نکات دقیقه نودی برای داوطلبان آزمون سراسری؛

مطالعه روش‌های‌جدید در مطالعه دروس ممنوع!

جمعه 10 مرداد 1399 - 09:01
کد مطلب: 1076269
دانشجو درس خواندن

داوطلبان در یک ماه آخر نباید روش‌های درس خواندن جدیدی را تجربه کنند، بلکه باید به همان روشی که قبلا درس می‌خوانند، مرور مطالب درسی را پیش ببرند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، شمارش معکوس تا برگزاری آزمون سراسری آغاز شده است، با توجه به شیوع‌ ویروس کرونا بسیاری از داوطلبان نگران شرایط برگزاری آزمون هستند و این استرس قطعا برنحوه مطالعه آنان تاثیر خواهد گذاشت.

ایسکانیوز در نظر دارد در مصاحبه با مشاوران تحصیلی، معلمان، رتبه‌های برتر کنکور، توصیه‌های لحظات آخری به داوطلبان را تا زمان برگزاری آزمون سراسری در اختیار داوطلبان قرار دهد.

محمدامین عسکرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز با اشاره به نحوه مطالعه مطالب کنکور توسط داوطلبان اظهار کرد: هیچ دانش‌آموزی نباید در روزهای باقی‌مانده تا کنکور مطلبی را اضافه بر مطالبی که آن را قبلا مطالعه کرده، بخواند. مطلب جدیدی را نباید بر مطالب خوانده شده بیافزایند، فقط درس‌هایی که ناقص مانده یا قبلا آن‌ها را مرور کرده و فراموش کردهاند را بخوانند.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان در یک ماه آخر نباید روش‌های خواندن جدیدی را تجربه کنند، بلکه باید به همان روشی که قبلا درس می‌خوانند، مرور مطالب درسی را پیش ببرند.

این مشاور تحصیلی با اشاره به نحوه تست‌زدن دانش‌آموزان گفت: برای تست زدن به دانش‌آموزان توصیه می‌شود که هر سه روز یک‌بار آزمون‌های سال‌های گذشته را بزنند و باقی وقتشان را به مرور دروس اختصاص دهند.

وی بیان کرد: مطمئنا هفته‌های آخر برای همه داوطلبان دشوار است، در این شرایط فقط خودشان می‌توانند به خودشان کمک کنند. ممکن است عده‌ای در چنین شرایطی جا بزنند و ادامه ندهند، این شرایط فرصتی برای داوطلبانیست که تصور می‌کنند از باقی داوطلبان عقب‌تر هستند.

عسکرپور افزود: به داوطلبانی که از مطالعه دروس خسته شده‌اند توصیه می‌کنم که با یه برنامه ریزی منظم به درس خواندن ادامه دهند و که تلاش دوازده سیزده ساله خود را در یک ماه هدر دهند، باید هر روز باقی‌مانده تا کنکور را برنامه‌‌ریزی داشته باشند. برنامه‌ریزی برای روزهای باقی‌مانده به داوطلبان انگیزه دوباره می‌دهد.

وی اضافه کرد: برای اینکه آرامش داوطلبان به هم نریزد نباید اصلا به نتیجه کنکور فکر کنند یا با برنامه‌های تخمینی رتبه خود را نسنجند.

این مشاور تحصیلی با اشاره به اقدامات داوطلبان‌در جلسه کنکور گفت: داوطلبان باید همانند آزمون‌های ازمایشب در کلاس درس حاضر شوند. داوطلبانی که سوالان شک دار را در آزمون های آزمایشی پاسخ نمی‌دهمد، در جلسه کنکور هم باید به همان منوال پیش رفات و سوالات شک دار را پاسخ ندهند.

وی در پایان گفت: داوطلبان باید مواد مغذی مثل پسته، گردو، خرما و آب به همراه داشته باشند، بهتر است داوطلبان همراه خودشان دوتا مداد داشته باشند تا استرس خذد شدن مدادضان را نداشته باشند.

انتهای پیام/

31 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار