سالیانه 90 هزار نفربه 350 هزار بیمارمبتلا به سرطان اضافه می شود/چرا خیرین باید در پیشگیری از بیماری ها کمک کنند؟

شنبه 14 مرداد 1396 - 01:10
کد مطلب: 823156
بیماران سرطانی

معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: خیرین فقط در توسعه مراکز درمانی فعال نباشند بلکه در حوزه مراکز پیشگیری نیز فعال شوند،که اگر در زمینه‌ پیشگیری سرمایه گذاری کنیم برخی از بیماری‌ها ریشه کن می‌شوند مانند فلج اطفال که موارد ابتلا به آن را در کشور نداریم.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از تسنیم، سید محمدهادی ایازی با اشاره به اینکه مقوله سلامت مورد توجه تمام دولت‌هاست و به سبب و یژگی خاص آن، دولت‌ها نیز در تلاش‌اند تا زمینه را برای مشارکت مردم فراهم کنند، اظهار داشت: این مشارکت مردمی می‌تواند به شکل‌ها و انواع مختلف از جمله توسعه زیرساخت‌ها و مشارکت برای سلامت آحاد مردم تبلور یابد. همه دولت‌ها به دنبال فراهم کردن زمینه مشارکت مردم در این عرصه هستند که این رویکرد در دولت یازدهم نهادینه‌تر شد.

ایازی گفت: در مدت 4 سال فعالیت دولت یازدهم مقرر شده 21 هزار تخت بیمارستانی به مجموعه تخت‌های بیمارستانی اضافه شود اما خوشبختانه بیش از این مقدار و بالغ بر 24 هزار تخت بیمارستانی اضافه شد و بالغ بر 45 هزار تخت بیمارستانی نیز مرمت و بازسازی شد.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت تصریح کرد: در نقاط محروم و روستایی نیز بالغ بر 2 هزار خانه و مرکز جامع سلامت با کمک دولت‌مردان و خیرین ساخته شد و ظرفیت خوبی را در حوزه درمان و بهداشت کشور ایجاد و بخشی از مشکلات را در این حوزه برطرف کرد.

در حال حاضر 875 خیریه حوزه سلامت در سطح کشور وجود دارد و 400 درمانگاه و 42 بیمارستان در سطح کشور توسط خیرین اداره می‌شود و بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز توسط خیرین ساخته شده و در حال حاضر نیز برخی دیگر در حال ساخت است

وی در ادامه گفت: خوشبختانه امروزه در نقاط مختلف شاهد حضور خیرین هستیم و در ساخت مراکز درمانی نیز کمک بسیاری کرده‌اند و این پروژه‌ها با سرعت بسیار بالایی در حال انجام است.

ایازی عنوان کرد: در حال حاضر 875 خیریه حوزه سلامت در سطح کشور وجود دارد و 400 درمانگاه و 42 بیمارستان در سطح کشور توسط خیرین اداره می‌شود و بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز توسط خیرین ساخته شده و در حال حاضر نیز برخی دیگر در حال ساخت است.

وی گفت: 620 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت در سطح کشور وجود دارد که برخی از آنها شعبه‌های مختلف خود را نیز در استان‌ها دارند و برخی نیز بیش از نیم قرن است که در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند.

620 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت در سطح کشور وجود دارد که برخی از آنها شعبه‌های مختلف خود را نیز در استان‌ها دارند و برخی نیز بیش از نیم قرن است که در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت با بیان اینکه سال قبل در حوزه سرطان نیز شبکه ملی سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌های سلامت با حضور 64 سازمان مردم نهاد ایجاد شد، افزود: هم اکنون 350 هزار بیمار سرطانی در کشور داریم که سالانه 90 هزار نفر به آن اضافه می‌شود و اگر مشارکت مردم نباشد دغدغه‌های آنها را نمی‌توان حل کرد و دولت قادر نیست که به تنهایی این مشکلات را برطرف کند.

وی گفت: امسال 212 گروه جهادی در نقاط مختلف کشور حضور پیدا کرده و به مردم خدمت می‌کنند و در همین هفته نیز حدود 80 کلینیک سیار دندانپزشکی در سطح کشور توزیع شد که به نقاط محروم اعزام می‌شوند و دندانپزشکان داوطلب در مناطق محروم حضور پیدا می‌کنند.

ایازی تاکید کرد: لازم است خیرین فقط در توسعه مراکز درمانی فعال نباشند بلکه در حوزه مراکز پیشگیری نیز فعال شوند چرا که اگر در برخی از زمینه‌های پیشگیری سرمایه گذاری کنیم برخی از بیماری‌ها کلا ریشه کن می شوند مانند فلج اطفال که موارد ابتلا به آن را در کشور نداریم.

700

20 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار