مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان خبر داد:

مشارکت 540 دانشجومعلم در اردوی حیات طیبه دانشگاه فرهنگیان

یکشنبه 22 مرداد 1396 - 22:09
کد مطلب: 826129
دانشگاه فرهنگیان

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان از مشارکت 540 دانشجومعلم در چهارمین اردوی حیات طیبه دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین امین‌الله دادگر در نشست خبری چهارمین دوره حیات طیبه دانشگاه فرهنگیان کشور ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: تعداد شرکت‌کنندگان در چهارمین اردوی حیات طیبه در بخش خواهران دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور 280 و تعداد برادران 260 نفر است. دانشجو معلمانی که در محل تحصیل خود فعالین بخش‌های مختلف هستند و دارای ویژگی‌هایی از جمله تحرک و پویایی هستند و تفکر نقادانه دارند با دو برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه می‌شوند و ابتدا سئوالاتی را به صورت مجازی پاسخ می‌دهند و تحلیل می‌کنند و سپس به صورت مصاحبه تلفنی به اردو دعوت می‌شوند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دادگر درباره اهمیت جایگاه تعلیم و تربیت، خاطرنشان کرد: عرصه تعلیم و تربیت عرصه بسیار مهمی است و تربیت‌نسل، انسان‌سازی و کادرسازی را بر عهده دارد. در دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم اتفاق می‌افتد و این دانشگاه با تمام شباهت‌هایی که با دانشگاه‌های دیگر دارد، اما دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی نیز هست. نظام تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان موفقیت‌های ارزشمندی دارد و البته نواقصی هم در این بین وجود دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: این دانشگاه به دو برنامه متعهد است؛ اول اینکه برنامه رسمی درسی را مانند دانشگاه‌های دیگر دنبال می‌کند و دوم برنامه غیر رسمی است که در قالب امور فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و فعالیت‌های دانشجویی انجام می‌گیرد.

وی در خصوص اهمیت و جایگاه اردوی فرهنگی و معرفتی حیات طیبه، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه فرهنگیان اردوهای فرهنگی معرفتی حیات طیبه است که به لحاظ اهمیت تکوین هویت شخصی و معلمی در دانشگاه فرهنگیان اهمیت بالایی دارد و دادن این هویت به دانشجو معلمان باعث ایفای نقش پر ثمرتری از دانشجویان می‌شود. در طرح حیات طیبه انتظارات و توصیه‌های امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب از طریق همین طرح پیگیری می‌شود. انتظار داریم دانشجو معلمان پس از پایان دوره به مراکز خود بازگردند و این آموزش‌ها را در محل تحصیل خود پیاده کنند.

200/202

منبع: ایسنا

94 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار