معاون پژوهشی دانشگاه شهید رجایی عنوان کرد؛

افزایش قراردادهای برون‌ دانشگاهی به ۶.۵ میلیارد تومان در سال گذشته

شنبه 4 دی 1395 - 10:33
کد مطلب: 715547
ن

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت‌ دبیر شهید رجایی ضمن اشاره به رشد ۲.۵برابری قرادادهای برون دانشگاهی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، افزایش درآمدهای اختصاصی از محل پروژه‌های پژوهشی را در صدر سیاست‌های دانشگاه عنوان کرد.

به گزارش ایسکانیوز، سعید علیایی با بیان اینکه چند سالی است که در طرح‌های برون‌ دانشگاهی و پژوهش‌های تقاضامحور رشد خوبی داشته‌ایم، ‌اظهار کرد: طی چند سال اخیر نیازهای وزارت آموزش و پرورش را در سطح کلان طرح‌های پژوهشی تعریف کردیم که به عنوان مثال در المپیادهای دانش‌آموزی قسمتی از نیازهای وزارتخانه را برون سازی و با پتانسیل‌های دانشگاه مواردی را تامین کردیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت‌ دبیر شهید رجایی افزود: در قراردادهای برون دانشگاهی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، ۲.۵ برابر رشد داشتیم و امسال نیز تاکنون نسبت به سال گذشته وضعیت خوبی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: سال گذشته ۶.۵ میلیارد تومان قرارداد برون دانشگاهی داشتیم که بسیاری از این طرح‌ها خاتمه یافته و برخی همچون قرارداد با شهرداری آبادان برای پارک‌های شهری زمانبر بوده و تاکنون ۷۰ درصد پروژه انجام شده است.

علیایی با تاکید بر اینکه ارتباط با صنعت و انعقاد قرارداد در صدر توجهات دانشگاه است، گفت: هنوز قدر مطلق طرح‌های برون دانشگاهی جای کار دارد اما ارائه توانمندی‌های دانشگاه در سطح اعضای هیات‌ علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی موجب شده بتوانیم پروژه‌های خوبی را از بخش های مختلف بگیریم.

معاون پژوهش وفناوری دانشگاه تربیت‌ دبیر شهید رجایی تصریح کرد: افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه به خصوص از محل پروژه‌های پژوهشی در صدر سیاست‌های دانشگاه است که بتواند اعتمادسازی کرده و متقاضیان مجدد سفارش کار دهند که البته تاکنون نیز در این زمینه خروجی‌های خوبی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه دانشگاه تربیت‌ دبیر شهید رجایی ماموریت محور بوده و تربیت نیروی انسانی در صدر فعالیت‌های این دانشگاه است، فعالیت‌های پژوهشی را جزو فعالیت‌های جانبی دانشگاه عنوان کرد و گفت: با این وجود طی دو سه سال اخیر و علی‌رغم همه محدودیت‌ها و تنگناهای مالی شرکت‌ها و بخش‌های دولتی رشد خوبی داشتیم.

علیایی همچنین به افزایش بودجه پژوهشی دانشگاه شهید رجایی از ۳ به ۱۰ درصد اشاره کرد و افزود: برخی از هزینه‌ها همچون حق‌التدریس، هزینه خوابگاه، سلف و مواردی از این دست هزینه‌های دانشگاه‌ها است از این رو افزایش بودجه پژوهشی در این وضعیت مالی اقدام قابل تحسینی است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ادامه داد: از طرفی تقویت حوزه پژوهش از طریق قراردادهای درون‌دانشگاهی و حمایت از چاپ مقالات و کتاب از جمله اقدامات موثر دانشگاه بوده است.

وی افزود: به طوری که سال گذشته ۲۳ کتاب به چاپ رسید اما طی امسال و تاکنون ۲۷ کتاب به چاپ رسیده که بیشترین کتاب چاپ اول نیز برای امسال بوده است که بخشی از آن با همت اساتید و بخش دیگر هم ناشی از گشایش فضای دانشگاه برای افزایش قراردادهای چاپ کتاب با اساتید بود. به طورکلی طرح‌های درون دانشگاهی که در سالهای گذشته از ۷۰ مورد تجاوز نمی‌کرد سال گذشته به ۱۱۰ مورد رسید.

منبع: ایسنا

205/200

134 / 12
کد خبر: 715547 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار