در جلسه شورای عالی سیاستگذاری با رییس دولت اصلاحات چه گذشت؟

چهارشنبه 31 شهریور 1395 - 10:43
کد مطلب: 679395
مصاحبه ایسکانیوز با علی صوفی وزیر تعاون دولت اصلاحات

عضو شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: کارگروه تعیین ترکیب شورای عالی سیاست‌گذاری روز یکشنبه با آقای خاتمی جلسه داشتند و نتیجه بررسی‌های خود را توسط آیت‌الله موسوی تبریزی ارائه دادند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایلنا، علی صوفی درباره ادامه فعالیت شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اظهار داشت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در جلسه اخیرشان در روز یکشنبه مصوب کردند که در انتخابات در قالب تشکیلات شورای عالی سیاست‌گذاری فعالیت کنند.

وزیر تعاون دولت سید محمد خاتمی افزود: این تصمیم خوبی بود که به چالش‌های به‌وجود آمده پایان داد و از این نظر در تشکیل شورای‌عالی سیاست‌گذاری گام مثبتی برداشته شد.

این فعال اصلاح‌طلب یادآور شد: تا جایی‌که خبر دارم کارِ کارگروهی که مسئول بررسی شخصیت‌های حقیقی شورای‌عالی سیاست‌گذاری بود تمام شده و کارگروه منتظر نظر آقای خاتمی است.

او با بیان اینکه جلسه این کارگروه در ۲۵ مرداد با حضور آقای خاتمی تشکیل شد، گفت: در این جلسه پیشنهادها و انتقادهایی مطرح شد و رییس دولت اصلاحات، آیت‌الله موسوی تبریزی را به‌عنوان رییس این کارگروه مشخص کرد.

صوفی افزود: قرار شد این کارگروه در رابطه با تعیین ترکیب شورای عالی سیاست‌گذاری تصمیم‌گیری کند در حال حاضر هم این کارگروه نظر خود را به آقای خاتمی داده و ان‌شاءلله تا هفته آینده این بحث تمام می‌شود.

او با اشاره به اینکه هفته آینده ترکیب شورای عالی سیاست‌گذاری برای انتخابات سال آینده مشخص می‌شود، عنوان کرد: در جلسه اول شورای‌عالی هم رییس و هیات‌رییسه آن انتخاب می‌شوند.

عضو شورای مشورتی سید محمد خاتمی درباره تشکیل کارگروهی به ریاست نجفی برای انتخابات شورای شهر در سال آینده گفت: این کارگروه در مورد بررسی انتخابات شوراها تشکیل نشد بلکه در مورد ساختار شورا بود و طرحی پیشنهاد شد که عمدتا به ساختار شورای شهر تهران مربوط می‌شد که آقای خاتمی بررسی این مساله را به نجفی ارجاع دادند.

وی افزود: تصمیم در مورد دو انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری با شورای‌عالی سیاست‌گذاری است و به‌زودی جلسه مشترک شورای‌عالی سیاست‌گذاری با آقای خاتمی تشکیل می‌شود تا ترکیب شورای مذکور مشخص و اعلام شود.

عضو شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: تشکیل جلسه مشترک با آقای خاتمی به‌معنای آغاز فعالیت شورای‌عالی سیاست‌گذاری در مورد انتخابات خواهد بود.

وی با بیان اینکه کارگروه مسئول بررسی ترکیب جدید شورای‌عالی سیاست‌گذاری کار خود را تمام کرده است، گفت: وقتی ترکیب مشخص شود هیات‌رییسه را خود شورای‌عالی در اولین جلسه انتخاب می‌کند و در جلسات بعدی اعضای کارگروه مشخص می‌شوند.

صوفی خاطرنشان کرد: شورای‌عالی اخیرا جلسه‌ای با آقای خاتمی نداشته اما کارگروه تعیین ترکیب شورای عالی سیاست‌گذاری روز یکشنبه با آقای خاتمی جلسه داشت و نتیجه بررسی‌های خود را توسط آیت‌الله موسوی تبریزی به آقای خاتمی ارائه داد.

او در مورد ریاست شورای‌عالی گفت: احتمال تغییر رییس شورای‌عالی وجود ندارد و حتما دوباره آقای عارف برای ریاست شورای‌عالی انتخاب خواهد شد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مورد اینکه آیا قرار است شورای‌عالی سیاست‌گذاری جلسه‌ای با آقای روحانی داشته باشد، بیان کرد: فعلا در این مورد برنامه‌ای نداریم اما شاید در ادامه، برنامه دیدار با آقای روحانی هم وجود داشته باشد اما در نهایت تصمیم نهایی در شورای‌عالی گرفته می‌شود. در این راستا قطعا با آیت‌الله هاشمی هم در مورد موضوع مهمی مثل انتخابات نشست خواهیم داشت.

صوفی تاکید کرد: بررسی انتخابات شورای شهر، سازوکار مناسب برای رسیدن به اجماع و لیست واحد و جلوگیری از موازی‌کاری و رقابت درونی و تکثر در شورای‌عالی سیاست‌گذاری در حال بررسی است و به‌زودی راهبردها مشخص می‌شود.

او گفت: در این رابطه تعامل کاملی بین شورای‌عالی و شورای هماهنگی وجود دارد، البته ممکن است برخی نقدهایی داشته باشند اما اکثریت مصوبه اخیر در مورد همکاری شورای هماهنگی و شورای‌عالی سیاست‌گذاری را تصویب کردند.

202/201

86 / 29
کد خبر: 679395 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار