بیلد: آیا آلمان از مرکل خسته شده است؟

سه‌شنبه 19 بهمن 1395 - 17:21
مرکل جایگاه قدرتمندترین زن در لیست نشریه "فوربس" را کسب کردسیاست‌های مرکل در قبال پناهندگان منجر به هرج و مرج شده است

روزنامه پرفروش آلمانی صراحتا در شماره امروز خود این سوال را مطرح کرد که آیا رای دهندگان این کشور از صدراعظم این کشور خسته شده‌اند؟ تازه‌ترین نظرسنجی‌ها حاکی از ن است که حزب سوسیال دموکرات با اختلاف یک درصد از حزب محافظه کار پیش افتاده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، در پی نظرسنجی که در آن حزب سوسیال دموکرات 31 درصد و حزب محافظه کار صدراعظم آلمان 30 درصد آراء را به دست آورد، روزنامه پرفروش بیلد آلمان در یکی از تیترهای خود این سوال را مطرح کرد که آیا آلمان‌ها از مرکل خسته شده‌اند؟ حزب سوسیال دموکرات شریک دوم ائتلاف بزرگ حاکم مرکل است سال‌هاست در نظرسنجی‌ها پس از حزب محافظه کار قرار می‌گیرد.

آخرین پیروزی این حزب در سال 2002 صورت گرفت اما حزب سوسیال دموکرات آلمان با انتخاب مارتین شولتز، رئیس سابق پارلمان اروپایی بار دیگر تلاش کرده تا عزم خود را جزم کند.

شولتز هفته گذشته پس از سال‌ها به خانه و فضای سیاسی آلمان بازگشت و به عنوان رهبر جدید این حزب معرفی شد.

شولتز متعهد شده است آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را با کمپینی متمرکز بر غلبه بر اختلافات عمیق کنار گذارد؛ اختلافاتی که طی سال‌های گذشته به جنبش‌های پوپولیستی در آلمان دامن زده است.

در همین رابطه روزنامه بیلد در مقاله‌ای به این مساله اشاره کرده است: رقابت نزدیک میان سوسیال دموکرات‌ها و ائتلاف حاکم در هر صورت به نفع دموکراسی‌ آلمان خواهد بود ضمن اینکه احیای سوسیال دموکرات‌ها تشکیل یک ائتلاف بزرگ دیگر را غیرممکن تر می‌کند.

برخلاف سایر رهبران حزب سوسیال دموکرات شولتز هرگز نقشی در ائتلاف بزرگ مرکل نداشته است. به همین جهت می‌تواند انتقادات گسترده‌ای را علیه سوابق وی مطرح کند.

مرکل که از سال 2005 به عنوان صدراعظم آلمان خدمت می‌کند در حال حاضر رهبری دومین ائتلاف خود با سوسیال دموکرات‌ها را برعهده دارد.

ایسنا

دریافت کننده: مجتبی اسماعیلی/ انتشار دهنده: فاطمه سرلک

کد خبر: 730213 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو