سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر:

دریافت و پایش مستمر خدمات داوطلبانه به صورت الکترونیک

چهارشنبه 30 فروردین 1396 - 11:12
دکتر مجتبی اکبری

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام کرد: به دلیل رفع محدودیت  گستره و تسریع انجام امور خیر و نیکوکارانه ، طیف وسیعی از بسته های خدماتی علاوه بر بسته های غذایی ویژه نیازمندان در شبکه های ارتباطی، به برنامه ملی همای رحمت اضافه می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز از روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، مجتبی اکبری در جریان برگزاری جلسه شورای معاونان این سازمان با اشاره به کارکرد اصلی سازمان متبوعش مبتنی بر ترویج حس مسئولیت پذیری اجتماعی و گسترش روحیه داوطلبی در جامعه به عنوان راهبر نظام داوطلبانه کشور، گفت: " باید تمامی کارکنان و داوطلبان در تدوین برنامه های کاربردی و نوآورانه عام المنفعه بسته به ظرفیت های استانی، ساختاری و شبکه ای کمک کنند و سازمان داوطلبان تنها بعنوان تسهیل گر این برنامه ها به توانمندسازی، آموزش مشارکت جویان و رصد پایش محور و مستمر بر حسن انجام کارهای داوطلبانه خواهد پرداخت تا در حداقل زمان نسبت به شناسایی مسیرهای انحرافی وترمیم فرآیند کمک رسانی به نیازمندترین افراد جامعه ، مناسب ترین واکنش را نشان دهد.

وی ادامه داد: سازمان داوطلبان، نزدیک‌ترین سازمان به مفاهیم نهفته در اهداف انسان دوستانه جمعیت هلال احمراست و بیشترین ظرفیت را برای کمک به سامان‌دهی مشارکت پذیری و کارآمد شدن علم تجزیه و تحلیل رفتار اعضای داوطلب در مواجهه با مواقع اضطراری و حتی شرایط عادی و غیر حادثه در کشور دارد.

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اضافه کرد:یکی از مواردی که لازم است روی آن برنامه‌ریزی شود، مسئله ورود و تعریف برنامه های روزآمد به احترام حامیان اجتماعی این سازمان است که نخستین اقدام گنجاندن طیف وسیعی از بسته های خدماتی ( سلامت، مشاوره ای، پیشگیری و تاب آوری در برابر حادثه ها، تکریم سالخوردگان و ...) علاوه بر بسته های غذایی ویژه نیازمندان با توجه به شرایط مالی، مهارتی و فرصت های نیکوکاران در شبکه های ارتباطی، به برنامه ملی همای رحمت ویژه ماه مبارک رمضان است.

اکبری افزودن بخش خلاقانه در جلب کمک های مردمی، توسعه شبکه ارتباط دوسویه سازمان با اعضا و نیکوکاران ،بهره گیری از ظرفیت های تبلیغاتی شهری و مجازی، افزایش میزان جوائز و اهداء امتیازها به داوطلبان فعال برنامه ، ارتباط با ادارات ، صاحبان صنایع و حرف ، ائمه جمعه سراسر کشور در جهت معرفی تاثیرگذار و هدفمند برنامه های نیکوکارانه سازمان را از جمله اقداماتی دانست که کارگروه اجرای این برنامه در سازمان در راستای افزایش کمی و کیفی آثار و دستاوردهای همای رحمت انجام می دهد.

وی با بیان این که همه به عنوان یک مسلمان مسئولیم تا با شناسایی درست فضاهای ارتباطی و جایگاه‌های صحیح تعاملات و عرضه خدمات خیرخواهانه، از رشد احساس نوعدوستی و دگرخواهی برای ایجاد نشاط درونی حمایت کنیم. خاطر نشان کرد: در این راستا اپلیکیشن ها و نرم افزار هایی ویژه فراهم آوری زمینه های جلب نظرها، کمک های مادی و مالی همراهی کنندگان پروژه های سازمان راه اندازی شده و دریافت و پایش خدمات به صورت الکترونیک انجام می شود.

همای رحمت امسال با همکاری سمن‌ها مردمی‌تر برگزار می شود

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در ادامه از عرضه تقویم مشترک فعالیت‌ها با سایر سازمان های مردم نهاد خبر داد و خاطرنشان کرد: با همکاری سمن‌ها، همای رحمت امسال متفاوت و مردمی‌تر از هر سال برگزار می شود چرا که تنوعی که حضور سمن‌ها، در قالب برنامه های حمایتی امسال ایجاد می کنند بسیار چشمگیر است . بعلاوه ما حضور سمن‌ها را تا پایان سال در بخش‌های مختلف خواهیم داشت.

یادآور می‌شود؛ برنامه ملی همای رحمت هرساله بمناسبت ماه مبارک در تمام استان‌های ایران و نقاط حاشیه ای و محروم با هدف تامین امنیت غذایی و تکریم نیازمندان روزه دار از قبل شناسایی شده برگزار می‌شود.

دریافت کننده:نیوشا یعقوبی/انتشار دهنده:زهره حاجیان

700/701

کد خبر: 759620 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو