۹۰ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قم در «سامانه پژوهشیار» ثبت نام کردند

دوشنبه 23 تیر 1399 - 15:01
کد مطلب: 1074565
3

مسئول سامانه پژوهشیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم از ثبت‌نام ۹۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در سامانه خبر داد و گفت: این سامانه تجمیع پژوهشیار، پایش آزاد و کدینگ پایان‌نامه‌هاست.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، امیر کشتکار با اشاره به حضور حداکثری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم در سامانه پژوهشیار اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در سامانه پژوهشیار ثبت‌نام کرده‌اند و از این طریق فرآیند نگارش پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها را انجام می‌دهند.

وی فعالیت سامانه پژوهشیار را تجمیعی از پژوهشیار، پایش آزاد و سامانه کدینگ پایان‌نامه‌ها برشمرد و افزود: سامانه پژوهشیار سامانه‌ای برای مدیریت امور پایان‌نامه و مدیریت ظرفیت استادان راهنما و مشاور است و تمام فرایند امور پایان‌نامه از تعیین موضوع و استاد تا بررسی و تأیید پروپوزال و درنهایت انجام امور اداری و دفاع از رساله در سامانه پژوهشیار انجام می‌شود.

مسئول سامانه پژوهشیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم بیان کرد: سامانه پژوهشیار در سال ۹۶ برای دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی و پس از مدتی برای تمام رشته‌های تحصیلات تکمیلی پیش‌بینی شد و در بخشنامه‌ای به تمام واحدهای دانشگاهی، الزام ورود اطلاعات دانشجویان و استادان و ثبت پروپوزال‌ها در این سامانه اعلام شد.

کارشناس امور پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم ادامه داد: سامانه پژوهشیار اکنون علاوه بر امور پایان‌نامه‌ها، امور طرح‌های پژوهشی استادان معاونت علوم پزشکی دانشگاه را نیز مدیریت می‌کند.

کشتکار نگهداری ­دیجیتال پروپوزال‌ها و گزارش‌های دوره‌ای و نهایی پایان‌نامه و رساله‌ها را از اهداف ایجاد سامانه پژوهشیار برشمرد و اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور، فعالیت سامانه پژوهشیار گام مهمی در جلوگیری از شیوع کرونا و مراجعات حضوری دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دانشگاه از شهرستان‌های دور و نزدیک است.

وی با اشاره به فرآیند ثبت‌نام در سامانه پژوهشیار خاطرنشان کرد: دانشجویان تحصیلات تکمیلی لازم است برای ارائه رساله و پایان‌نامه در سامانه پژوهشیار ثبت‌نام و اقدام به ثبت درخواست موضوع، دریافت تأییدیه استادان پیشنهادی و مدیران گروه و پژوهش کنند و درنهایت برای نگارش پروپوزال، اطلاعات را در سامانه وارد کنند.

کارشناس امور پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم تأکید کرد: اکنون بیش از ۹۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه از طریق سامانه پژوهشیار برای انجام فرآیند پایان‌نامه و رساله فعال هستند.

کشتکار از برگزاری بیش از ۳۶ دوره آموزشی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قم خبر داد و به آنا گفت: تاکنون دو فیلم آموزشی توسط مسئول سامانه پژوهشیار واحد قم با هدف آشنایی استادان راهنما و مشاور رساله‌های این دانشگاه تهیه شده و برای استفاده اعضای هئت علمی در سایت معاونت پژوهش و فناوری واحد قم قابل مشاهده است.

وی از آماده‌سازی فیلم آموزش استفاده از سامانه پژوهشیار ویژه دانشجویان و مدیران گروه آموزشی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اظهار کرد: دانشجویان تحصیلات تکمیلی که از تاریخ اول اردیبهشت ۹۸ تا پایان سال جاری پروپوزال‌های خود را به روش قدیم به تصویب گروه رسانده‌اند فقط تا ۱۰ مرداد فرصت دارند تا اطلاعات پروپوزال خود را در سامانه پژوهشیار ثبت کنند تا در زمان دفاع دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام/

167 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار