به گزارش ایسکانیوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران؛ پس از پایان مهلت ارسال آثار در 25 تیر ماه، جلسه هیات انتخاب و داوری جشنواره دیروز دوشنبه 26 تیرماه در محل دبیرخانه جشنواره و با حضور احمد صدری، تقی ضرابی، حمید عسگری، حسام الدین سراج و حسین دی پیر برگزار شد.
در این جلسه پس از بررسی آثار رسیده در مجموع 13 گروه در قالب تکنوازی و گروه نوازی در بخش موسیقی نواحی ایران در بخش غیررقابتی جشنواره برای حضور در جشنواره دعوت شدند.
در بخش رقابتی و در رشته موسیقی ردیف دستگاهی 3 گروه، در بخش آواها و نواهای آیینی پاپ 4 گروه و در بخش موسیقی کُرال و آکاپلا 5 گروه انتخاب شدند. در بخش نماهنگ نیز یک کار برگزیده انتخاب شد.
دومین جشنواره آواها و نواهای رضوی 5 و 6 و 7 مرداد ماه سالجاری در استان تهران برگزار می شود.
گروه های راه یافته به شرح زیر می باشند:
الف ـ بخش رقابتی:
آواهای رضوی (کرال و آکاپلا) |
||
نام سرپرست گروه |
نام اثر |
شرکت کننده از استان: |
وحید خرمی |
منظومه |
قم- قم |
حسین انفرادی |
خورشید هشتم |
خراسان رضوی- مشهد مقدس |
مسعود نیکویی |
امام رضا ع |
کرمان- کرمان |
سید احمد رضوی |
تمنا |
تهران- تهران |
مه لقا رکنی |
گوهر خراسان |
تهران- تهران |
نواهای رضوی (ردیف دستگاهی) |
|||
نام گروه |
نام سرپرست گروه |
نام اثر |
شرکت کننده از استان: |
قاصدک |
سعیدعلی اسماعیلی |
پادشاه حُسن |
تهران- ورامین |
کرامت |
علیرضا محرابی |
یا ضامن آهو |
اصفهان- اصفهان |
چکاوک |
علی صدیقی راد |
جونوم رضا |
خوزستان- دزفول |
نواهای آئینی (پاپ) |
||
نام سرپرست گروه |
نام اثر |
شرکت کننده از استان: |
برنا غیاث |
پناهم بده |
تهران- تهران |
نوید ظریف کریمی |
غریب آشنا |
خراسان رضوی- مشهد مقدس |
هادی قاسمی |
حضرت جان |
مرکزی- دلیجان |
مجتبی مهران راد |
امام رضا |
فارس-شیراز |
نماهنگ |
|||
نام گروه |
نام سرپرست گروه |
نام اثر |
شرکت کننده از استان: |
هوربانگ |
عباس امامزادگان |
مُلک رضا |
تهران- تهران |
ب ـ بخش غیر رقابتی:
آواها و نواهای بومی ایران(نواحی) |
||
نام گروه |
نام سرپرست گروه |
شرکت کننده از استان: |
کلپوران |
فاروق رحمانی |
سیستان و بلوچستان – سراوان |
میسان |
باسم حمادی |
خوزستان – اهواز |
آوای چنگ |
اسماعیل فولادی |
جنوب کرمان- منوجان |
تکنوازی |
غفور محمد زاده |
خراسان رضوی- تربت جام |
ندای جام |
شهرام فرهادی نیا |
خراسان رضوی- تربت جام |
تکنوازی |
عزیز تنها |
خراسان رضوی- تربت جام |
جولان |
موسی الرضا ولی نژاد |
خراسان شمالی- شیروان |
تکنوازی |
حسین ولی نژاد |
خراسان شمالی- شیروان |
سحری |
سید زاهد حسینی |
لرستان – کوهدشت |
وانو |
سبحان امرایی |
لرستان – کوهدشت |
سیف الدین |
ابوالحسن خوشرو |
مازندران- ساری |
آما |
تیمور ویسی ورمزانی |
کردستان- روانسر |
عاشیقلار میشو |
احد ملکی علیشاه |
آذربایجان شرقی- شبستر |
502