استان تهران رکوردار بیشترین تعداد بستری در مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی

جمعه 13 اسفند 1395 - 13:20
کد مطلب: 737943
مراکز درمانی

در ٦ماه اول سال جاری،٤٦٠ هزار و ٥٦ نفر در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی سراسر کشور بستری شده اند که استان تهران با ٦٣هزار و ٧١٩ نفر بیشترین تعداد بستری را دارا بوده است.

به گزارش ایسکانیوز،مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان اصفهان با ٣٩هزار و ٦٤٨ نفر در رده دوم از نظر تعداد بستری شدگان قرار دارد.

بیشترین تعداد بیمار بستری در گروه‌های تخصصی در ٦ ماه اول سال ٩٥، در رده اول مربوط به پزشکان متخصص زنان و زایمان با ١٢٢هزار و ١٠ نفر و در رده دوم مربوط به پزشکان جراح عمومی با ٧٢هزار و٤٣٤ نفر و در رده سوم مربوط به پزشکان متخصص داخلی با ٥٢هزار و ٤٤٢ بیمار بوده است.

بر این اساس، به طور متوسط روزانه ٣هزار و ١٧٣ بیمار در مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری شده اند. بیشترین متوسط بیمار بستری در روز مربوط به گروه تخصصی زنان و زایمان(٨٤١نفر در روز) و جراحی عمومی با (٥٠٠ نفر در روز) بوده است.

گفتنی است، میانگین ضریب اشتغال تخت مراکز درمانی ملکی بستری تامین اجتماعی در ٦ ماه اول سال ٩٥ برابر با ٧٤درصد بوده است که ضریب اشتغال تخت مربوط به گروه‌های تخصصی که بیشترین تعداد بیمار بستری را داشته اند شامل تخصص زنان و زایمان( ٧٠ درصد)، تخصص جراحی عمومی (٧٠درصد)، تخصص داخلی (٩٠درصد) و تخصص ارتوپدی (٧١ درصد) بوده است.

در مقایسه مدیریت های درمان تأمین اجتماعی سراسر کشور از نظر اشغال تخت در ٦ماه اول سال ٩٥، استان خراسان جنوبی با (١٠٤ درصد)، استان هرمزگان با (٩٤ درصد)، استان بوشهر با (٩٠ درصد) بیشترین اشتغال تخت را به خود اختصاص داده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دریافت کننده: مرضیه کنگرانی / انتشار دهنده: نقاشی

308/700

119 / 26
کد خبر: 737943 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار