رحمت امینی: نیازمند کارهای نوین از سوی شورای نظارت و ارزشیابی هستیم

دوشنبه 26 تیر 1396 - 13:05
کد مطلب: 807394
رحمت امینی

سرپرست ارزشیابی و نظارت بر نمایش و دبیر شورای مرکزی در نشست چشم انداز تئاتر استان‌ها گفت:‌ به همان نسبت که تئاتر ما نو می شود نیازمند افکار، ایده‌ها و کارهای نوین از سوی شورای نظارت و ارزشیابی هستیم درحالیکه برخی تصور می‌کنند همه چیز را می‌دانند و اگر نباشند همه کارها لنگ می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز بر اساس گزارش رسیده، رحمت امینی درباره برخی چالش‌های شورای نظارت در استان‌ها، گفت: چالش‌هایی که امروز در موارد مختلف از سوی افراد مطرح شد را تقریبا همه می‌دانیم و در سفرهای مختلف که برای برپایی جشنواره‌ها در استان ها داشتیم به چشم دیده ایم.

وی در ادامه افزود: جناب آقای شفیعی و دوستان نیز در شورای مرکزی شنوای این مسائل بودند حتی برخی دوستان مأموریت یافتند تا به حل و فصل برخی مسائل در استان‌ها بپردازند

امینی با اشاره به اینکه برخی مطرح می‌کنند افرادی که در شورای ارزشیابی و نظارت هستند آدم‌های دوست داشتنی نیستند، افزود: در واقع همینطور هم هست این سمت و شغل اصلا دوست داشتنی نیست از یک سو افرادی که در این مسئولیت هستند دوست دارند مادام العمر دراین سمت باقی بمانند و از سوی دیگر هم چنین مسائلی را مطرح می‌کنند یا حمایت می‌خواهند.

وی با تأکید بر اینکه طولانی بودن افراد در این سمت مشکلاتی را ایجاد می‌کند افزود: بهرحال به همان نسبت که تئاتر نو می‌شود نیاز به ایده‌ها، فکرها و کارهای نوین نیز دارد. باید شورای نظارت و ارزشیابی ما هم شیوه‌های جدید را برتابد. ما چنین ایده‌ای را از تهران هم انتظار داریم ، مدیران کل استان ها هم در معرفی افراد باید به این مسائل توجه نشان دهند.

امینی یادآور شد: مشکل اینجاست که افرادی سال‌های طولانی در سمت شورای ارزشیابی و نظارت در استان‌ها فعال هستند و وانمود هم می‌کنند که تمام مسائل را می‌دانند و اگر آنها نباشند اتفاقات بدی رخ می‌دهد. اغلب شوراها متشکل از هنرمندان خود استان‌ها هستند خود شما دراین جمع هم ممکن است عضو شورای استان‌ها باشید و برخی هم بعدها بشوید اما باید این را درنظر داشته باشیم که به عنوان یکی از اعضای شورا همان دیدگاه‌های ارزشمند هنری که در آثار خودتان تمایل دارید لحاظ شود را به عنوان مسائلی که در نظارت و ارزشیابی هم لحاظ می‌شود، در نظر بگیرید.

وی همچنین افزود: ما وظیفه داریم در بدو امر به نمایشی که می‌خواهد اجرا شود اگر ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی را رعایت می‌کند مجوز دهیم تا اتفاقات سلیقه‌ای هم رخ ندهد. درباره میزانس ها، تحلیل و برخی صحنه‌ها و پایان بندی‌ها می‌توانیم توصیه داشته باشیم اما این توصیه نباید بازدارنده باشد، در این باره آیین نامه در ارشاد وجود دارد.

امینی در پایان با اشاره به مسائل مختلفی که در جلسات این نشست به آن پرداخته شده ‌گفت‌: به آقای شفیعی پیشنهاد می کنم که جلسه‌ای هم در یکی از استان ها با نمایندگان و اعضای شوراهای نظارت و ارزشیابی داشته باشیم.


501

25 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار