وزیر بهداشت در حاشیه عیادت از مصدومین حوادث چهارشنبه آخر سال در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری:

عدم توجه به خطرات ناشی از استفاده از مواد آتش زا، معضل فرهنگی در کشور است

چهارشنبه 25 اسفند 1395 - 13:53
وزیر بهداشت

دکتر هاشمی با تاکید بر ریشه یابی و تحلیل علمی استفاده نامطلوب از مواد آتش زا توسط جوانان و نوجوانان ، عدم توجه به خطرات ناشی از استفاده از مواد آتش زا را معضل فرهنگی در کشور دانست و گفت: صحبت از این موضوعات و خطرات ناشی از استفاده از مواد آتش زا قطعا اثرگذار خواهد بود و موجب ارتقاء فرهنگ مردم خواهد شد.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته در حاشیه عیادت از مصدومین حوادث چهارشنبه آخر سال در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری با اشاره به کاهش 50 درصدی مصدومین چهارشنبه آخر امسال نسبت به سال گذشته، گفت: امسال نسبت به سال گذشته شرایط بهتر بوده و تعداد مراجعین به بیمارستان های کشور کاهش یافته و البته تا همین لحظه 9 نفر فوت کردند و ۶۰۰ نفر هم بستری شدند و امیدواریم به تعداد فوتی ها اضافه نشود.
وزیر بهداشت با تاکید بر ریشه یابی و تحلیل علمی استفاده نامطلوب از مواد آتش زا توسط جوانان و نوجوانان، از سوی افراد صاحب نظر در علوم اجتماعی و جامعه شناسان، گفت: علی رغم به تصویر کشیدن حوادث دردناک چهارشنبه آخر سال اما برخی همچنان از این مواد استفاده می کنند، بنابر این لازم است این مسئله توسط خانواده ها، رسانه ها، مسئولین کشور و افرادی که سیاستگذار هستند بررسی شود.
دکتر هاشمی با بیان این که عدم توجه به خطرات ناشی از استفاده از مواد آتش زا، معضل فرهنگی در کشور است، افزود: صحبت از این موضوعات و خطرات ناشی از استفاده از مواد آتش زا قطعا اثرگذار خواهد بود و موجب ارتقاء فرهنگ مردم خواهد شد.
وزیر بهداشت ضمن ابراز امیدواری در کاهش بیشتر حوادث ناشی از چهارشنبه آخر سال در سال های آینده، گفت: متاسفانه هر کدام از آسیب دیدگان این شب تصورشان این بوده که برایشان اتفاقی نمی افتاده و اتفاقات و بروز حادثه برای دیگران خواهد بوددر حالیکه اینطور نیست.
دکتر هاشمی با بیان این که انواع خطرات از جمله آتش سوزی، حوادث رانندگی، مصدومیت، معلولیت و فوت و آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های در کمین جوانان است، افزود: به همین دلیل خانواده ها باید به این موضوعات توجه بیشتری داشته باشند و باید در خصوص این مسائل بی پرده و صریح صحبت کرد تا بتوانیم از بروز چنین حوادثی در آینده پیشگیری کنیم.
وزیر بهداشت در ادامه ضمن تشکر صمیمانه و مخلصانه از پرسنل اورژانس و بیمارستان ها برای خدمت رسانی به مصدومین چهارشنبه آخر سال، گفت: خوشبختانه همکاران اورژانس همانند سال های گذشته حضور پررنگی داشتند و در بیمارستان شهید مطهری که فشار کاری بیشتر است نیروها و تجهیزات پزشکی به تعداد کافی و بیشتر هم حضور داشتند و آنچه که ما دوست نداریم وجود داشته باشد بیمار و مصدوم در کشور و بیمارستان ها است.
دکتر هاشمی افزود: متاسفانه انتظار داشتیم بعد از حادثه پلاسکو و راه اندازی کمپین " نه به چهارشنبه سوری خطرناک" در خصوص چهارشنبه آخر سال و حوادث ناشی از آن بیشتر رعایت شود .
وی با تاکید بر ضرورت اصلاح رفتار و برنامه های شاد تاکید کرد و افزود: رفتارهایی مثل آتش بازی در چهارشنبه آخر سال جز پشیمانی ، ندامت، مصیبت و زحمت برای خود فرد خانواده ها و کشور چیز دیگری نخواهد داشت بنابر این باید این روند با گفت و گو، اطلاع رسانی و حضور مسئولانه خانواده ها و مسئولین اصلاح شود.
گفتنی است وزیر بهداشت نیمه شب چهارشنبه پس از بازگشت از استان های خراسان رضوی و شمالی و بهره برداری از ۱۰ پروژه بهداشتی درمانی در این دو استان، با حضور در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری تهران از مصدومین حوادث چهارشنبه اخر سال عیادت کرد.

دریافت کننده: نیوشا یعقوبی/انتشار دهنده:زهره حاجیان

700/701

کد خبر: 741430 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو