حضورموثر شرکت های بیمه خارجی در کشور از مهم ترین آثاربرجام است

جمعه 3 دی 1395 - 16:26
کد مطلب: 715463
البرز

مدیرعامل شرکت بیمه البرز گفت: یکی از مهم ترین آثار برجام حضور موثر شرکت های بیمه خارجی در کشور و انجام مذاکرات مفید با بیمه مرکزی و شرکت های بیمه داخلی است.

به گزارش ایسکانیوز از روابط عمومی بیمه البرز، سید رسول تاجدار، حضور شرکت های بیمه خارجی را به نفع اقتصاد کلان کشور دانست و یادآورشد: در یک سال گذشته شرکت های بزرگ خارجی با هدف ارزیابی عملکرد و شرایط شرکت های بیمه داخلی جهت سرمایه گذاری در بازار ایران، فعالیت های خوبی داشته اند.
وی با بیان اینکه این شرکت ها با هدف خرید سهام شرکت های بیمه ایرانی از جمله بیمه البرز، مذاکرات متعددی داشته اند که این مذاکرات همچنان ادامه دارد، گفت: شرکت های خارجی به صورت هم زمان در حال جمع آوری اطلاعات از شرکت های داخلی و جمع بندی این اطلاعات برای سرمایه گذاری در آنها هستند.
مدیرعامل بیمه البرز تاکید کرد: شرکت های بزرگ بیمه خارجی تمایل دارند که به یکی از اشکال متداول شامل خرید سهام شرکت های بیمه داخلی یا تاسیس دفتر نمایندگی، حضور خود را در ایران تثبیت کنند.
وی تصریح کرد: گرچه این شرکت ها هنوز به جمع بندی کاملی نرسیده اند، اما همین فعالیت ها و جنب و جوش آنها نشان دهنده نگاه مثبت این شرکت ها به بازار بیمه ایران است و به همین منظور بیمه البرز نیز که از شرکت های موثر و خوشنام صنعت بیمه و بازار سرمایه کشور محسوب می شود، مورد توجه شرکت های بزرگ خارجی جهت سرمایه گذاری قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه طبق قانون، شرکت های خارجی می توانند تا 49 درصد سهام شرکت های بیمه ایرانی را خریداری کنند، افزود: خوشبختانه دولت هم در قانون رفع موانع تولید و سرمایه گذاری، تسهیلات و شرایط خوبی را برای سرمایه گذاری شرکت های خارجی و خرید سهام شرکت های داخلی از سوی آنها فراهم کرده است.
تاجدار با ابراز امیدواری نسبت به اینکه ماه های باقیمانده امسال و به ویژه سال 96 سال خوبی برای اقتصاد کشور و به ویژه صنعت بیمه باشد، یادآورشد: هم اکنون فضای اقتصادی و به ویژه بیمه ای کشور برای خارجی ها بسیار مثبت است.
وی گفت: همان گونه که صنعت بیمه ایران نیازمند سرمایه های خارجی است، به دانش شرکت های بیمه خارجی هم برای ارتقای سطح خدمات خود نیاز دارد.
به گفته مدیرعامل بیمه البرز، ورود شرکت های خارجی با مشارکت موثر و مفید بیمه مرکزی و شرکت های بیمه داخلی، باعث افزایش کیفیت و تنوع خدمات بیمه ای با مناسبت ترین قیمت خواهد شد.
وی افزود: از مهم ترین آثار حضور شرکت های بیمه خارجی، ارائه محصولات متنوع تر با قیمت های پایین تر خواهد بود که البته حضور آنها در ابتدای کار سختی هایی را برای شرکت های بیمه داخلی از لحاظ رقابت، ایجاد خواهد کرد. ولی با سیاست های بیمه مرکزی برای ورود این شرکت ها به کشور و اصلاحات، تعدیلات و نظارت هایی از طرف این نهاد ناظر صورت گرفته است، در بلند مدت امکان رقابت عادلانه با شرکت های بیمه خارجی به وجود خواهد آمد و بدین ترتیب، حضور آنها در بلندمدت به نفع کل اقتصاد کشور خواهد بود.

100/401

46 / 14
کد خبر: 715463 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار