ارسال گزارش پایش آلودگی صوتی شهر تهران به شورای شهر

شنبه 29 آبان 1395 - 11:20
کد مطلب: 706039
ترافیک شاهرود

گزارش عملکرد شش ماهه کمیته کنترل و پایش آلودگی صوتی شهر تهران 27آبان به شورای اسلامی شهر ارسال شد. تشکیل این کمیته گامی مهم در راستای رفع معضل آلودگی صدا خواهد بود.

به گزارش ایسکانیوز، پیش از این لایحه برنامه عملیاتی کاهش آلودگی صوتی شهر تهران در آذر 94 در صحن شورای اسلامی تصویب و به‌دنبال آن کمیته‌ای با نام کمیته کنترل و پایش آلودگی صوتی شهر تهران تشکیل شد و نخستین جلسه آن در 19خرداد امسال در شرکت کنترل کیفیت هوا با حضور نمایندگان اعضای کمیته برگزار شد. هدف این کمیته ایجاد ارتباط و تعامل مستقیم و نزدیک بین سازمان‌های کلیدی و تصمیم‌گیرنده و همچنین پیگیری درخصوص موانع اجرایی راهکارهای کاهش آلودگی صوتی است.

با گذشت 6‌ماه از شروع به‌کار این کمیته گزارش 6ماهه از عملکرد این کمیته به شورای شهر ارائه شد. براساس این مصوبه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک مکلف است حداکثر 6‌ماه از زمان ابلاغ این مصوبه، براساس نقشه‌ها و اطلاعات تراز صدای مناطق 22گانه شهرداری تهران، ضمن شناسایی پهنه‌های با تراز صوتی غیرمجاز نسبت به کشف منبع یا منابع آلودگی صدا، در آن بخش اقدام و جهت اولویت‌بندی زمان‌دار اجرای برنامه‌های کنترلی به کمیته کنترل و پایش آلودگی صوتی شهر تهران ارائه کند.

همچنین شرکت کنترل کیفیت هوا مکلف است سالی یک‌بار، نقشه‌های آلودگی صوتی مناطق 22گانه شهر تهران را به‌روزرسانی کند و نتیجه را در اختیار کمیته کنترل و پایش آلودگی صوتی شهر تهران قرار دهد. همچنین این شرکت باید حریم صوتی حاشیه بزرگراه‌ها را تعیین و برای اعمال در صدور پروانه ساختمان به مراجع ذی‌صلاح قانونی ارائه کند. ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران نیز براساس این مصوبه موظف است جهت تأمین تجهیزات و امکانات لازم برای انجام آزمون‌های «آزمون صدای وسایل هشداردهنده نصب‌شده روی خودرو» و «آزمون صدای اگزوز در حالت درجا» اقدام کند.

700/701

31 / 20
کد خبر: 706039 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار