مسئول هیئت اندیشه ورز دانشگاه آزاد اسلامی گیلان خبرداد؛

برگزاری 4 کرسی ترویجی در دانشگاه آزاد استان گیلان/ مجله علمی «حکمرانی ملی» راه‌اندازی می‌شود

چهارشنبه 25 تیر 1399 - 09:04
کد مطلب: 1074673
رضا سیمبر

مسئول هیئت اندیشه ورز دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: 4 کرسی ترویجی با موضوعات بایسته‌های ملی سیاست خارجی جمهوری اسلامی و حکمرانی ملی و سیستمی طی شهریورماه در واحدهای استان برگزار خواهد شد.

رضا سیمبر مسئول هیئت اندیشه ورز دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره آخرین فعالیت‌های این هیئت در حوزه تعالی علوم انسانی گفت: تمامی جلسات هیئت اندیشه ورز دانشگاه آزاد گیلان با وجود تعطیلی دانشگاه و شیوع کرونا، به صورت هفتگی در فضای مجازی تشکیل شده و طی این مدت هیچ گونه تعطیلی نداشته‌ایم. طی این جلسات، برنامه‌های از قبیل برگزاری کرسی‌های ترویجی، تاسیس مجلات علمی و تالیف کتاب را مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در همین راستا برگزاری 4 کرسی ترویجی با موضوعات بایسته‌های ملی سیاست خارجی جمهوری اسلامی و حکمرانی ملی و سیستمی طی شهریورماه در واحدهای استان گیلان، از جمله برنامه‌های مهمی است که در دستور کار قرار گرفته است.

سیمبر ادامه داد:حکمرانی ایرانی در تصمیم گیری‌ها و سیاست گذاری‌های عمومی عنوان اصلی کتابی است که به پیشنهاد هیئت اندیشه ورز دانشگاه آزاد استان گیلان در مراحل اخذ مجوز چاپ قرار دارد. این کتاب مباحثی از جمله مولفه‌های تصمیم گیری، محیط زیست،سیاست خارجه، تمیشت خانواده‌ها و... را در بر می‌گیرد که امیدواریم تا مهرماه سال جاری به مرحله چاپ برسد.

مسئول هیئت اندیشه ورز دانشگاه آزاد گیلان درباره تاسیس مجلات علمی گفت: راه اندازی مجله‌ای علمی در حوزه حکمرانی ملی را پیشنهاد کرده‌ایم چرا که به صورت تخصصی به این حوزه پرداخته نشده است. در این مجله به حوزه حکمرانی از منظر بومی و اسلامی می‌پردازیم. بیشتر اعضای هیئت تحریریه این مجله از اعضای هیئت علمی واحدهای استان گیلان انتخاب خواهند شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه اعضای هیئت اندیشه ورز دانشگاه آزاد گیلان فعالیت‌های خوبی را در حوزه حکمرانی دوران پساکرونا انجام داده‌اند و مقالات متعددی در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جهان پساکرونا از سوی اعضای هیئت ارائه شده است. این مقلات به مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر برای بررسی‌های بیشتر ارسال شده است.

انتهای پیام/

108 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار