بروجردی در گفت‌و‌گو با ایسکانیوز:

واحدهای برون‌مرزی دانشگاه آزاد اسلامی توسعه خواهد یافت

یکشنبه 12 مرداد 1399 - 10:39
کد مطلب: 1076516
علاالدین بروجردی

سرپرست معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: توسعه و تاسیس واحدهای منطقه‌ای را به عنوان یکی از اولویت‌های معاونت بین الملل و اموردانشجویان غیرایرانی در دستور کار قرار خواهیم داد.

علاءالدین بروجردی سرپرست معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره راهبردهای این معاونت در حوزه توسعه واحدهای برون مرزی اظهار کرد: احداث واحدهای برون مرزی، به تصویب هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی نیاز دارد. خوشبختانه نزدیک به 20 کشور مصوب برای احداث واحدهای دانشگاهی در اختیار هیئت امنا گذاشته شده اما تعداد کمی از آن‌ها به مرحله عملیاتی رسیده است.

وی افزود: واحدهای فعلی دانشگاه‌ آزاد در کشورهای منطقه از جمله واحد افغانستان، نیازمند تکمیل است تا بتوانیم آن را توسعه دهیم؛ باتوجه به اهمیت ارتباط با کشورهای همسایه، توسعه و تاسیس واحدهای منطقه‌ای را به عنوان یکی از اولویت‌های معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی در دستور کار قرار خواهیم داد.

بروجردی ادامه داد: به طور کلی سیاست‌های اصلی ما در این معاونت ابتدا تکمیل فعالیت‌های انجام شده در گذشته است و سپس اجرای اقدامات مصوب و انجام نشده و توسعه هرچه بیشتر واحدهای منطقه‌ای خواهد بود. این موضوع رسالت عظیمی است که براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری بر دوش تمامی ارکان دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است تا حرکت پرشتاب علمی و احیای تمدن نوین اسلامی را درپی داشته باشد.

وی با اشاره به ساماندهی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: براساس مذاکرات انجام شده با وزارت علوم و بخش‌های دولتی، نزدیک به 30 واحد دانشگاهی، پذیرش دانشجویان غیرایرانی دارند که امیدواریم در آینده نزدیک به این تعداد افزوده شود.

سرپرست معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جذب واحدهای دانشگاهی باوجود شیوع کرونا به نحوی بوده است که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، تعداد قابل توجهی از دانشجویان غیرایرانی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند. البته تداوم فرآیند آموزشی در زمان شیوع کرونا و به کارگیری آموزش مجازی نیز در زمینه جذب این دانشجویان اثر‌گذار بوده است.

بروجردی در پایان خاطرنشان کرد: اقدامات انجام شده در گذشته و مدیریت خوب دکتر طهرانچی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی باعث شده تا زمینه مناسبی برای تحقق برنامه‌های مصوب آماده باشد و فعالیت‌های خود را با قدرت ادامه دهیم.

انتهای پیام/

108 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار