در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان مطرح شد؛

نقل و انتقال اعضای هیات علمی استانی است/ایجاد شرکت خدمات تجاری سازی در دانشگاه آزاد اسلامی/جذب 30درصد اعضای هیات علمی دانشگاه طی 4 سال گذشته

سه‌شنبه 29 فروردین 1396 - 15:44
رشته

جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان صبح امروز به ریاست دکتر میرزاده و با حضور اعضا در سازمان مرکزی برگزار شد.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر مهدی باقری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت و شرایط استان، گفت: استان هرمزگان دارای 75هزار دانشجو و 67 موسسه آموزش عالی است که دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن 18 واحد، مرکز و آموزشکده سما، 45درصد از دانشجویان استان را به خود اختصاص داده است.

دکتر باقری به توسعه رشته محل ها در دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان اشاره کرد و افزود: این دانشگاه در استان هرمزگان در سال 92 دارای 145 رشته محل کارشناسی و 148 رشته محل کاردانی بود که این تعداد در سال 95 به ترتیب به 168 و 166 رسید.

وی با بیان اینکه تعداد رشته محل ها در مقطع تحصیلات تکمیلی در این استان به بیش از دوبرابر ارتقا یافته است، تصریح کرد: در سال 92، حدود 92 رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی در استان فعال بود ، این در حالی است که این تعداد در سال 95 به بیش از 188 رشته محل رسیده است که افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان به جذب اعضای هیات علمی در این استان اشاره کرد و گفت: در این مدت 80 عضو هیات علمی جدید جذب کرده ایم و می توان گفت که 30درصد اعضای هیات علمی ظرف 4 سال گذشته جذب شده اند. همچنین در نظر داریم در سال جاری 75 عضو جدید نیز جذب کنیم.

باقری به دیگر اقدامات انجام شده در این استان اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در سال 95 دارای 492 مقاله علمی، 4 مرکز رشد، 32 هسته فن‌آور، 3 واحد فن‌آور، یک شرکت دانش بنیان و 14 محصول تجاری شده است.

واشقانی فراهانی: شرکت خدمات تجاری سازی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد می شود

دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه ضمن پاسخگویی به مسائل و پیشنهادات مطرح شده از سوی روسای واحدها و رئیس شورای پژوهش و فناوری استان هرمزگان، گفت:‌ تنها تفاوت آیین‌نامه دکتری پژوهش‌محور با آموزش‌محور در تعداد واحدهای نظری و پایان‌نامه و امتحان جامع است و بقیه موارد کاملا مشابه است.

وی به آیین نامه تعیین حق‌الزحمه پایان‌نامه اشاره کرد و گفت: در راستای تشویق اعضای هیات علمی، حق‌الزحمه پایان نامه ها در دو قسمت 50درصد اول و 50درصد دوم در نظر گرفته شده است که 50درصد دوم تنها در صورتی که مقالات فراتر باشد، تعلق می گیرد.

واشقانی فراهانی در پایان از فعال‌سازی و ایجاد شرکت خدمات تجاری سازی در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

متاجی: نقل و انتقال اعضای هیات علمی به صورت استانی است

دکتر متاجی مدیرکل امور آموزشی و گسترش دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه درخصوص نقل و انتقال اعضای هیات علمی گفت: نقل و انتقال اعضای هیات علمی به صورت استانی و براساس نیاز واحدهای استان انجام می شود. به همین خاطر اعضای هیات علمی می توانند درخواست نقل و انتقالات خود را ارائه دهند.

وی همچنین از بررسی آیین‌نامه سقف ساعات تدریس و آیین‌نامه دکتری پژوهش محور خبر داد.

دادگان: حمایت دکتر میرزاده از ورزش دانشجویی بی‌سابقه است

دکتر محمد دادگان معاون ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه ورزش در این دانشگاه صورت گرفته است، گفت: حمایت های ریاست دانشگاه از ورزش دانشجویی در طول این سی و چند سال بی‌سابقه بوده است.

وی از مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان تشکر و قدردانی کرد و گفت: هرمزگان توانسته کاپ اخلاق را در سه دوره از مسابقات کسب کند.

رهنمای رودپشتی: آیین‌نامه ساماندهی نیروهای مازاد در دست تهیه است

دکتر فریدون رهنمای رودپشتی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست، از طراحی سامانه ارزیابی عملکرد خبر داد و گفت: سامانه ارزیابی عملکرد برای جمع‌آوری اطلاعات واحدها طراحی شده که واحدهای دانشگاهی سراسر کشور ملزم به ارسال اطلاعات خود هستند.

دکتر رهنمای رودپشتی با بیان اینکه سیاست دانشگاه، کوچک‌سازی است، تاکید کرد: دبیرخانه واحدها باید از نیروهای موجود استفاده کنند. پیش‌نویس آیین‌نامه ساماندهی نیروهای مازاد نیز تهیه شده است و پس از نهایی شدن، در اختیار واحدها قرار خواهد گرفت.

علوی فاضل: دانشگاه آزاد اسلامی هر سال تنها 5 دانشجوی دکتری در هر رشته محل جذب می کند

دکتر مجتبی علوی فاضل رییس مرکز هماهنگی امور استان ها به توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در مهر 92 دارای 392 رشته محل دکتری تخصصی و 3هزار و 741 رشته محل کارشناسی ارشد بود که امروز به 2هزار و 390 رشته محل دکتری تخصصی و 7هزار و 560 رشته محل کارشناسی ارشد مصوب قطعی رسیده است.

علوی فاضل با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی هر سال تنها 5 دانشجوی دکتری در هر رشته محل جذب می کند، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در سال 12هزار دانشجوی دکتری می گیرد و این در حالی است که براساس ظرفیت اعلام شده توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری، این دانشگاه می تواند بیش از 17هزار دانشجوی دکتری جذب کند.

گفتنی است در این جلسه روسای واحدها و شوراهای تخصصی به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات حوزه متبوع خود پرداختند که از آن جمله می توان به جمع‌آوری عملکرد دانشگاه به صورت جامع، تاسیس مجمع خیرین دانشگاهی، افزایش سقف پروژه های عمرانی، به روز رسانی بخشنامه فوق العاده جذب هیات علمی، افزایش میزان آموزانه، تفویض اختیار به کمیسیون معاملات استان ها درخصوص فروش اموال اسقاطی، تاسیس مجموعه فرهنگی ورزشی در استان هرمزگان و... اشاره کرد.

200/202

دریافت کننده: ناهید سمیعی/انتشار:آخوندی

کد خبر: 759425 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو