اعتراض مردم به پايين كشيدن تابلوی خیابان نوفل لوشاتو/ مقاومت نیروهای امنیتی در مقابل تلاش دانشجویان برای ورود به سفارت

دوشنبه 29 دی 1393 - 15:12
کد مطلب: 196664

پایان تجمع دانشجویان در مقابل سفارت فرانسه با قرائت دعای فرج/ سخنرانی توکلی در میان دانشجویان/ به آتش کشیدن پرچم فرانسه/  تجمع کنندگان خواستار اخراج سفیر فرانسه از ایران شدند

تهران-ایسکانیوز:  تجمع دانشجویان در محکومیت اقدام نشریه شارلی مقابل سفارت فرانسه با شعار هیات من الذله و قرائت آیاتی از سوره فتح به صورت رسمی آغاز شد.

تجمع1

اقشار مختلف مردم در این تجمع حضور داشتند. در ابتداي مراسم نیروهای امنیتی مانع از حضور جمعیت در مقابل ساختمان سفارت شد.   و مردم و دانشجویان در ابتدای خیابان نوفل لوشاتو گرد هم آمدند.

مردم و دانشجویان انقلابی با شعار هایی همچون "سفیر فرانسه اخراج باید گردد" ، "سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن" اعتراض خود را نسبت به این اقدام اعلام كردند.

تجمع3

شعار " الله اکبر لبیک یا محمد" ،"شعار مرگ بر فرانسه، می کشیم می کشیم آنکه اهانت کند" در خیابان نوفل لوشاتو طنین انداز شد.

**

احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در جمع تجمع کنندگان مقابل سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو حاضر شد. توکلی در ادامه در جمع مردم سخنرانی کرد.

توکلی-تجمع

**

دانشجویان با شعار "وزارت خارجه، موضع انقلابی"، "وزارت خارجه، بصیرت بصیرت" و "وزارت خارجه اقدام انقلابی" خواستار موضعی قاطع از سوی دستگاه دیپلماسی شدند.

نیرو های امنیتی حتی اجازه تردد خبرنگاران و تصویربرداران در محوطه سفارت را ندادند.

**

پرچم فرانسه توسط تجمع کنندگان با شعار لبیک یا محمد(ص) به آتش کشیده شد.

**

یکی از دانشجویان انجمن اسلامی مستقل که اجرای برنامه را بر عهده داشت در ابتدا با قرائت پیامی به ساحت مقدس پیامبر اسلام سلام و درود فرستاد.

در این پیام آمده بود سلام بر محمد (ص) حامی بزرگ ستمدیدگان و بی یاوران. سلام بر محمد (ص) جاری کننده خطه ایمان و عدالت در پهنه زمین. سلام بر محمد (ص) پایه گذار حکومت صالحان در عرصه خاک.

در ادامه دانشجویان بعد از سخنان مجری برنامه که گفت مگر ما مرده ایم که کسی بخواهد به ساحت مقدس پیامبر اهانت کند شعار سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم سر دادند.

**

عبدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل گفت: وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران باید اقدام به انقلاب کند. ما در چند سال اخیر شاهد بودیم از طرف غربی ها به اسم آزادی بیان اهانت های زیادی به اسلام و حضرت محمد (ص) کرده اند.

وی همچنین در جمع تجمع کنندگان افزود: چگونه است که پوشش و حجاب در این کشورها که مدعی آزادی بیان و دموکراسی هستند ممنوع است. همچنین ساختن مساجد در این کشورها ممنوع است و تنها ادعای آزادی بیان و دموکراسی دارند. اما بخش مهم این است که دولت جمهوری اسلامی ایران آقای دکتر روحانی در دوران انتخابات وعده کرده بودند که ارزش پاسپورت ایرانی را افزایش می دهد اما چنین نشد چرا؟

عبدی گفت: کشورهای غربی می خواهند اسلام را به داعش نسبت دهند و ما اجازه نخواهیم داد که این کار را انجام دهند و چقدر مضحک و خنده دار است که نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک کودک کش و قاتل در خیابان های فرانسه راهپیمایی می کنند.

**

مردم از دولت تدبیر و امید و حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی خواستند که سفیر فرانسه را از ایران اخراج کند.

**

در ادامه برنامه احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن اقدام توهین آمیز نشریه شارلی ابدو اظهار داشت: این آزادی نباید منجر به اهانت شود.

وی افزود: عده ای در روزنامه بد کاره ای به مقدسات توهین می کنند و کار زشتی انجام می دهند. این ثمره کار خودشان است. ثمره کار موساد بوده تا مسلمانان اروپایی را هم تحت فشار قرار دهند.

توکلی ضمن انتقاد از اقدام دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: در شرایطی که فرانسه این خیانت غیر انسانی را انجام می دهد و تمام مسلمانان کشور را هدف قرار داده است وزارت خارجه نباید چنین رفتاری را انجام می داد. آیا این رفتار فرانسوی ها حتی آخ نمی خواست؟

توکلی خطاب به دستگاه دیپلماسی  کشور اظهار داشت: آیا شما نمی فهمید رسول خدا، اسلام و قرآن وجه مشترک همه اقوام ایرانی است؟ آیا شما نمی فهمید پیامبر اسلام (ص) وحدت بخش همه مسلمانان است؟ اگر فهم دارید به کار بگیرید و اگر غیرت دارید به کار ببندید. ما شما را دعوت می کنیم به آنچه که برای ایران عزت می آفریند. ما شما را دعوت می کنیم به آنچه برای ایران احترام می آورد.

در ادامه سید حسین میرحاجی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران پیرامون تجمع امروز گفت: امروز اینجا جمع شده ایم برای اینکه به سفیر بی هویت فرانسه بگوییم لبیک یا محمد. اگر این سفارت منحوس را روی سرشان خراب نمی کنیم به خاطر حرف امام و رهبری است.

نوفلدانشجویان معترض با شعار سفارت فرانسه تعطیل باید گردد،  قصد عبور از نیروهای امنیتی و داخل شدن به سفارت را داشتند که نیروهای امنیتی اجازه اين اقدام را ندادند، اما دانشجویان هم شعارهاي خود را تکرار كردند.

**مسئولان بسیج دانشجویی در نهايت اقدام به متفرق کردن دانشجویان كردند.

**

دانشجویان تابلوی خیابان نوفل لوشاتو را از جا کنده و دست به دست بین تجمع کنندگان جابجا كردند. دانشجويان بجاي تابلوي خيابان نوفل لوشاتو از پلاكاردي با عنوان محمد رسول الله استفاده كردند.

**

مردم در اعتراض به دانشجویانی که تابلو خیابان نوفل لوشاتو را شکستند گفتند: کار شما اشتباه است، این خیابان به خاطر حضرت امام نامگذاری شده است. این تابلو خیابان فرانسه نیست که شما با حب و بغض آن را کنده اید.

**

میرحاجی در جریان این تجمع گفت: این سفیر را از مملکت ما اخراج کنید. ناموس این کشور را در سفارت فرانسه بی حجاب می کنند و چه کار می کنید.

وی تاکید کرد: حرکت نشریه فرانسوی خاک پاشی به آفتاب است. دیپلمات های فرانسه می گویند ناوهایمان را به خلیج فارس می آوریم و با شما می جنگیم در حالی که پیامبر ما 1400 سال پیش قلب ها را تسخیر کرده است. لشکر ما مسلمانان داخل خاک اروپا و فرانسه است.

در ادامه هم یکی از دانشجویان اقلیت دینی تریبون را در اختیار گرفت و درباره اقدام اخیر نشریه فرانسوی اظهار داشت: کشورهای غربی به خاطر منافع خود در پی ایجاد اختلاف میان مسلمانان هستند و در این راستا گروهک های تکفیری را تجهیز می کنند.

وی افزود: اسلام ما دین رحمت و عظمت است، دین انسان دوستی و صلح است. جای تعجب است کشورهای اروپایی از فرق انحرافی تبعیت می کنند. دولت فرانسه هم از گروههای تروریستی حمایت می کند.

وی تاکید کرد: ما آزادی بیانی را که منجر به توهین مقدسات می شود بر نمی تابیم و آن را محکوم می کنیم.

در ادامه حجت الاسلام پناهیان ضمن محکوم کردن اقدام نشریه فرانسه شارلی ابدو اظهار داشت: کشورهای غربی و فرانسوی در این فتنه سیاه و بازی نفرت انگیز جز پیاده نظام چیز دیگری نیستند. فرانسه و سایر کشورهای اروپایی مانند سگ قلاده به گردن هستند.

وی ادامه داد: ما هنوز نیرنگ های این کشور را در روزهای دفاع مقدس فراموش نکرده ایم. ما هنوز موشک های هوا به زمین، حمایت از معاندین انقلاب، تجهیز عراق، پشتیبانی از تروریست ها سلطنت طلب ها و رذالت های فرانسه را فراموش نکرده ایم.

وی اضافه کرد: ما هنوز خون شهیدان مان را که با موشک های تو به زمین ریخته است را فراموش نکرده ایم و نخواهیم کرد.

وی تاکید کرد: روز به روز بر بغض ما نسبت شما افزوده می شود و تا اسلام هست حیله های تو را فراموش نمی کنیم.

پناهیان خطاب به دیپلمات های فرانسه گفت: ما وقتی سر شما فریاد می زنیم می خواهیم این فریاد به گوش اربابان شما و اسرائیل برسد. می دانید که اگر آمریکا خود را در پرتگاه شکست و نابودی نمی دید دست به این جنایت نمی زد.

وی خطاب به دولتمردان آمریکا گفت: اگر تا به امروز مرگ بر آمریکا هشدار به تو بود به محمد (ص) قسم تا مرگ تو را نبینیم لحظه ای از مبارزه با تو دست بر نمی داریم. سی و چند سال است که جاسوس بوده ای و امروز درس های گذشته ات را پس می دهی.

تابلو

اگر لبه تیز فتنه خود را به سوی رسول اکرم (ص) نشانه رفتی بدان که این تنها توهین به رسول الله نبود. ما مسلمانان تا نیستی و نابودی کامل استکبار از پا نمی نشینیم.

پناهیان گفت: پیامبر ما رسول رحمت است اما نه برای تو و برای دول اروپایی و صهیونیست. پیامبر ما پیامبر رحمت است اما نه برای جبهه استکبار و کفر. دشمنی شما با پیامبر ریشه در آیین رسول الله دارد. پیامبر اسلام و ما اسلام آمریکایی شما نیست. اسلام ما اسلام عزت است.

درگیری

وی ادامه داد: این اسلام باید در عالم سلطنت کند امروز موج بیداری اسلامی تمام عالم را در برداشته و استکبار را خوار و ذلیل کرده است. ای آمریکا تا ساعاتی دیگر که بسیار دور نیست ریشه استکبار جهانی و اربابت صهیونیست را از عالم خواهیم کند.

دانشجویان با شعار سفارت فرانسه تعطیل باید گردد بر حضور خود در این مراسم اصرار  و محل را ترک نمی كردند.

در بيانيه پاياني اين تجمع دانشجويان خواستار اخراج سفير فرانسه از ايران شدند و از دستگاه ديپلماسي خواستند تا سفير عذرخواهي نكند اجازه بازگشت به او ندهند.
1 / 1
کد خبر: 196664 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار