بررسی روش های شرخری برای وصول مطالبات بانک ها

یکشنبه 20 دی 1394 - 13:38
کد مطلب: 571311
پایش

برنامه پایش امشب با موضوع نقش بانک‌ها در حمایت از تولید به روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی شبکه یک، بسیاری ازکارشناسان، وظیفه نظام بانکی در ایران را، جمع آوری پس‌اندازها برای تزریق به تولید و سرمایه گذاری‌های اشتغال زا عنوان می‌کنند، اما برخی کارشناسان بانکی معتقدند بانک‌ها چنین وظیفه ای ندارند و مثل بنگاه های عادی باید به فکر سود خود باشند. در برنامه این هفته دکتر عبدالناصر همتی رئیس شورای هماهنگی بانک‌های کشور با حضور در برنامه پایش به این سؤال پاسخ می‌دهد که بانک‌ها چه نقشی در تولید ملی ایفا کرده‌اند؟ در بخش دیگر برنامه این هفته، تحولات اقتصادی هفته بررسی می‌شود و همچنین استفاده از روش‌های شرخری برای وصول مطالبات بانک‌ها توسط کارشناسان و حقوق‌دانان بررسی می‌شود. »آنوش رحام» کارشناس و تحلیلگر حوزه بازرگانی و گمرک نیز در برنامه این هفته فرصت‌های بنادر ایرانی بجای دبی و خرید پوشاک ایرانی بجای ترکیه را بررسی می‌کند.در ادامه برنامه این هفته، »ماهرخ فلاحی» کارآفرین حوزه کشاورزی و دامداری با حضور در برنامه پایش تجربیات موفقیت خود را برای بینندگان تشریح می‌کند. سؤال نظر سنجی برنامه این هفته به این شرح است: برای غلبه بر محدودیت‌های مالی و ارزی پایان سال، کدام راه را به دولت پیشنهاد می‌کنید؟ 1- اخذ عوارض از سفرهای تفریحی خارجی 2- تأخیر در پرداخت بدهی به پیمانکاران 3- چاپ پول و تن دادن به تورم.
بینندگان می‌توانند برای شرکت در این نظرسنجی عدد گزینه مورد نظر را به شماره پیامک 30000111 ارسال کنند.
برنامه "پایش"به تهیه‌کنندگی توحید آتشبار، کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما است که یک شنبه‌ها بعد از سریال شبانگاهی با اجرای کیا داوود اسفندیاری از این شبکه پخش می‌شود.

401401

15 / 15
کد خبر: 571311 2 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ترانه دوشنبه 21 دی 1394 - 01:43
  • 3
  • 0
برخی از مسئولین بانک‌ها (با شعار تغییر را احساس کنیم!)و به بهانه صرفه جوئی در هزینه، اکثر مدیران و کارکنان اداره وصول مطالبات معوق خود را کاهش داده و در اصل اداره را غیرفعال و منحل کردند؛شرکت‌های شرخری که ظاهراً مسؤول مطالبات معوق ولیکن در اصل شرکت‌های جدیدی هستند که نقش شرخرها را در قالب شخصیت حقوقی برای بانک‌ها بازی می‌کنند، این شرکت ها از هیچ روش درست و حتی غیرمعقول و نادرستی حتی ترسانیدن، تحقیر کردن و تهدید کردند به وحشت انداختن خانواده های مشتریان جهت فشار به بدهکار دریغ نمی کنند.حال سوال اینجاست که چرا و چگونه مسئولان سه قوه و بانک محترم مرکزی در این فقره ساکت است.آیا افشای اطلاعات شخصی مردم جرم نیست؟ این عمل اخلاقی و قانونی است؟ ببین چی شده که “شرخری” میشه مبارزه با رانت خواری؟! یعنی دستگاه قضایی و … را به سخره گرفتن کار خوبیه؟ مگه بانکها از مشتری هزار جور وثیقه نمی گیرن؟همچنین برخی از مدیران بانکی به دلیل ذی نفع بودن درسود شرکت وصول مطالبات معوق درجلسات بانکی از عملکرد خلاف قانون این شرکتها حمایت کرده و بدون توجه به نوع و میزان و نحوه وصول مطالبات (که بعضاً بدون دخالت مأموران شرکتها و با تلاش کادر حقوقی بانکها و از طرق قانونی به نتیجه رسیده اند)کارمزد شرخری را تأیید و پرداخت می کنند این در حالی است که این دسته ازکارشناسان بانکی ،این اقدام مدیران را خیانت به کادر حقوقی و کم ارزش جلوه دادن عملکرد قانونی کارمندان دوایر حقوقی و کارمندان شعبه های بانکی می دانند. شرکت های شرخری: طرح و اندیشه بهساز ملت متعلق به بانک ملت و شرکت تأمین اندیش پارسیان میراث تبعیت از الگوی بانکداری غربی و فاصله گرفتن از بانک داری اسلامی و بدون ربا است.
بابک پنج‌شنبه 24 دی 1394 - 21:15
  • 2
  • 0
سلام، تشکیل شرکت های شرخری با هدف وصول مطالبات بانکها نبود؛ بلکه مدیران بانکها خودشان ذی نفع این شرکتها بوده و در آنها سمت مدیریتی دارند.از عملکرد خلاف این شرکتها حمایت کرده و بدون توجه به نوع و میزان و نحوه وصول مطالبات (که بعضاً بدون دخالت مأموران شرکتها و با تلاش کادر حقوقی بانکها و از طرق قانونی به نتیجه رسیده اند)کارمزد شرخری را تأیید و پرداخت می کنند.خیانت به کادر حقوقی و کم ارزش جلوه دادن عملکرد قانونی کارمندان دوایر حقوقی و کارمندان شعبه، تنها دست آورد این شرکتهای شرخری است.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار