توسعه فعالیت انجمن های علمی در دانشگاه جامع علمی کاربردی/ وجود 1030 انجمن در دانشگاه

چهارشنبه 10 شهریور 1395 - 11:05
کد مطلب: 673894
تقویم فرهنگی دانشگاه علمی کاربردی تدوین شد

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: توسعه فعالیت انجمن های علمی از اولویت های این دانشگاه است چراکه این انجمن ها می توانند به اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه کمک کنند.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر بهزاد بهرامی نسب گفت: درحال حاضر 1030 انجمن علمی دانشجویی فعال در مراکز این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند که برنامه داریم در سال جاری از نظر کیفی فعالیت این انجمن ها را توسعه دهیم.

او افزود: همچنین با برنامه‌ریزی منسجم در واحدهای استانی و مراکر علمی کاربردی کشور، تعداد انجمن‌های علمی دانشگاه در سال جاری افزایش خواهد یافت.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: اولویت این دانشگاه توجه به انجمن های علمی و دانشجویی، اختراعات و ابتکارات و طرح‌های خوداشتغالی در مراکز علمی کاربردی است تا بدینوسیله بتوان در توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در کشور نقش مؤثری ایفا کرد..

دکتر بهرامی نسب گفت: هر یک از گروه های درسی در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌توانند یک انجمن علمی دانشجویی راه اندازی کنند و از طریق این انجمن ها طرح های خود اشتغالی تعریف شود.

او افزود: در گذشته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کمک های مالی به انجمن های علمی این دانشگاه اختصاص می داد که این کمک ها قطع شده و امیدواریم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مجددا روند اختصاص کمک مالی به انجمن های علمی و دانشجویی این دانشگاه را اجرایی کند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: درحال حاضر از بودجه فرهنگی دانشگاه به انجمن های علمی و دانشجویی فعال کمک مالی صورت می‌گیرد.

او گفت: طبق دستورالعمل سال 94 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای انسجام بخشی به انجمن‌های علمی دانشجویی، تشکیل اتحادیه‌های علمی دانشجویی در دستور کار قرار گرفت.

دکتر بهرامی نسب ادامه داد: اتحادیه‌های علمی دانشجویی از تجمیع انجمن‌های علمی دانشجویی هم‌گروه شکل می‌گیرند.

20103

94 / 20
کد خبر: 673894 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار