نامه سرگشاده اتحادیه ویدئو رسانه به مدیرعامل جدید موسسه رسانه‌های تصویری

یکشنبه 10 آبان 1394 - 15:33
کد مطلب: 544671
ویدئو رسانه

در پی انتصاب سید مصطفی ابطحی به سمت مدیر عاملی موسسه رسانه‌های تصویری اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران در نامه سرگشاده‌ای خطاب به وی ضمن تبریک به ایشان، برخی نگرانی های عمیق خود در حوزه نمایش خانگی به ویژه در حوزه vod اعلام کرد.

به گزارش ایسکانیوز، متن کامل این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار گروه سینمایی خبرگزاری فارس قرار گرفته به این شرح است:

جناب آقای دکتر ابطحی

با سلام

تصدی مدیر عاملی موسسه رسانه های تصویری را به جنابعالی تبریک و تهنیت گفته و با آرزوی توفیق برای برادر ارجمند جناب آقای مسافر آستانه و قدردانی از زحمات ایشان لازم دانستیم برخی نگرانی های عمیق موجود در حوزه نمایش خانگی را که بارها به صورت حضوری، تلفنی و مکاتبه ای با ریاست محترم سازمان سینمایی و معاون محترم نظارت و ارزشیابی در میان گذاشته ایم برای شما نیز مجددا بازگو کنیم.

بنا به آنچه که ریاست محترم سازمان سینمایی در حکم مدیر عاملی جنابعالی اذعان کرده اند: "سینمای خانگی فزون بر آثار بی بدیل فرهنگی، یکی از پایه های مهم اقتصاد سینما است." به راستی زمانی که چنین تفکری نزد عالیترین مقام سینمایی کشور به چشم می خورد،پس چه جریان و اراده ای در سطوح پایین تر وجود دارد که با سیاست های نادرست و مخرب خود سبب می شود تا اکثر قریب به اتفاق موسسات بخش خصوصی شاغل در شبکه نمایش خانگی به سمت کوچک سازی و ورشکستگی حرکت کنند؟

" ساماندهی شبکه سینمای خانگی، به ویژه برداشتن موانع راه اندازی سریع تر وی او دی" بخش دیگری از دیدگاه‌های ریاست محترم سازمان سینمایی در حکم جنابعالی است. احتمالا نیک می دانید که تعلل بیش از اندازه سازمان سینمایی در مبحث VOD و بی توجهی سازمان به این مقوله مهم اکنون وضعیت را به گونه ای شکل داده که عنان اختیار و برنامه ریزی از کف سازمان سینمایی خارج شده و متولیان این امر (درست یا غلط) افراد و سازمانهای دیگری شده اند و تاسف بار تر آنکه از ابتدای جدی شدن مبحث VOD هیچگونه توجهی به دیدگاههای کارشناسانه و فنی اتحادیه شویدئو رسانه ایران صورت نگرفت و نصایح دلسوزانه این اتحادیه جدی گرفته نشد که حاصل آن نیزبه حذف آگاهانه یا نا آگاهانه موسسات شاغل در حوزه شبکه نمایش خانگی در یک پروسه زمانی مشخص منجر خواهد شد و این به معنای نادیده انگاشتن نزدیک به دو دهه تلاش همه جانبه بخش خصوصی با سرمایه گذاری کلان و زیان های فراوان در حوزه فرهنگ و هنر است و حاصل دسترنج تمام سالهای این موسسات می بایست اینک در جایی دیگر و توسط سیستم‌ها و افراد دیگری مورد بهره برداری قرار گیرد.

"مبارزه همه جانبه با سرقت‌های مادی و معنوی آثار سینمایی و ویدیویی" فراز دیگری از سخنان ریاست محترم سازمان سینمایی در حکم جنابعالی است که هم زمان تصدی دبیر کلی ستاد صیانت و حمایت از آثار سینمایی و نمایش خانگی را نیز بر عهده دارید. همانگونه که به خوبی واقفید برخی سیاست های نادرست اتخاذ شده در حوزه معاونت نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی و عدم توجه به توصیه‌های مکرر اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه ایران و تصمیم گیری‌های کارشناسی نشده منجر به احاطه بازار نمایش خانگی از انبوه فیلم های بدون مجوز و قاچاق شد. امید داریم جنابعالی بتوانید در شرایط کنونی با بهره گیری از تجارب و دغدغه‌های اتحادیه به عنوان نماینده رسمی بخش خصوصی شبکه نمایش خانگی کشور، ادامه دهنده راه کسانی نباشید که با نگاه شخصی خود تیشه بر ریشه این صنعت زده و آن را به قهقهرا سوق داده اند.

" ارتقاء ورود مختلف آثار و تقویت فعالیت بخش خصوصی، از جمله اقدام هایی است که انتظار می رود با همکاری اصناف و جلب حمایت های نهادهای مرتبط، انجام بپذیرد." نیز فراز پایانی حکم آقای ایوبی برای شماست. آیا به راستی مدیران محترم سازمان سینمایی وفق نظر ریاست محترم سازمان سینمایی به همکاری با اصناف اعتقاد دارند؟ و یا تنها این اعتقاد می بایست در احکام اینچنینی و فقط بر روی کاغذ جاری شود و دیگر هیچ؟ خود بهتر از هر مسئول دیگری می دانید که دلایلش بسیار فراوانی برای آنچه در بندهای مختلف این نامه به آنها اشاره شد وجود دارد که اگر نیاز دانستید مستنداتش را تقدیم خواهیم کرد.

فارغ از همه این مسائل به هر شکل آرزومندیم تمام ماموریتهای اشاره شده در حکم جنابعالی به ثمر نشیند و شما در این سمت جدید با بهره گیری حداکثری از توان بخش خصوصی و همچنین مشارکت فعالانه تنها نهاد صنفی رسمی شبکه نمایش خانگی کشور(اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه ایران) برخلاف راهی که برخی از مدیران سازمان سینمایی در پیش گرفته اند )که نتیجه آن نیز البته نابودی کامل این صنعت و خروج فعالان این حوزه خواهد بود( بتوانید بر بحران موجود فراگیر شبکه نمایش خانگی فائق آمده و با جلوگیری ازافزایش بیکاری هزاران نفر دیگر از فعالان این حوزه در بخش های مختلف در حل مشکلات گوناگون شبکه نمایش خانگی کشور که به بخشی از آنها در این نامه اشاره شد پیشقدم و موفق باشید.

حق نگهدارتان

اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران

503502

25 / 33
کد خبر: 544671 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار