونی بزرگ تشخیص داد. توانایی XGBoost برای ضبط عوامل خطرزا غیرخطی به عملکرد پیش بینی قوی منجر می شود. محققان همچنین دریافتند که عوامل خطر پذیرفته شده رایج مانند سن و اکسیژن رسانی به ریه در واقع با ریسک بالایی همراه است.

این مطالعه ابتدا یک گروه را در سه بیمارستان اسپانیا، ایتالیا و ایالات متحده بررسی کرد.

این مطالعه مهمترین عوامل خطر مرگ و میر را به عنوان اوره خون بالا بیشتر از 20 میلی گرم در لیتر، پروتئین واکنش CRP بالای 160 میلی گرم در لیتر و اشباع اکسیژن زیر 93درصد به ویژه با افزایش سن شناسایی کرده است. سطح کراتینین خون بالاتر از 1.2 میلی گرم در لیتر نیز خطر مرگ و میر را افزایش می دهد. سطح قند خون بالای 180 میلی گرم در دسی لیتر به خصوص در افراد مسن یک عامل خطرزا است.

CMR ارائه شده در اینجا اجازه می‌دهد تا مرگ و میر بر اساس ویژگی‌ها و اقدامات بالینی اولیه پیش‌بینی شود. این امر امکان تفکیک کارآمد بیماران را فراهم می آورد تا استفاده از منابع بهینه شود. این امر به ویژه هنگامی مفید است که مرکز به آزمایش تشخیصی مجهز نباشد.

این مطالعه نشان داد که سن عامل اصلی تعیین خطر مرگ است؛ در حالی که سایر عوامل شامل اشباع کم اکسیژن است.

انتهای پیام/

178 / 336

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار