وزیر بهداشت:به ازای هر مرکز جامع سلامت حداقل ۱۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار می گیرند

شنبه 20 شهریور 1395 - 16:55
کد مطلب: 676669
وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: حضور ستاد اجرایی فرمان امام در طی سه سال گذشته همیشه در مناطقی حضور داشته است ب که بخش خصوصی علاقه مند به سرمایه گذاری نبوده و حضور ستاد اجرایی فرمان امام در بازار دارو باعث شد تا رقابت میان شرکت های دارویی گرم تر شود.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه امضای تفاهم نامه ساخت دو مرکز فوق تخصصی جامع سرطان و ۸۸ مرکز جامع سلامت بین وزارت بهداشت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، گفت: به ازای هر مرکز حداقل ۱۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار می گیرند.
وزیر بهداشت با بیان این که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) زمینه را برای رشد سرمایه گذاران داخلی و شرکت های دانش بنیان ایجاد می کند، گفت: این زمینه ی فعالیت شرکت های داخلی و سرمایه گذاران، باعث می شود تا از معافیت های گمرکی و بازرگانی بهره مند شده تا بتوانند گام های بلندی در جهت صادرات دارو بردارند.
دکتر هاشمی افزود: معتقدم که ثمره این اقدامات در ۱۰ سال آینده به خوبی نمایان شود و شرکت هایی موفق هستند که زودتر از این فرصت ها استفاده کنند.
او با بیان این که علاقه مندی سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در حوزه دارو بیشتر است، گفت: در حال حاضر در شهرکی که توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایجاد شده است سرمایه گذاران خارجی بیشتر از داخلی ها تمایل به سرمایه گذاری دارند و امیدواریم شرکت های داخلی هم در این زمینه سرمایه گذاری کنند، چراکه ما در کنار بازار داخلی به بازار منطقه فکر می کنیم.
او افزود: البته حضور ستاد اجرایی در طی سه سال همیشه در مناطقی بوده که بخش خصوصی علاقه مند به سرمایه گذاری نبوده است و حضور ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه دارو باعث شد تا رقابت میان شرکت های دارویی با هدف افزایش کیفیت گرم تر شود.
به گفته دکتر هاشمی، ۷۰ درصد ریالی و 95 درصد اشکال دارویی بازار دارویی کشور در اختیار شرکت های داخلی است.
وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم ارتقای کیفیت داروها، افزود: یکی از اقدامات ستاد اجرایی ارتقای کیفیت داروها و صادرات آن است.
دکتر هاشمی با اشاره به پیش قدم بودن ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در همکاری برای ساخت و احداث مراکز بهداشتی و درمانی برای افراد محروم و نیازمند ، گفت: البته بنیاد مستضعفان و قرارگاه خاتم الانبیاء هم در این زمینه همکاری های خوبی با وزارت بهداشت داشته اند و اگر همه کمک نکنند دولت به تنهایی قادر نیست پاسخگوی همه نیازها در حوزه سلامت باشد.
وزیربهداشت همچنین با تاکید بر توجه به زیرساخت ها در کشور، گفت: باید سرعت اقدامات هماهنگ و گسترده افزایش یابد تا سال هایی که هماهنگی میان دستگاه ها کمتر بود، جبران شود.
دکتر هاشمی افزود: دولت و مجلس باید در گام اول، حوزه سلامت را در اولویت قرار دهند. مجموعه ها و افرادی هم که به فکر مناطق محروم هستند، علاقه شخصى، تعهد و توجهشان به این قشر باعث شده تا به این سمت هدایت شوند.
او درباره ساخت مراکز بهداشتی و درمانی گفت: ما علاقه مند هستیم که سرپرستی دو مرکز جامع سرطان که با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام ( ره) ساخته می شود را خود این ستاد برعهده گیرد اما دکتر مخبر رییس این ستاد معتقد هستند که توسط دانشگاه علوم پزشکی اداره شود.
دکتر هاشمی افزود: البته یک بیمارستان کاملا مدرن و مجهز توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حال ساخت است که اداره آن به عهده خود ستاد بوده و تربیت نیروی متخصص آن بر عهده وزارت بهداشت است.

20106

31 / 20
کد خبر: 676669 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار