وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

شنبه 11 دی 1395 - 11:50
کد مطلب: 717576
 دانشگاه خواجه نصیر

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی به منظور توانمندسازی فارغ التحصیلان، مدیران تعاونی ها و کارکنان این وزارتخانه تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایسکانیوز، سیدحمید کلانتری معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم امضای این تفاهمنامه که در محل دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی برگزار شد، افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشتر تفاهمنامه هایی با پنج دانشگاه در غرب کشور به منظور توانمندسازی دانشجویان به شکل فعالیت در تعاونی ها امضا کرده است.
وی اظهار داشت: دانشجویان دردانشگاه های یاد شده می توانند ازدوران دانشجویی با فعالیت در تعاونی ها، خود را برای حضور در بازار کار توانمند کنند.
کلانتری گفت: هم اکنون تعاونی های کشاورزی در دانشگاه های یاد شده تشکیل شده است و دانشجویان به تولید نهال، قارچ، پرورش ماهی و بادام می پردازند.
وی با اشاره به این که صید ماهی در کشور به طور عام بر عهده بخش تعاون است، گفت: صیادان به شکل سنتی کار می کنند که باید آموزش های لازم را کسب کنند تا بتوانند کار خود را ارتقا دهند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: موضوع تفاهمنامه در راستای اهداف سند چشم انداز و سیاست های کلی نظام است به طوری که بتوان بهره مندی مستمر و نهادمند را از خرد جمعی توسعه داد.
کلانتری با اشاره به این که امضای این این تفاهمنامه به منظور گسترش همکاری های علمی و آموزشی و کمک به توسعه بخش تعاون است، بیان داشت: به منظور افزایش توانمندی نیروهای متخصص بخش تعاونی و معاونت امور تعاون وزارتخانه دوره های کوتاه مدت، بلند مدت و رسمی در رشته ام بی ای(MBA) با محتوای تعاون برای مدیران و کارکنان شرکت ها و اتحادیه های تعاونی و مدیران وزارتخانه و ارایه خدمات مشاوره ای در قالب کلینیک های تخصصی در چارچوب تعاریفی که در تفاهمنامه ذکر شده است، انجام می شود.
معاون وزیر تعاون درباره دوره ها گفت: دوره ها به شکل کوتاه مدت، بلند مدت، رسمی ، خدمات مشاوره ای و کمک به تشکیل تعاونی های دانشجویی است.
وی ابراز امیدواری کرد، با آموزش های لازم به دانشجویان در آینده نزدیک شاهد باشیم بیش از ۸۰ درصد دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به سرعت وارد بازار کار شوند.
کلانتری بیان داشت: دیگر فارغ التحصیلان نباید در انتظار این باشند که به استخدام دولت در آیند و باید با گذراندن دوره های کارآفرینی در دانشگاه ها به گونه ای توانمند شوند که خود بتوانند شغلی ایجاد کنند.
در این نشست همچنین «علی خاکی صدیق» رییس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اظهار داشت: در دوره های کوتاه مدت گواهینامه مورد تایید دانشگاه و وزارت کار برای همه شرکت کنندگان صادر می شود.
وی ادامه داد: دوره های بلند مدت دوره های حرفه ای هستند که از طریق بسته های آموزشی و مورد تایید دانشگاه و وزارت کار برگزار و در نهایت منجر به اعطای گواهینامه می شود.
خاکی صدیق درباره دوره های رسمی گفت: این دوره شامل دوره هایی است که در قالب فصل های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و متناسب با نیازهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدون شده و از طریق آزمون های مورد تایید سازمان سنجش، پذیرش صورت می گیرد و در پایان مدرک رسمی کارشناسی ارشد مورد تایید وزارت علوم داده می شود.
رییس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تاکید کرد، خدمات مشاوره ای در قالب کلینیک های تخصصی برگزار می شود.
مدت تفاهمنامه امضا شده سه سال از زمان امضا است.
در پایان این نشست کلانتری و خاکی صدیق تفاهمنامه را امضا کردند .

201

117 / 117
کد خبر: 717576 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار