88 هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه در سراسر کشورشناسایی شدند/ اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای رفع سوء تغذیه

پنج‌شنبه 7 اردیبهشت 1396 - 12:47
کد مطلب: 762029
 88 هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه

مدیر کل بهداشت و درمان و بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) از شناسایی 88 هزار کودک مبتلا به بیماری سوء تغذیه در سراسر کشور خبرداد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از میزان جعفر رحیمی گفت: طرح سوء تغذیه کودکان زیر 6 سال کشور به صورت برنامه ای مشارکتی بین وزارت بهداشت، وزارت رفاه، سازمان تامین اجتماعی و همچنین نهادهای حمایتی از سال 86 تا کنون در حال انجام است.

وی افزود: با همکاری وزارت بهداشت، کودکان زیر 6 سال استان های سراسر کشور مورد معاینه قرار گرفته و اگر مشکلات درمانی کودکان مرتبط با سوء تغذیه باشد، این افراد به کمیته امداد معرفی می شوند.

مدیر کل بهداشت و درمان و بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص نحوه پذیرش کودکان زیر 6 سال دارای سوء تغذیه تصریح کرد: پس از معرفی کودکان زیر 6 سال به کمیته امداد امام خمینی (ره)، مددکاران به وضعیت این کودکان رسیدگی کرده و اگر دلیل سوء تغذیه این کودکان فقر خانواده باشد، کودک به عنوان یک نیازمند سبد غذایی ویژه ای دریافت می کنند.

رحیمی از ارائه ماهیانه سبد غذایی به کودکان دارای سوء تغذیه خبرداد و خاطرنشان کرد: کودکان شناسایی شده که ابتلا به سوء تغذیه باشند پس از شناسایی، ماهیانه سبد غذایی مشخصی دریافت می کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که رقم تمام شده هر بسته غذایی چه میزان است؟، اظهارکرد: مبلغ تعیین شده برای هر بسته غذایی 85 هزار تومان است و این مبلغ در قالب کالا به خانواده کودکان ارائه می شود.

مدیر کل بهداشت و درمان و بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: این طور نیست که مبلغ 85 هزار تومان در اختیار خانواده قرار گیرد بلکه وابسته به نوع ذائقه غذایی هر منطقه، بسته غذایی حاوی مواد پروتئینی به خانواده کودکان ارائه می شود.

رحیمی با ارائه آماری از تعداد کل کودکانی که در طرح رفع سوء تغذیه بسته غذایی دریافت می کنند اذعان کرد: در حال حاضر 88 هزار کودک زیر 6 سال در سراسر کشور شناسایی شده که دارای سوء تغذیه بوده و در طرح رفع سوء تغذیه، بسته امنیت غذایی دریافت می کنند.

وی در خصوص حاشیه های مطرح شده پیرامون توقف طرح رفع سوء تغذیه کودکان کمتر از 6 سال تصریح کرد: حاشیه های مطرح شده صحت نداشته و طرح به قوت خود باقی است.

مدیر کل بهداشت و درمان و بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: با توجه به اینکه اعتبار طرح از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار می گیرد این احتمال وجود دارد که اعتبار فروردین ماه در اختیار امداد قرار نگرفته و ما مجبور شویم در اردیبهشت 2 سبد را به خانواده ارائه دهیم.

رحیمی از افزایش 15 درصدی اعتبارات در نظر گرفته شده برای طرح رفع سوء تغذیه کودکان زیر 6 سال خبرداد و بیان کرد: طی سال های گذشته هر سال 15 درصد به اعتبارات طرح رفع سوء تغذیه کودکان اضافه شده و در بودجه سال 96 نیز این افزایش در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص رقم در نظر گرفته شده برای ارائه بسته غذایی به کودکان زیر 6 سال گفت: در بودجه سال 96 رقمی حدود 90 تا 100 میلیارد تومان برای رفع سوء تغذیه کودکان مناطق محروم در نظر گرفته شده است.

منتشر کننده : زهره حاجیان

700700

20 / 20
کد خبر: 762029 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار