همایش الگوی مصرف ایرانی اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد

شنبه 11 دی 1395 - 11:34
کد مطلب: 717558
همایش الگوی مصرف ایرانی اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

به همت بسیج دانشجویی حوزه شهید مفتح دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، همایش الگوی مصرف ایرانی اسلامی با حضور دانشجویان و اساتید این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزای ایسکانیوز از شاهرود در این همایش حجت الاسلام علی کشوری از اساتید حوزه و دانشگاه تهران در سخنانی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب‬ در موضوع اقتصاد مقاومتی و اصلاح الگوی مصرف اظهار کرد: رهبری فرزانه انقلاب در شعارهای سال خود از اصلاح الگوی مصرف و صرفه جویی شروع کردند و در ابتدا همه را به اصلاح الگوی مصرف فراخواندند.

وی افزود: رهبری بر الگوی ایرانی اسلامی در دیدار با مردم خراسان شمالی تاکید کردند و برای آن مثال های فراوانی را در مدت این سال ها بیان نمودند و بر حرکت مردم در این زمینه توجه کردند چرا که پایه اصلاح الگوی مصرف از خانواده هاست.

کشوری گفت: اگر خانواده های ما به سمت مصرف کالاهای ایرانی و اسلامی و توجه به امر صرفه جویی در امکانات بروند خود به خود ارکان دیگر جامعه نیز بدین سمت حرکت می کنند و جامعه رو به اصلاح می رود.

وی با اشاره برخی از آیات قرآن کریم عنوان کرد: در قرآن ما تاکید بر صرفه جویی شده ایم و استفاده درست از امکاناتی که در اختیار ما قرار گرفته است مورد تاکید است و اتکاء به خود در برابر دشمن یکی از سفارشات قرآن است که این در همه زمینه هاست.

استاد حوزه و دانشگاه تهران با بیان اینکه روایات ما نیز بر این امر تاکید دارند افزود: اسلام دین ارائه الگوهای برتر و نمونه و دین کامل است که باید با تمسک به این حبل الله المتین راه درست را طی نماییم تا در زندگی دنیوی و اُخروی خود سعادتمند شویم.

وی با اشاره به آمارهای مختلف در زمینه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی ایرانیان گفت: برای ما بد است که در بسیار از مواهب طبیعی و امکانات مادی در جهان در پرمصرف بودن دارای رتبه اول باشیم با اینکه دین ما بر صرفه جویی و درست مصرف کردن تاکید دارد.

کشوری با بیان اینکه باید اصلاح را هر کس از خود شروع کند تاکید کرد: اگر ما اصلاح را از خود و خانواده شروع کنیم به تبع آن اجتماع نیز اصلاح می شود و این مهم باید مورد توجه قشرهای مختلف مخصوصاً قشر جوان و دانشجوی ما که آینده ساز این نظام هستند باشد.

وی تصریح کرد: الگوی ایرانی و اسلامی برترین الگو در زندگی بشری است و ما امروز شاهدیم کشورهایی که می خواهند فرهنگی خود را به ما قالب کنند خود از فرهنگ اسلامی ما در زمینه های مصرفی و صرفه جویی الگو گرفته اند و در حال پیشرفت هستند.

استاد حوزه و دانشگاه تهران با بیان اینکه باید هوشیار باشیم و مراقب توطئه های دشمنان گفت: دشمن نمی خواهد ما پیشرفت کنیم و دارای استقلال و آزادی باشیم و برای همین هم تلاش می کند ما مصرف کنند باشیم تا تولید کنند و می خواهد استعدادهای ما را از بین ببرد و تلاش او در ترویج فرهنگ پوچ غربی خود برای همین است که زندگی ما به سمت مصرف گرایی و اصراف و اشرافی گری برود تا به اهداف خود برسد.

وی با توصیه به قشر دانشجو برای مطالعه و تحقیق در موضوع الگوی زندگی و سبک اسلامی تاکید کرد: جوان امروز ما باید اهل مطالعه و تحقیق و پژوهش باشد و با استدلال قوی و مطقاً بتواند با توطئه ها و نیرنگ های دشمنان و شبهات آنها مقابله و در راستای تعالی و پیشرفت کشور خود کوشا و فعال باشد چرا که آینده به دست شماست و سکاندار این نظام و راه اُمیدش به شماست.

68 / 36
کد خبر: 717558 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار