کمبود پزشک در مراکز اهدای خون تهران به کجا رسید؟

دوشنبه 18 آبان 1394 - 09:17
کد مطلب: 545919
اهدا خون

مدیرکل انتقال خون استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر آمار دقیقی از میزان کمبود پزشک در مراکز اهدای خون تهران نداریم گفت: در عین حال طرح‌هایی برای افزایش تعداد پزشکان در مراکز اهدای خون داریم.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایسنا به دنبال انتشار برخی اخبار درباره کمبود پزشک در مراکز اهدای خون تهران و وجود ازدحام در این مراکز، مدیرکل انتقال خون استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر آمار دقیقی از میزان کمبود پزشک در مراکز اهدای خون تهران نداریم، در عین حال برخی طرح‌های این مرکز را برای افزایش تعداد پزشکان در مراکز اهدای خون تشریح کرد.

دکتر سیدمرتضی طباطبایی درباره مشکل کمبود پزشک در مراکز اهدای خون تهران، به برخی طرح‌ها برای افزایش تعداد پزشکان مراکز اهدای خون اشاره کرد و گفت: در این زمینه چندین طرح پیاده‌سازی شده که از جمله آنها بکارگیری کارشناسان متبحر بحث اهدای خون به جای همکاران پزشک و برای رفع کمبود پزشک است.

او با بیان اینکه البته این کارشناسان زیر نظر پزشکان اقدام به مصاحبه با اهداکنندگان می‌کنند، افزود: همچنین اقدام دیگر بکارگیری نیروهایی تحت عنوان "واگذاری کار به بخش خصوصی و استفاده از توان بخش خصوصی" در این زمینه است.

طباطبایی با تاکید بر نیاز انتقال خون تهران به کمک و مساعدت در زمینه بکارگیری نیروی پزشک گفت: در حال حاضر بیشتر به دنبال بهینه‌سازی و استفاده بهینه از همکاران و پزشکان در مراکز اهدای خون هستیم تا جایگزینی آنها، اما طرح‌هایی مانند آنچه که گفته شد برای افزایش تعداد پزشکان را در دستور کار داریم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران درباره آمار کمبود پزشک در مراکز اهدای خون، با بیان اینکه هنوز آمار دقیقی درباره اینکه دقیقا با چه میزانی از کمبود پزشک مواجه هستیم، نداریم، تاکید کرد: البته اعتقاد داریم که با استفاده بهینه از ظرفیت‌هایی که در مراکز انتقال خون وجود دارد، می‌توانیم بهتر پاسخگوی مردم باشیم.

105105

20 / 20
کد خبر: 545919 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار