ترامپ: تصمیماتی که می‌گیریم برای امنیت شهروندان ماست!

شنبه 19 فروردین 1396 - 11:53
کد مطلب: 745576
دونالد ترامپ

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد از زمان سرکار آمدن دولت وی تاکنون، واشنگتن به پیشرفت‌هایی تاریخی دست یافته است.

به گزارش ایسکانیوز؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در نطق هفتگی جدید خود گفت دولت وی در این 11 هفته که از عمر آن می‌گذرد به پیشرفت‌هایی تاریخی برای مردم آمریکا دست یافته است.

وی در این نطق گفت 93 درصد از تولیدکنندگان داخلی آمریکا به آینده ابراز خوشبینی کرده‌اند که این یک حد نصاب جدید است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: «اعتمادی که ما در مردم خود می بینیم درباره مشاغل و فرصت ها -- و نیز درباره ایمنی و امنیت است. امنیت در مرز شروع می شود. من در زمان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری وعده دادم که برای تامین امنیت مرزها اقدام سریع و قاطع خواهم کرد و این دقیقا چیزی که انجام داده‌ام. ما وارث یک بحران مرزی تمام عیار هستیم. این فاجعه بود. اما ما با اقدامات سریع و جسورانه توانستیم در چنین مدت کوتاهی حتی از آنچه خوشبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها درباره پیشرفت ما خبر می دادند پیشتر برویم. ماه گذشته ما شاهد یک کاهش 64 درصدی در مهاجرت غیرقانونی در مرز جنوبی خود بودیم.»

ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار مجرمان خارجی‌ای که در ایالت‌های مختلف آمریکا در چند روز گذشته بازداشت شده‌اند گفت: «برای جبران کردن صدمات چند دهه گذشته که به سبب سیاست های مرزهای باز واشنگتن متحمل شده‌ایم، هنوز کارهای زیادی باید انجام گیرد، اما با صرف وقت، تعهد و تلاش ما کار را انجام خواهیم داد و جان افراد بی‌شماری را در این روند نجات خواهیم داد.

وی مدعی شد: تامین امنیت برای مردم آمریکا همچنین به معنای احیای موضع آمریکا در جهان است. من از همان ابتدای ریاست جمهوری ام تلاش کرده‌ام تا ائتلاف هایمان را تقویت کنم و روابطمان را نیز با کشورهای سرتاسر جهان بهبود بخشم. در خصوص تعامل با کشورهای دیگر گفتگوهای ما صریح، باز، و مبتنی بر احترام متقابل بوده است.

رئیس جمهور آمریکا افزود: من ما صراحت از منافع ملی آمریکا دفاع کرده‌ام. این برای من و برای مردم من بسیار اهمیت دارد. یک دلیلش قطعا این است که من انتخاب شده‌ام. من می‌خواهم اطمینان یابم که تصمیماتی که ما می گیریم واقعا در خدمت ایمنی و امنیت شهروندان ماست.

ترامپ در ادامه اظهاراتش گفت: «در خصوص مسائل اقتصادی و نظامی، ما می دانیم که یک آمریکای قدرتمند بهترین چیز برای دنیاست. به همین دلیل است که این بسیار اهمیت دارد که ما همزمان با تلاش برای تقویت مشارکت‌های بین‌المللی، اطمینان حاصل کنیم که این مشارکت ها به نتایج واقعی برای آمریکایی ها و مردم آمریکا بینجامد.»

ترامپ در بخش پایانی نطق خود گفت :«ارزش‌ها و اهداف ما هدایتگر تصمیمات ما خواهد بود. ما راه ایدئولوژی انعطاف‌ناپذیر را که اغلب به پیامدهای ناخواسته می‌انجامد، رد می کنیم. ما برای آینده صلح، ایمنی و رفاه می خواهیم -- و این چراغ هدایتگر ماست و همیشه خواهد بود. ما به اتفاق، این آینده را برای سرزمینی که به آن عشق می‌ورزیم و برای مردمی که آن را خانه می نامند، محقق خواهیم کرد.»

منبع: باشگاه خبرنگاران

303/300

102 / 29
کد خبر: 745576 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار