نابودی۴هزار هکتار باغات تهران با اجرای مصوبه برج-باغ

دوشنبه 8 خرداد 1396 - 13:19
کد مطلب: 782562
پیروز حناچی

رئیس شورایعالی شهرسازی و معماری گفت: بر اساس گزارشهای واصله، با اجرای مصوبه برج-باغ، متأسفانه ۴هزار هکتار از باغات تهران نابود شده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، پیروز حناچی در توضیح وضعیت بلندمرتبه‌ها در پایتخت، گفت: شورای‌عالی شهرسازی و معماری در مدت اخیر مانع بلند مرتبه‌سازی به معنی 11 طبقه بیشتر در تهران شده است، متاسفانه مباحث مربوط به بلندمرتبه سازی مربوط به سال‌های قبل از 93 است که مصوبه بلندمرتبه سازی صادر شده بود.

رئیس شورای‌عالی شهرسازی و معماری تصریح کرد: برخی پهنه ها نیز در طرح جامع پیش بینی شده اما در طرح تفصیلی نیامده است، در حقیقت ایراد اصلی شورای عالی شهرسازی و معماری به بلندمرتبه‌های واقع در پهنه‌هایی است که نه تنها در طرح تفصیلی پیش‌بینی نشده بلکه در طرح جامع هم نیامده است.

پایتخت در وضعیت نامناسبی از جهت بلندمرتبه ها قرار دارد

وی در ادامه ضوابط بلندمرتبه سازی را یادآور شد و گفت: ضوابط بلندمرتبه سازی باید به تصویب شورای‌عالی شهرسازی و معماری برسد، البته در سال‌های اخیر پیش نویسی تهیه شده، منتهی شورای‌عالی شهرسازی و معماری نیازمند اطلاعات است، اطلاعاتی هم به دست ما رسیده که نشان از وضعیت نامناسب و آسیب پذیر دارد.

نظر شورایعالی شهرسازی و معماری نسبت به ضوابط بلندمرتبه‌سازی مساعد نیست/ پایتخت ظرفیت ندارد

حناچی با بیان اینکه متاسفانه بلندمرتبه سازی در 10 سال اخیر بیش از ظرفیت توسعه یافته است، افزود: کمیسیون ماده 5 شهر تهران پیش نویس ضوابط بلندمرتبه سازی را به شورای عالی شهرسازی و معماری پییشنهاد داده اما شورای عالی شهرسازی و معماری نظر مساعدی ندارد به خصوص به دلیل ظرفیتی که در سالهای اخیر استفاده شده است، زیرا مجددا بلندمرتبه سازی ترویج پیدا می‌کند.

رئیس شورای عالی شهرسازی و معماری ادامه داد: بعد از حادثه آتش سوزی پلاسکو مشخص شد که به اندازه‌ای که بلندمرتبه سازی توسعه یافته شهر برای مقابله با بحران تجهیز نشده است.

موافقت شورایعالی شهرسازی و معماری با لغو مصوبه برج- باغ/ گفته شده 4هزار هکتار باغات تهران به موجب این مصوبه نابود شده است

حناچی در واکنش به درخواست سازمان حفاظت محیط‌زیست مبنی بر لغو مصوبه برج – باغ، گفت: لغو این مصوبه در شورای شهر تهران مطرح شده و بعد از به نتیجه رسیدن، شورا این موضوع به شورای عالی شهرسازی و معماری اریه خواهد کرد البته شورای عالی قطعا موافق لغو مصوبه برج- باغ خواهد بود.

رئیس سورای عالی شهرسازی و معماری یادآور شد: متاسفانه بسیاری از باغات پایتخت به موجب مصوبه برج- باغ تخریب شده است، بنا به گفته رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران هم 4 هزار هکتار از باغات بعد از تصویب این مصوبه نابود شده، اما آمار واقعی پس از سنجش شهرداری تهران مشخص خواهد شد.

دریافت کننده:زهرا پورعادل/انتشاردهنده:زهره حاجیان

700/703

110 / 20
کد خبر: 782562 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار