رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سمای استان فارس؛

تخصیص بودجه هوشمندسازی به مدارس سمای استان فارس/ کیفیت آموزش مجازی ارتقا خواهد یافت

سه‌شنبه 24 تیر 1399 - 09:04
کد مطلب: 1074575
مدارس هوشمند

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سمای استان فارس گفت: درحال حاضر 11 مدرسه سما در شهر شیراز فعالیت دارند که برای هرکدام از آن‌ها، بودجه مجزایی برای هوشمندسازی در نظرگرفته شده است.

مجید رحیمی رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سمای استان فارس در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره فعالیت‌های آموزشی مدارس سمای استان فارس اظهارکرد: باتوجه به شرایط فعلی کشور و شیوع ، رسالت آموزشی مدارس سمای استان فارس حفظ شده و فرآیند آموزشی تعطیل نشده است. البته مقداری کیفیت آموزش با کاهش مواجه شده است به همین دلیل، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کلاس‌های حضوری را برای دانش آموزان داوطلب برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: معلمان نیز به صورت جداگانه برای دانش آموزانی که خواهان فراگیری مطالب درسی هستند، کلاس‌های غیرحضوری را در بستر پیام رسان‌های موجود برگزار خواهند کرد. درواقع ما سعی کرده‌ایم که نگرانی خانواده‌ها را تا حد امکان کاهش دهیم و امنیت روانی را برای دانش آموزان ایجاد کنیم.

رحیمی ادامه داد: کندی سرعت اینترنت و کمبود ابزارهای آموزشی مجازی مهم ترین چالشی بود که طی این مدت با آن مواجه شدیم؛ برخی از دانش آموزان استان فارس به زیرساخت‌های مناسب برای اینترنت پرسرعت و رایگان دسترسی نداشتند به همین دلیل در فراگیری مطالب درسی با مشکل مواجه شدند. برخی معلمان نیز به دلیل آشنا نبودن با آموزش مجازی، نتواستند به خوبی مطالب درسی را به دانش آموزان منتقل کنند.

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سمای استان فارس اضافه کرد: ما در سال تحصیلی جدید، کلاس‌های آموزشی متعددی را برای آشنایی هرچه بیشتر معلمان با حوزه آموزش مجازی به صورت ضمن خدمت برگزار خواهیم کرد. شرایط نشان می‌دهد که شیوع کرونا در کشور تداوم خواهد داشت و لذا فرآیند آموزش غیرحضوری در مدارس سما نیز باید در سال تحصیلی جدید به بهترین شکل ممکن ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به وضعیت دانش آموزان سال آخر و کنکوری گفت: در این راستا باچند آموزشکده در شهر شیراز هماهنگ کرده‌ایم تا دانش آموزان سال آخر برای کلاس‌های تست زنی و آمادگی کنکور در این آموزشکده‌ها حاضر شوند. البته باتوجه به این که احتمال تغییر در زمان برگزاری کنکور وجود دارد، تمهیدات اساسی را برای این حوزه در دستور کار قرار نداده‌ایم.

رحیمی هوشمندسازی را یکی از اولویت‌های اصلی مدارس سمای استان فارس دانست و عنوان کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد در این حوزه، تصمیم گرفتیم برای هرمدرسه بودجه مجزایی را برای هوشمندسازی در نظر بگیریم. درحال حاضر 11 مدرسه سما در شهر شیراز فعالیت دارند که برای هرکدام از آن‌ها، بودجه مجزایی برای هوشمندسازی در نظرگرفته شده است. خرید تجهیزات جدید از جمله ویدئو کنفرانس، رایانه، تخته هوشمند و... در دستور کار مدارس قرار دارد.

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سمای استان فارس در پایان خاطرنشان کرد: باتوجه تداوم شیوع کرونا در کشور، برنامه اصلی ما تقویت زیرساخت‌ها و کیفیت آموزشی در سال تحصیلی جدید و توسعه فرآیند هوشمندسازی است. ما به دنبال این هستیم که تا پایان سال آینده، تمامی مدارس سمای استان هوشمند شوند.

انتهای پیام/

108 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار