به همت انجمن مهر امید:

چهارمین کاروان کتاب در مقابل درمانگاه آذربایجان اردبیل توقف کرد

شنبه 23 بهمن 1395 - 11:04
کد مطلب: 731264
کاروان نذر کتاب درمانگاه

چهارمین کاروان کتاب که توسط انجمن مهر امید راه اندازی شده است، این بار در مقابل درمانگاه آذربایجان اردبیل توقف کرد.

ثریا حمیدی مدیر اجرایی این کاروان با اعلام این خبر افزود: در این کاروان حدود ۵۰ جلد کتاب در حوزه‌های مختلف به درمانگاه آذربایجان اهدا شد تا مراجعه کنندگان به این درمانگاه در زمان نوبت دهی و بیکاری بتوانند مطالعه داشته باشند.

وی با اشاره به سرانه پایین مطالعه در جامعه تصریح کرد: توسعه فرهنگی بدون مطالعه امکان پذیر نیست و انجمن مهر امید به عنوان یک سازمان غیر دولتی و غیر انتفاعی حرکات مستمری در زمینه دسترسی آسان هموطنان به کتاب و مطالعه انجام داده است.

حمیدی با بیان اینکه کاروان نذر کتاب به همت و ابتکار انجمن مهر امید در سال گذشته راه اندازی شده و همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: این سازمان مردم نهاد سال گذشته برای روستاهایی از شهرستان های نمین و اردبیل و امسال نیز در شهرستان های اردبیل و بیله سوار کتاب اهدا کرده و کتابخانه آنها را راه اندازی کرده است.

موسس و مدیر درمانگاه آذربایجان اردبیل هم با بیان اینکه راه اندازی کاروان کتاب حرکت قابل تقدیر فرهنگی است، ادامه داد: این چنین حرکاتی موجب می شود که مردم برای مطالعه ترغیب شوند.

دکتر حامد سید حاتمی با بیان باید در زمینه فرهنگ سازی و ارتقای سرانه مطالعه برنامه ریزی و تلاش کرد، افزود: اقدامات انجمن مهر امید در زمینه کتاب مناسب است که باید ادامه یابد و درمانگاه آذربایجان آمادگی هر نوع همکاری با این سازمان مردم نهاد را برای اجرای برنامه های فرهنگی و مدنی را دارد.

وی با بیان اینکه توسعه فرهنگی یکی از خلاهای موجود در جامعه امروز است، اظهار کرد: این خلا را باید با همکاری سازمان های مدنی و افراد دغدغه مند و توسعه نگر پر کرد.

دکتر مجید محمد غریبانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیر با اشاره به برنامه‌های انجمن مهر امید در زمینه راه اندازی آئین نذر کتاب و کاروان‌های کتاب افزود: این سازمان غیر دولتی با استفاده از نیروهای جوان، در زمینه ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی حرکات ماندگاری انجام داده است که در نوع خود کم نظیر است.

وی با اشاره به اینکه اهدای کتاب به مناطق محروم و راه اندازی کتابخانه آنها دسترسی به کتاب را تسهیل می کند، اضافه کرد: باید مردم را در این زمینه به چالش کشاند تا مشارکت عمومی در این زمینه را بیشتر کنیم.

غریبانی با یادآوری تاثیرگذاری مطالعه در جامعه اظهار کرد: مطالعه نوع نگرش افراد را تغییر کرده و با بالا بردن سطح سواد عمومی جامعه، میزان مطلوبیت زندگی را ارتقا داد.

خبرنگار: واحد اردبیل/ منتشرکننده: شاهین زینعلی

800/800

56 / 32
کد خبر: 731264 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار