عوامل موثر بر افزایش بازدهی سمن‌های جوانان

جمعه 27 اسفند 1395 - 11:54
سازمانهای مردم نهاد

دبیر یک سازمان مردم نهاد جوانان گفت: بازده حداکثری سازمان‌های مردم نهاد مستلزم کاهش بوروکراسی اداری و استقلال عمل بیشتر سمن‌ها است.

به گزارش ایسکانیوز،امین گراوند با بیان اینکه بهتر است دستگاه‌های اجرایی بیشتر به سمن‌ها اعتماد کنند، اظهار کرد: تجربه نشان داده است که سمن‌ها می‌توانند قدرت زیادی در اصلاحات اجتماعی داشته باشند. مردم نیز با آغوش بازتری از آن‌ها استقبال می‌کنند زیرا این سازمان‌ها برآمده از مردم هستند.

وی با بیان اینکه توانمندی‌های سازمان‌های مردم نهاد در پیشرفت جامعه در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی، گردشگری و زمینه‌های دیگری برای مردم ناشناخته است، گفت: در این شرایط انعکاس فعالیت سمن‌ها توسط رسانه‌ها گام مثبتی برای ترویج فعالیت‌های داوطلبانه و مردمی در قالب سازمان‌های مردم نهاد است. جلسات هماهنگی و انتقال تجربیات که از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان‌ها برگزار می شود، گام مثبت دیگری در جهت توسعه سمن‌ها است.

دبیرسمن آئین گفتگو اضافه کرد:توسعه اجتماعی وفرهنگی یک جامعه مستلزم این است که افراد جامعه نسبت به محیط پیرامون خود بی‌تفاوت نباشند. در واقع یکی از کارکردهای سازمان‌های مردم نهاد جلب مشارکت مردم برای کاهش مشکلات اجتماعی است بنابراین‌سازمان مردم نهاد آئین گفتگو با توجه به نقش مثبت سازمان‌های مردم نهاد در جامعه واحساس نیازجامعه،توسط جمعی از دانشجویان پایه‌گذاری شد و تا امروز در تلاش برای‌ آموزش هنر نقاشی به کودکان متاثر ازآسیب‌های اجتماعی بوده است.در آینده نیز قصد برگزاری نمایشگاه مشترک از آثار کودکان کار همچنین کودکان مبتلا به ایدز با حضورهنرمندان داریم.

گراوند درباره برنامه‌های سمن آئین گفت‌وگو در سال آینده خبرگفت: مانند سال ۹۵ ،در سال آینده قصد برگزاری دوره‌های آموزش هنر برای کودکان کار را داریم که بیشتر آن‌ها تحت تاثیر آسیبهای اجتماعی و خشونت هستند و نسبت به دیگر کودکان در جامعه به بازیابی آرامش از طریق هنر بیشتر نیاز دارند.

وی افزود: در صورت همکاری موسسات حامی کودکان مبتلا به HIV قصد داریم فعالیت‌های هنری برای کودکان مبتلا با این بیماری ترتیب دهیم چراکه متاسفانه به دلیل اطلاع‌رسانی ناکافی و رفتارهای غیرعادی با مبتلایان به ویروس ایدز، کودکان مبتلا به آن دچار کمبودهای عاطفی هستند. به همین دلیل سمن در آئین گفت‌وگو قصد دارد با برگزاری دوره‌های آموزشی هنر تا حد امکان این کمبودها را جبران کند.

گراوند در پایان تصریح کرد:موسسات خیریه همکاری خوبی با سمن آئین گفت‌وگو داشته‌اند و امیدواریم روابط دستگاه‌های دولتی نیز با سازمان‌های مردم نهاد بهتر شود.

منبع: ایسنا

دریافت کننده: مرضیه کنگرانی / منتشرکننده:نقاشی

کد خبر: 741648 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو