برگزاری اولین هیات امنای صنعتی شریف با حضور معاونان رئیس جمهوری و وزیرعلوم

سه‌شنبه 23 خرداد 1396 - 10:39
کد مطلب: 786895
هیات امنای صنعتی شریف

در نخستین جلسه هیأت امنای دانشگاه صنعتی شریف که با حضور دو تن از معاونین رئیس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اهداف استراتژیک دانشگاه تشریح شد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، نخستین جلسه هیأت امنای دانشگاه صنعتی شریف در سال 96، با حضور دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محمدرضا عارف استاد دانشکده مهندسی برق، دکتر علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دکتر محمود فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف، دکتر رضا ویسه، معاون هماهنگی و نظارت معان اول رئیس جمهوری، دکتر عبدالرضا باقری، مشاور وزیر و رئیس مرکز هیأت های امنا و هیأت های ممیزه، دکتر سعید سهراب پور، رئیس کمیسیون دائمی هیأت امنای دانشگاه، دکتر عباس مصلی نژاد، عضو هیأت امنای دانشگاه صنعتی شریف، دکتر بهزاد قره‌یاضی، رئیس امور تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه، دکتر رضا گرائی نژاد، رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور و عضو هیأت امنای دانشگاه صنعتی شریف، مهندس سعید رضائی، معاون مرکز هیأتهای امنا و هیأت های ممیزه و برخی از اعضای هیأت رئیسه دانشگاه برگزار شد.

دکتر فتوحی به ارایه گزارش کاملی از عملکرد دانشگاه صنعتی شریف در سال 1395 پرداخت و با اشاره به آمار و گزارش خروجی فعالیت‌های انجام شده، از اعتبار و کیفیت علمی، اثربخشی اجتماعی، خرد جمعی، نظم و انضباط، همبستگی دورن سازمانی، اخلاق مداری و آزاد اندیشی را به عنوان ارزش های محوری دانشگاه صنعتی شریف یاد کرد.

رئیس دانشگاه به بیان آماری از عملکرد، نحوه فعالیت و برنامه های پیش روی معاونت های آموزشی و تحصیلات تکمیلی، پژوهش و فناوری، فرهنگی و اجتماعی، دانشجویی، اداری - مالی و مدیریت روابط بین الملل و پارک فناوری پرداخت.

فتوحی همچنین به دستاوردهای علمی دانشگاه صنعتی شریف، میزان تفاهم نامه های داخلی و بین المللی، افتخارات و عناوین کسب شده و حضور دانشگاه صنعتی شریف به عنوان دانشگاه برتر کشور در رتبه بندی‌های بین المللی در سال گذشته اشاره کرد.

او از چالش‌های پیش روی دانشگاه در امور مختلفی همچون معضلات فضای کالبدی دانشگاه، مشکلات پیش روی طرح ساماندهی دانشگاه، چالش‌ها و مشکلات مالی، ساختاری و تجهیزاتی و سایر معضلات پیش روی خانواده دانشگاه صنعتی شریف به عنوان موانع رسیدن این دانشگاه به جایگاهی که شایسته آن است یاد کرد.

در ادامه این جلسه دکتر محمدرضا آراستی دبیر شورای برنامه‌ریزی راهبری دانشگاه علم و صنعت به ارایه برنامه‌های راهبری دانشگاه و اهداف و برنامه‌های عملیاتی آن پرداخت.

آراستی با بیان ضرورت ها و اقدامات مورد نیاز در جهت پیشبرد برنامه‌های راهبردی دانشگاه، فرآیند تدوین این برنامه، تبیین ماموریت و فلسفه وجودی دانشگاه، تبیین ارزش های محوری دانشگاه و بیان چشم انداز مطلوب دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد.

او نقشه استراتژی و اهداف رهبردی دانشگاه در یک افق 5 ساله را تشریح و ارتقای مالی دانشگاه، سرآمدی آموزش و تأمین سرمایه انسانی جامعه، سرآمدی در علم و فناوری، سرآمدی در اثربخشی اجتماعی و ترویج اخلاق آکادمیک و فرهنگ ایرانی- اسلامی را به عنوان 5 هدف استراتژیک دانشگاه صنعتی شریف در جهت رسیدن به جایگاه شایسته خود، عنوان کرد.

در ادامه نخستین جلسه هیأت امنای دانشگاه صنعتی شریف در سال 96 ، این اعضا ضمن قدردانی از کیفیت و دقت گزارش عملکرد سالانه ی این دانشگاه، پس از بحث و بررسیِ 37 دستور، در نهایت 32 دستور را تصویب نمودند که مقرر شد پس از ابلاغ مصوبات در دستور کار نهادهای ذیربط قرار گیرد.

204/200

144 / 14
کد خبر: 786895 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار